Bouřky 5.7.2007

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2007.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Dnes kolem 16:30 SELČ prošla přes Přerov bouřka s radarovou odrazivostí až 56 dBz, srážkami kolem 10 mm za hodinu a silným větrem. Na letišti byl náraz 16 m/s a v Olomouci-Holici až 19 m/s. Bouřka postupovala od SZ a nad vsetínskem zeslábla.

Já jsem byl bohužel na jihu Moravy v Hodoníně Obrázek a tak se ptám kolegů ze střední Moravy, zda se dělo něco zajímavého...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Hanz
Příspěvky: 22
Registrován: 30 kvě 2007 12:28
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Dnes kolem 16:30 SELČ prošla přes Přerov bouřka sradarovou odrazivostí až 56 dBz, srážkami kolem 10 mm za hodinu asilným větrem. Na letišti byl náraz 16 m/s a v Olomouci-Holici až 19m/s. Bouřka postupovala od SZ a nad vsetínskem zeslábla.

Já jsem byl bohužel na jihu Moravy v Hodoníně Obrázek a tak se ptám kolegů ze střední Moravy, zda se dělo něco zajímavého...
100mm/h?
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

No 100 mm / hod to tedy nebylo... Asi jen kolem 15 mm / 10-15 min v SV části města. Až včera pozdě večer jsem se vrátil do Přerova a při dnešní cestě do práce jsem viděl dost spadaných větví (i dost silných) asi právě z výše uvedené bouřky. Ale nic mimořádného to zřejmě nebylo, bo by se o tom psalo v médiích.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2007“