Raraši 17. -21. 8. 2018

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2018.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Letos se tu ještě neobjevilo pozorování rarachů, tak to zkusím trochu napravit. Včera to ještě jakž takž šlo, dneska už vzduch totálně chcípnul, tak je čas vypotit příspěvek do fóra. Navíc mám pár kousků, co si tady svých 15 minut slávy určitě zaslouží :)

Fotek mám za těch pět dní hrozně moc, tak než to přeberu, tak malá ochutnávka z neděle, která tady válela úplně nejvíc a navíc jsem měl zrovna to štěstí, že jsem nikam nemusel. Od 10:30 SELČ do 13:00, kdy už jsem toho měl dost, raráškový orgie. a ještě z kopečka ze Stochova jsem chvíli koukal, jak se nad polem u Lán vinou sloupy prachu dobrých dvacet metrů do výšky. Tohle mi tady chybělo za celou minulou sezónu a vlastně i za celou letošní. Bouřky to sice nebyly a sucho je stále katastrofální, ale holt je potřeba radovat se z maličkostí.
Přílohy
IMG_0969.JPG
IMG_1002.JPG
IMG_0989.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Maličkost? Vždyť tohle bych dal klidně do kalendáře!
Já ze 17.ho mám také nějaké úlovky, ale až z noci. Tady je pár fotek jedné noční slabé bouřky, která vznikla několik desítek km severně.
Přílohy
N03_4751.png
N03_4779 (1).png
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Amerika píše:Maličkost? Vždyť tohle bych dal klidně do kalendáře!
Já ze 17.ho mám také nějaké úlovky, ale až z noci. Tady je pár fotek jedné noční slabé bouřky, která vznikla několik desítek km severně.
Tak děkuju ;)
Vy jste věděl, že nějaký bouřky budou? Mě by to nenapadlo ani ve snu, a po pár pivech a filmu jsem šel asi v devět spát. To jsem ráno čuměl...
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

No, a tady je zbytek fotek. Nakonec ještě neskutečně zabodovala středa 23. 8., než se začaly trousit první přeháňky.

https://draconian.rajce.idnes.cz/Cherto ... ._8._2018/
Přílohy
IMG_1121.JPG
IMG_1088.JPG
IMG_1078.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Rosnič píše: Od 10:30 SELČ do 13:00, kdy už jsem toho měl dost, raráškový orgie. a ještě z kopečka ze Stochova jsem chvíli koukal, jak se nad polem u Lán vinou sloupy prachu dobrých dvacet metrů do výšky.
No myslim že by to zasluhovalo i nějaký článek. Takové množství zdokumentovaných prachových vírů na jednom místě během krátké doby, to bude možná i tuzemský unikát. A na jedné fotce to vypadá i na zrcadlení.
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Snad se článku ujme někdo, kdo se umí vyjadřovat :D . Nebyl jsem sám, kdo si tam jezdil hojit ego po týhle nesezóně a vyzvracet se do fóra mi stačí. A nářez to teda byl. Když pominu, že za dva měsíce pořádně nepršelo, tak za léto skoro bez bouřek slušná náplast.
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2018“