23.3.2009 TN Herbert a jemu následující

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tak se to začíná pěkně motat na západě Čech. Tvoří se tam jako by malá lajna. No, lajna spíš něco podobnýho. :D
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

marian007 píše:Tak se to začíná pěkně motat na západě Čech. Tvoří se tam jako by malá lajna. No, lajna spíš něco podobnýho. :D
No a na JZ od Liberce pěkná blesková aktivita ;)
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Škoda že je to tak daleko, myslím že by něco mohlo zabloudit i do Brna. Letos jsem ještě blesk nezeznamenal. :(
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

marian007 píše:Škoda že je to tak daleko, myslím že by něco mohlo zabloudit i do Brna. Letos jsem ještě blesk nezeznamenal. :(
Pokud se tento pás prožene ČR, blesky se mohou vyskytnou fakticky kdekoliv.
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Danti píše:
marian007 píše:Škoda že je to tak daleko, myslím že by něco mohlo zabloudit i do Brna. Letos jsem ještě blesk nezeznamenal. :(
Pokud se tento pás prožene ČR, blesky se mohou vyskytnou fakticky kdekoliv.
Zatím to vypadá nadějně. Vzhledem k poměrně rychlýmu postupu, uvidíme. :geek:
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Uživatelský avatar
supercela
Příspěvky: 70
Registrován: 30 kvě 2007 19:08
Bydliště: Habartov, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Tak tady už to začalo ale nic moc.Jen ten slejvák mi připomíná, že začala letní polovina roku.
Uživatelský avatar
supercela
Příspěvky: 70
Registrován: 30 kvě 2007 19:08
Bydliště: Habartov, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Tak prdlajs, začalo nechutně chumeli::::
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

supercela píše:Tak prdlajs, začalo nechutně chumeli::::
To by nevadilo, hlavně když budou lítat blesky. Ale zdá se mě jakoby blesková aktivita trochu povadla.
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Uživatelský avatar
Skier
Příspěvky: 74
Registrován: 25 úno 2009 22:47
Bydliště: Žiar nad Hronom-285m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Teraz vám môžem ja závidieť |( Ale pomaly sa to rozbieha :)
My professional weather station-(Látky-Nový Svet, elevation: 825m)-(district: Detva)
Ak by som veril, že klimatické zmeny spôsobuje človek, nikdy by som sa o počasie nezaujímal.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

huj dnes většinou zataženo, občasný, později trvalý slabý déšť a večer ... překvapení ... bouřka, vítr s nárazy až 16 m/s

Aktuálně 21:35 zataženo, trvalý slabý déšť po bouřce Obrázek ObrázekObrázek 3,8°CObrázek Jz 2 m/s
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,u nás stále zatím nic co se týká bouřek.Na tu první stále čekám a když vidím co je už v Čechách že jsou tam i bouřky tak snad nějaká zavítá i na Moravu.Už by bylo na čase! Jinak tu dnes fůká docela silný větr,ale zítra by tady na Moravě mohl být ještě o něco silnější zejména dopoledne,odpoledne se očekává pozvolné slábnutí větru.Klidně by mohla být i sněhová bouřka.Tu jsem poprvé zažil minulý rok a byla to paráda když hustě chumelilo a dvakrát se zablýsklo i zahřmělo a navíc byl větr o síle vichřice. :) :!:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

No tak Zapadne Cechy maju burky :-)... tak toto som necakal absolutne. Ale dynamika tlakovej nize robi svoje a vnoreny konvektivny system sa sinie na vychod. Uvidime, ktori z nas budu ti stastni. Ja som v Brne a snad len zazrakom by som dneska tu prvu burku tohtorocnu mal :-(
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tomas Pucik píše:No tak Zapadne Cechy maju burky :-)... tak toto som necakal absolutne. Ale dynamika tlakovej nize robi svoje a vnoreny konvektivny system sa sinie na vychod. Uvidime, ktori z nas budu ti stastni. Ja som v Brne a snad len zazrakom by som dneska tu prvu burku tohtorocnu mal :-(
No, já jen podotknu že Brnu se bouřky zdaleka vyhýbají.
:(
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vypadá to nadějně, podle posledního odrazu se tvoří pěkná lajnička. :rofl:
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

No tak my na střední Moravě to asi zase nevychytáme :D Minulej týden nám to přešlo přes SV a přes Vysočinu. Dneska to vypadá že to půjde jen přes Čechy.... :|
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Smolnice má teď náraz větru na frontě 24 m/s, Žatec 21 m/s... Překvapuje mě, že i při výšce oblaků max. 5 až 6 km je tolik výbojů... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Ahoj, tak právě to šlehlo asi půl kiláku od nás a na 5 vteřin zhasly lampy! Před 10 minutama to tady začlo a padá krupice a dost fouká.
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Smolnice má teď náraz větru na frontě 24 m/s, Žatec 21 m/s... Překvapuje mě, že i při výšce oblaků max. 5 až 6 km je tolik výbojů... :?
25 m/s to je docela slušnej "větřík" To v Brně nejsilnější náraz alespoň u nás jen 16 m/s.
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Ahoj, tak právě to šlehlo asi půl kiláku od nás a na 5 vteřin zhasly lampy! Před 10 minutama to tady začlo a padá krupice a dost fouká.
Potvrzuju i podle detekce.... 1x CG+ a 2x CG- okolo obce Slaný.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomas Pucik píše:No tak Zapadne Cechy maju burky :-)... tak toto som necakal absolutne. Ale dynamika tlakovej nize robi svoje a vnoreny konvektivny system sa sinie na vychod. Uvidime, ktori z nas budu ti stastni. Ja som v Brne a snad len zazrakom by som dneska tu prvu burku tohtorocnu mal :-(
ačkoliv sem na fotbale řikal, že by mohla být bouřka jako na Kyrilla kolem 21h (kámoš daval na 22h) tak to bylo spíš jen přání, po propršeném dni sem toho moc nečekal, alespoň něco pozitivního poslední dny :)
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Smolnice nakonec 26 m/s... Z nižších poloh asi vedou. Někde se ale na SF s větrem nedělo téměř nic.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Smolnice má teď náraz větru na frontě 24 m/s, Žatec 21 m/s... Překvapuje mě, že i při výšce oblaků max. 5 až 6 km je tolik výbojů... :?
5 až 6 km celkom stačí, vzhľadom na to, že sa od SZ presadzuje veľmi chladná vzduchová hmota vo výške. Naviac tá lajna ani nie je poriadne konvektívna - je to dynamicky vynútené. Napriek tomu, lahodí môjmu oku ten lineárny tvar :-)
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Tak už to pomalu ubývá těch výbojů,takže ty bouřky zřejmě brzy zaniknou.Další se snad objeví zítra přes den aspoň jedna by stačila.Jinak teď navečer opět dost zesílil větr a nárazy mohou být i 15m/s. Jinak dobrý název pro tl. níži Herbert to se dobře pamatuje. :) :!: :P
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Tak se to zase trochu rozjelo, i na území Čech. Jenom doufám, že mě nějaký ten výboj probudí i v Brně.
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Štěpán Krejsek píše:Tak se to zase trochu rozjelo, i na území Čech. Jenom doufám, že mě nějaký ten výboj probudí i v Brně.
Jo no asi nás to takto bude zlobit. :)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“