Bouřky 4.8.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

dobrmanek píše: Je pravda, že to letos schytává hlavě Morava a Slezsko a ten odpad připadá na Čechy, ale jiné roky je to přesně obráceně :P .
:? Možná tak před rokem 2000, to jsem ještě na radar nekoukal :D
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

A navíc víte, jaké to je, když lajna trvá třeba 5 hodin; nejsilnější jsou třeba ty první 3 hodiny, pak už jen vysrávka, takže já bych asi nebyl moc rád, kdyby byly silné bouřky už někde v Čechách.
Aktuálně: 28,2°C; dosti čerstvý vítr z JZ; polojasno 4/8 Cu fra, Cs fra...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

storm_ice píše:
gerykm píše:Začínám propadat skepsi jak to mám ve zvyku :( . Nějak se to nechce rozvíjet a možná se ještě omluvím ALADINovi... :lol:
já už nemám kam propadat ... ale co jsme tu dva vyhlášení pesimisté :lol: :lol: :lol: :lol: a při pohledu ven by mi dal každý zapravdu 8-) :lol:
Já dřív byl takový takový pesimista. Taky mě štvalo, že to všechno většinou "vyžere" Morava. Ale teď už mě to nechává delší dobu naprosto chladným :-). Alpy a pohoří na západě Čech dělají svoje a nedá se s tím nic dělat.

Dnešek sice na bouřky taky zrovna moc nebude, ale určitě se bude kupovitá oblačnost s přeháňkami a taky slabými bouřkami tvořit nejen před frontou, ale i za frontou.

Já taky letos viděl jen jednu významnou bouřku s downbursty a přesto nebrečím :-) :-) Každým rokem je to snad horší a horší. Bouřek je celkem dost, ale jsou obecně slabší a převažují jen ty místní. Ve zprávách pořád jen reportáže o tom, že někde bouřka shodila střechu či co, ale už neřeknou, že jinde často o bouřkách nebylo asi vidu ani slechu.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Psika píše:Já taky letos viděl jen jednu významnou bouřku s downbursty a přesto nebrečím :-) :-) Každým rokem je to snad horší a horší. Bouřek je celkem dost, ale jsou obecně slabší a převažují jen ty místní. Ve zprávách pořád jen reportáže o tom, že někde bouřka shodila střechu či co, ale už neřeknou, že jinde často o bouřkách nebylo asi vidu ani slechu.
Třeba známka většího oceánského vlivu (nemůžu si vzpomenout na opak kontinentality :oops: ). Lajny se posunuly na východ. Ale určitě to bude jen záležitost roku; zajímavá bude zima...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak. Začínáme pomalu psát pátý list tohoto fóra a zatím prakticky žádná bouřka v ČR :lol: .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Janek píše:A navíc víte, jaké to je, když lajna trvá třeba 5 hodin; nejsilnější jsou třeba ty první 3 hodiny, pak už jen vysrávka, takže já bych asi nebyl moc rád, kdyby byly silné bouřky už někde v Čechách.
Aktuálně: 28,2°C; dosti čerstvý vítr z JZ; polojasno 4/8 Cu fra, Cs fra...
Tady ale žádné silné bouřky nebyly. Samozřejmě bychom s Amerikou a Storm ice byli velice rádi kdyby tu silné bouřky byly a na vás zbyly jen vysrávky. Snad příště... :lol:
;) ;)
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Už nechte toho dohadování kde jsou bouřky častější. Třeba loni jsme mnohem víc nadávali my na východě a záviděli bouřky v Čechách - stačí si přečíst některé fórum z loňského roku...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Tak. Začínáme pomalu psát pátý list tohoto fóra a zatím prakticky žádná bouřka v ČR :lol: .
no tak to by just sem mohlo něco dojít :lol: :lol: :lol: možná se to nakonec překmenuje na (Bez)bouřky 4.8. 2008 :lol: :lol:
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:
Tomáš Psika píše:Já taky letos viděl jen jednu významnou bouřku s downbursty a přesto nebrečím :-) :-) Každým rokem je to snad horší a horší. Bouřek je celkem dost, ale jsou obecně slabší a převažují jen ty místní. Ve zprávách pořád jen reportáže o tom, že někde bouřka shodila střechu či co, ale už neřeknou, že jinde často o bouřkách nebylo asi vidu ani slechu.
Třeba známka většího oceánského vlivu (nemůžu si vzpomenout na opak kontinentality :oops: ). Lajny se posunuly na východ. Ale určitě to bude jen záležitost roku; zajímavá bude zima...
No když by se na to člověk podíval vědecky, tak jistou věcí je, že na to má významný vliv stále větší koncentrace kondenzačních a krystalizačních jader v troposféře. Spektrum velikostí vodních kapek v kupovité oblačnosti je zřejmě širší (podobně jako na oceánem, pravda, ale z jiných důvodů) a velké procento vodního obsahu tvoří nesrážkové částice.
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Stale to cekam pro SV Moravy jako dost dobrou oblast...vesmes pro celou Moravu to cekam pomerne hezky.

