Bouřky 7.8.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:Tahle situace si zaslouží max. ty 2 stránky diskuse. V noci přijde silný déšť a snad zítra na Moravě slabší bouřky. Tak to cítím...
no kdyby alespoň ten déšť 8-)

ale jak psal T.Psika těm chcípajícíím bouřkám dávám za vinu i to, že neni moc vlhko .. loni tu pšelo dost a pořád bouřky, tak jako je to teď na SV .. a je pravda, že z bouřek moc často větší plošná závlaha není .. možná, že kdyby to bylo proméčené, tak by teď byly podmínky o něco lepší a třeba už by sme se těšili z nějaké squall :P
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Hm, teď jsem strnul, když auto rychlostí 40 km/h vjelo do protisměru jednosměrky.
Jinak obloha má zelený pruh, takže SF opravdu jde...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Zdraví Vás další situací zdrcený západočech! Jak tak koukám, to co příjde k hranicím chcípne, jako se to děje už víc jak měsíc! Prostě ČR. :(
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Už vyšla předpověď estofexu na zítra. Co se týče fronty, ještě bych ji neodepisoval. Bouřky se blíží, některé vznikají a zanikají. Blesková aktivita zatím docela vysoká.
Uživatelský avatar
Scorpion
Příspěvky: 31
Registrován: 09 črc 2008 12:30
Bydliště: Rotava (okr. Sokolov) a Praha 10 - Hostivař
Kontaktovat uživatele:

No to snad ne... Zas to chciplo par km pred hranicema :( co se to deje? 2 bourky resp. 2 vysravky za mesic a k tomu takove horko... No aji bych si bejval pred par rokama tipoval, ze bourkova aktivita bude stoupat a né klesat :D Nenadelame nic no :/
http://www.meteorotava.cz/index.htm Rotava - Okolí Sokolova :c)
Uživatelský avatar
supercela
Příspěvky: 70
Registrován: 30 kvě 2007 19:08
Bydliště: Habartov, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Hele kluci, hlavně Rotava a Toužim, pač já nejlíp vim, jak vám je, já bych to dneska fakt neodepisoval. To co se formuje v Bavorsku neslábne. Kdy jste měli takhle pozdě večer 25 C, já naposled 29.7.2005 tušim,před tou SQL co pustila tornáda v Krušných horách. Takže hlavy vzhůru.
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

To supercela:
Jj, tehdy to bylo krutý, skoro nejlepší bouřka, co jsem kdy zažil. Tehdy to bylo dost podobný, večer skoro jasná obloha a pak....masivní blesková aktivita, silný gust front, krupobití. Pokud tedy ten komplex v Bavorsku neumře, budou hody!!! ;)
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

supercela píše:Hele kluci, hlavně Rotava a Toužim, pač já nejlíp vim, jak vám je, já bych to dneska fakt neodepisoval. To co se formuje v Bavorsku neslábne. Kdy jste měli takhle pozdě večer 25 C, já naposled 29.7.2005 tušim,před tou SQL co pustila tornáda v Krušných horách. Takže hlavy vzhůru.
no tehdy bylo ještě o 5°C víc :P jooo to byly krásný časy :P :lol:
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Teď jsem viděl první záblesk, přesně na západ, podle radaru se tam tvoří ňaká malá bouřka :shock: :D
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Instabiliter píše:Teď jsem viděl první záblesk, přesně na západ, podle radaru se tam tvoří ňaká malá bouřka :shock: :D
to já tu taky vidím spoustu záblesků. Záblesků hvězd na jasné obloze. :D
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
supercela
Příspěvky: 70
Registrován: 30 kvě 2007 19:08
Bydliště: Habartov, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

goldy píše:
Instabiliter píše:Teď jsem viděl první záblesk, přesně na západ, podle radaru se tam tvoří ňaká malá bouřka :shock: :D
to já tu taky vidím spoustu záblesků. Záblesků hvězd na jasné obloze. :D
Jenže my tu na západě máme opravdové blesky. Sice jsou ještě hodně daleko, ale třeba já viděl naposledy blesk ve tmě někdy v dubnu. :o
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Blesková aktivita prudce sílí, směrem od Plzně se blýskne skoro každých pět sekund 8-)
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

