Bouřky 21.6. 2013

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2013.
Odpovědět
Lukáš Vejborný
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2013 02:12
Bydliště: Nová Paka

Okolo druhé hodiny raní se prohnala poblíž Nové Paky bouřka.
Nové Pace se vyhnula, tudíž byla pěkná podívaná do okolí, kde lítaly blesky.
Očekávám, že okolo 5:00 příjde bouřka, přivstanu si a zdokumentuji to.
Přílohy
P3070535.JPG
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Po delší době vyšlo načasování noční fronty tak, že dorazila až nad ránem - v noci jsme předtím absolvovali dvě blikačky: první ještě před půlnocí daleko na severozápadě a druhou okolo 2. hodiny ranní relativně blízko nad Krkonošemi a Broumovskem.

Klasická bouřka ale dorazila až před 7. hodino uranní, již za světla (a zkazila nám tak tropickou noc), rozepisovat se nebudu, report najdete zde: http://report.bourky.cz/index.php?page= ... how&id=710
misa12
Příspěvky: 76
Registrován: 10 kvě 2012 19:09
Bydliště: Trutnov okr. Trutnov (Královehradecký kraj) 431 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Já dneska musel být od 7 ve škole, a tak jsem jenom pozoroval blesky skrze stromy. Sice to byla škoda, protože bouřka to byla pěkně aktiviní (cca 10 blesků/min), ale alespoň mám čelo přícházející bouřky. Všechny obrázky jsou ze stejného času: 07:00 :-)
Přílohy
Již zmíněné čelo bouřky, kde to dokonce v jednu chvíli vypadalo, že se vytvoří shelf cloud, ale nakonec vzniklo jenom tohle.
Již zmíněné čelo bouřky, kde to dokonce v jednu chvíli vypadalo, že se vytvoří shelf cloud, ale nakonec vzniklo jenom tohle.
pacz21_blesk_20130621_0500_10_9.png
Ranní bouřka.jpg
Uživatelský avatar
rogue
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2011 21:44
Bydliště: Vrchlabí,466 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Dnešní ranní bouřka (ca 7 hodin) byla reprízou té noční, jak jsem psal v jiném threadu. Opět silná elektrická aktivita, nárazový vítr, přívalový déšť. Rozdíl byl jediný, že noční divadlo trvalo jen asi čtvrt hodiny, tato bouřka si užívala řádění téměř tři čtvrtě hodiny.
Další, slabší bouřka opět se slušným deštěm nás přecházela kolem desáté hodiny. Od té doby klid, skoro jasno, teplota 27° C (ve stínu).
Uživatelský avatar
Ivan Bárta
Příspěvky: 64
Registrován: 12 dub 2013 08:15
Bydliště: Studánka Varnsdorf okres Děčín-530m.n.m

Zdravím. Tak u nás bouřka silnějšího charakteru přišla až okolo jedenácté hodiny večer... Bouřka směrem k nám slábla, ale těsně za námi(to už se bouřka dostala na německou stranu zesílila...V bouřce se nevyskytovali kroupy a ani přívalový déšť nebyl nic moc jen krátkodobý... Nejbližší úder blesku byl okolo 4 až 5 km od místa pozorování... Mě osobně tato bouřka moc nezaujala, a byl jsem z ní i trochu zklamaní, protože jsem čekal, že bude o něco silnější a ještě škoda že nepřišla o něco dříve
Uživatelský avatar
fotografondra
Příspěvky: 37
Registrován: 10 čer 2011 20:39
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Dneska večer jsem se moc nevyspal, první bouřka se silným větrem mě probudila asi v 0:15, jednalo se o bouřku se silnou elektrickou aktivitou v okolí Mladé Boleslavi. Větší polovina blesku CC, v Praze - Řepích, odkud jsem fotil, ale nepršelo, byl pouze silný vítr. Druhá slušná linie bouřek mě vzbudila obrovskou ránou asi ve 02:45. Foťák už byl nachystaný, takže stačilo jen zamířit. Slabší vítr, zato silný déšť a na počátku také poměrně silná elektrická aktivita doprovázená slušným rámusem. Do půl hodiny ale bylo téměř po všem.
Více taky tady - http://fotografpraha.rajce.idnes.cz/Dve ... ourky_21.6./
Přílohy
Druhá bouřka
Druhá bouřka
První bouřka
První bouřka
Všechny moje fotografie: http://fotografpraha.rajce.idnes.cz/
Lukáš Vejborný
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2013 02:12
Bydliště: Nová Paka

V noci jsem nahrával bouřku na Ipod(720p), není to zrovna kvalita -> https://www.youtube.com/watch?v=uXFX6gajKzk
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

V pozorování z předchozího dne jsme pokračovali dále, protože se k nám blížila další bouřka od jihozápadu, která se také zformovala ve squall line, tentokrát ale nebyla tak silně bleskově aktivní, zpočátku 1 blesk za 2 až 3 sekundy (což je ale stále silná aktivita) a nepřetržité hřímání z dálky, při přiblížení pak rychlé slábnutí, do Týna nakonec ani nedorazila. Strukturově byla podobná té předchozí, takže taky jakýsi náznak shelf cloudu, ale tentokrát byla bez kovadliny a tak byly hezky vidět vršky cumulonimbů. :)

http://report.bourky.cz/index.php?page= ... how&id=717
http://www.youtube.com/watch?v=I--69oJSiH4

Ke konci pozorování jsme ještě pozorovali blýskavici z východu, kde se vytvořila další bouře, která pak šla směrem na Prahu. Všechno osvicoval měsíc a tak šla konvekce snadno pozorovat i bez osvícení bleskem. :)

Ráno pak prošla kolem poslední slabá bouřka, ale tu sem už úspěšně zaspal.
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2013“