Nyni se nachazime s vyjezdovym vozem u Olympie v Olomouci. V pripade nouze muzeme okamzite prejet na rychlostku smerem na Ostravu, tak ze asi tak....ted jenom jsem zvedav na vyvoj fronty....zatim je stale cas.

Ale vypada to hodne slibne.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
Scorpion
Příspěvky: 31
Registrován: 09 črc 2008 12:30
Bydliště: Rotava (okr. Sokolov) a Praha 10 - Hostivař
Kontaktovat uživatele:

Prave nam vysvitlo slunicko :D takze se zadna bourka na zapade nejspise konat nebude :c) Pac ja bydlim uplne na zapade (15 km od hranic s nemeckem)
http://www.meteorotava.cz/index.htm Rotava - Okolí Sokolova :c)
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Stojí to za houby...Už i ten déšť prší divně.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ondris píše: Tady ale žádné silné bouřky nebyly. Samozřejmě bychom s Amerikou a Storm ice byli velice rádi kdyby tu silné bouřky byly a na vás zbyly jen vysrávky. Snad příště... :lol:
;) ;)
no tohle jsou ty situace kdy se někdo raduje že ten druhý tam mít nic nebude a pak je to většinou naopak :lol: :lol:

třeba teď, kdyby to zůstalo nic moc a v Německu se vytvořil za frontou pás bouřek :lol: :lol: to by měli moraváci radost :lol: :lol:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Scorpion píše:Prave nam vysvitlo slunicko :D takze se zadna bourka na zapade nejspise konat nebude :c) Pac ja bydlim uplne na zapade (15 km od hranic s nemeckem)
no je po dešti, tedy vlhko slunce a labilita snad bude nějaká .. aspon jedna buřina by byt mohla ... byť je mi jasný, že ne u mě :evil: :lol:
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

storm_ice píše:
Ondris píše: Tady ale žádné silné bouřky nebyly. Samozřejmě bychom s Amerikou a Storm ice byli velice rádi kdyby tu silné bouřky byly a na vás zbyly jen vysrávky. Snad příště... :lol:
;) ;)
no tohle jsou ty situace kdy se někdo raduje že ten druhý tam mít nic nebude a pak je to většinou naopak :lol: :lol:

třeba teď, kdyby to zůstalo nic moc a v Německu se vytvořil za frontou pás bouřek :lol: :lol: to by měli moraváci radost :lol: :lol:
By tady pukli závistí, by si rvali vlasy hoši! :lol: :lol: (zatim ale pukáme jenom my :lol: )
Uživatelský avatar
Scorpion
Příspěvky: 31
Registrován: 09 črc 2008 12:30
Bydliště: Rotava (okr. Sokolov) a Praha 10 - Hostivař
Kontaktovat uživatele:

storm_ice píše:
Scorpion píše:Prave nam vysvitlo slunicko :D takze se zadna bourka na zapade nejspise konat nebude :c) Pac ja bydlim uplne na zapade (15 km od hranic s nemeckem)
no je po dešti, tedy vlhko slunce a labilita snad bude nějaká .. aspon jedna buřina by byt mohla ... byť je mi jasný, že ne u mě :evil: :lol:
:lol: hmm jak tak pozoruju, tak od ty doby, co jsem se tu zaregistroval, si pripadam jako odvolavac bourek :( vsechno se vzdycky rozbilo na hranicich ... Vzdy byly videt jen pouhe zablesky nad obzorem (CG+) a nic vic... plus teda par peknych kovadlin, ale za to si nic nekoupim :D
http://www.meteorotava.cz/index.htm Rotava - Okolí Sokolova :c)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tomáš Psika píše:Každým rokem je to snad horší a horší. Bouřek je celkem dost, ale jsou obecně slabší a převažují jen ty místní.
No to si řikám taky. Nejhorší je, že i ten první rok mi připadal špatný. :(
Na druhou stranu jsou i jiné zajímavé mraky co jdou pozorovat než jen bouřky.
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

gerykm píše:