supercela píše:
goldy píše:
Instabiliter píše:Teď jsem viděl první záblesk, přesně na západ, podle radaru se tam tvoří ňaká malá bouřka :shock: :D
to já tu taky vidím spoustu záblesků. Záblesků hvězd na jasné obloze. :D
Jenže my tu na západě máme opravdové blesky. Sice jsou ještě hodně daleko, ale třeba já viděl naposledy blesk ve tmě někdy v dubnu. :o
Tady Praha šest.Otevřel jsem si lahváče a kouřil z dýmky,když najednou jsem uviděl záblesky.Jupíííííííííííí
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Tady Praha šest.Otevřel jsem si lahváče a kouřil z dýmky,když najednou jsem uviděl záblesky.Jupíííííííííííí
Když dám pár lahváčů, tak také vidím záblesky.
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Jakub Vašut píše:Tady Praha šest.Otevřel jsem si lahváče a kouřil z dýmky,když najednou jsem uviděl záblesky.Jupíííííííííííí
Když dám pár lahváčů, tak také vidím záblesky.[/quote]
Já jsem ale z podkrkonoší.Nejsem kdejakej pražák,co vypije pět piv a hodí čelo. :ugeek:
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Jakub Vašut píše:
Tady Praha šest.Otevřel jsem si lahváče a kouřil z dýmky,když najednou jsem uviděl záblesky.Jupíííííííííííí
Když dám pár lahváčů, tak také vidím záblesky.
Už jsem taky otevřel lahváče :-). Rozložil jsem před necelou hodinou venku stativ, že snad nějaký ten blesk v noci letos uvidím a třeba vyfotím. No ale v tu ránu všechno přestalo. Ty bouřky přicházejí tak rychle, že se mi za tu dobu na tom stativu zavíčkovali tři hlemýždi.
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Jj, dnešek za to stojí 8-) v našem regionu sic blesková aktivita skoro vyhasla, zato se ještě větší maso blíží vod jihu, přes noc bude doufám pokoukáníčko. Doufám že neni letos poslední. Začíná docela silně pršet. :)
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

aktuálně po přeháňce, prvních 0,5 mm teplota poklesla na 21,0°C
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

storm_ice píše:aktuálně po přeháňce, prvních 0,5 mm teplota poklesla na 21,0°C
Tady 22,0 C, polojasno, Cs cbgen a načatý druhý lahváč :-). Jestli něco do hodiny nepřijde, tak to bude hustý :-)
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Tomáš Psika píše:
storm_ice píše:aktuálně po přeháňce, prvních 0,5 mm teplota poklesla na 21,0°C
Tady 22,0 C, polojasno, Cs cbgen a načatý druhý lahváč :-). Jestli něco do hodiny nepřijde, tak to bude hustý :-)
Teprve?Já už načínám pátej a třetí dýmku.A odeslal jsem jeden námět pro divadlo. :lol:
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

bleskosvod píše:
Tomáš Psika píše:
storm_ice píše:aktuálně po přeháňce, prvních 0,5 mm teplota poklesla na 21,0°C
Tady 22,0 C, polojasno, Cs cbgen a načatý druhý lahváč :-). Jestli něco do hodiny nepřijde, tak to bude hustý :-)
Teprve?Já už načínám pátej a třetí dýmku.A odeslal jsem jeden námět pro divadlo. :lol:
Nevím, jestli jsem měl otevírat ten třetí lahváč, ale zdá se, že zase vytáhnu stativ. Na západ od nás slabá ale vyvíjející se blesková aktivita. Jinak teplota pořád stejná, oblačnost taky, jen ty piva se nějak mění :-).
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Tady 22,0 C, polojasno, Cs cbgen a načatý druhý lahváč :-). Jestli něco do hodiny nepřijde, tak to bude hustý :-)[/quote]
Teprve?Já už načínám pátej a třetí dýmku.A odeslal jsem jeden námět pro divadlo. :lol:[/quote]

Nevím, jestli jsem měl otevírat ten třetí lahváč, ale zdá se, že zase vytáhnu stativ. Na západ od nás slabá ale vyvíjející se blesková aktivita. Jinak teplota pořád stejná, oblačnost taky, jen ty piva se nějak mění :-).[/quote]
Já z Práglu nevidím vůbec nic.Chvilku na mě svítila ta bouřka na SZ,ale i to ustalo.Problém ale je vtom,že to jde tak strašně pomalu,až přestávám doufat i vto,co jde z bavor.
Jediná jistota je,pivo v ledničce.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tak mi minipředpověď vychází, až na ty blesky - konaly se o 2 hoďky dřív. :D Zdá se, že záp. Morava taky dostane příděl...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Psika píše:
storm_ice píše:aktuálně po přeháňce, prvních 0,5 mm teplota poklesla na 21,0°C
Tady 22,0 C, polojasno, Cs cbgen a načatý druhý lahváč :-). Jestli něco do hodiny nepřijde, tak to bude hustý :-)
Zatím podle plánu navlhčeno je a bouřky už jsou kousek na JZ snad se dočkáme nějakého slušného úhrnu :P tu už je zataženo a začíná být slyšet hřmění :mrgreen: ... lahváč nemám, stačí čaj, popř. je v lednici šampáňo :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

bleskosvod píše:Nevím, jestli jsem měl otevírat ten třetí lahváč, ale zdá se, že zase vytáhnu stativ. Na západ od nás slabá ale vyvíjející se blesková aktivita. Jinak teplota pořád stejná, oblačnost taky, jen ty piva se nějak mění :-).
Já z Práglu nevidím vůbec nic.Chvilku na mě svítila ta bouřka na SZ,ale i to ustalo.Problém ale je vtom,že to jde tak strašně pomalu,až přestávám doufat i vto,co jde z bavor.
Jediná jistota je,pivo v ledničce.[/quote]

tak nevim jak u tebe, ale u mě Jz obzor celkem slušná blýskavice ... něco se troří u nás, resp dle barvy "leze" oblačnost nižších pater, ale zas jako základny mi to zatím nepřipadá, takže asi As
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“