Předpověď veverek pro rok 2014

Kdokoliv z Vás se může podělit o svoje znalosti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Víte, jaká je předpověď veverek pro rok 2014?
”Vše budeme upřesňovat”.

Letošní veverky jsou odvážné a sebevědomé a troufají si na čím dál větší soupeře ve své živočišné říši. Zatím mírná zima asi umožnila, aby nabraly sílu a troufají si na čím dál větší zvířata… asi to bude nějakej dobrej ročník. Jen aby nedošlo k náhlému poklesu teploty, který by je mohl ochromit a dát tak možnost třeba medvědovi, aby je sežral. Byla by to věčná škoda, protože tahle drobná zvířátka, přestože si zvykla na lidskou přítomnost a začala se chovat dost oraženě, jsou přeci jen stále krásná a svým chováním dokážou nejednoho člověka pobavit.
Přílohy
Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Eichhörnchen_Düsseldorf_Hofgarten_edit.jpg
Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Eichhörnchen_Düsseldorf_Hofgarten_edit.jpg
320px-Eichhörnchen_Düsseldorf_Hofgarten_edit.jpg (16.86 KiB) Zobrazeno 8846 x
geograf
Příspěvky: 4
Registrován: 05 črc 2010 06:18
Bydliště: Ivaň okr. Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Jen pozor aby veverky nevystrčily zoubky a drápky. Někdy jsou velmi zákeřný ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zprvu jsem nechtěl do tématu zasahovat, protože je v podstatě vynikající živnou půdou pro flame. Tento příspěvek (https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... eam_ref=10) mi však nedal pokoje....

Jak se zdá, tzv. "teplotní rozhraní" se stává alfou a omegou - rozhodujícím činitelem počasí v Evropě. Jen by nesmělo být termínem podobného typu jako "neuzavřená supercela". Teplotní rozhraní jako meteorologický termín totiž neexistuje. V pojetí, jakém je tento termín používán, může defakto znamenat 3 jevy:

- frontální rozhraní, často stacionární nebo zvlněné
- oblast výrazného teplotního gradientu (odpovídající často rychle se pohybujícímu frontálnímu rozhraní)
- hranici předpokládané nulové izotermy v modelech přízemních teplot

Teplotní rozhraní není žádným jevem a není nijak definováno - výrazné či hraniční změny teplot v prostoru jsou závislé čistě na poloze tlakových útvarů a atmosférických front.

Nejčastěji je v poslední době zmiňován poslední typ "rozhraní" - tj. nulová izoterma na povrchu Země. Je však dobré si uvědomit, že mnohem větší vliv na to, jaké budou vypadávat srážky, má v našich podmínkách teplotní pole v hladině 850 hPa (cca 1500 m n.m.). Myslím, že většina s vás moc dobře ví, jak je to se sněžením za inverze... Pokud se pak někdo pouští do "předpovědi", musí brát v potaz změnu teploty s výškou a ne jen přízemní hodnoty.

O neustálé kritice oficiálních předpovědí se nemá asi ani smysl zmiňovat, hlavní je vydat 20 dní předem výhled na vánoce a každý druhý den ho přepisovat podle aktuálních výstupů GFS/ECWMF... Smiřme se s tím, že za současného typu proudění nad Evropou je relativně přesná předpověd na 3 dny dopředu. A nikdo ji přesnější neudělá a pokud to tvrdí, tak neříká pravdu.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní předpovědi uživatelů“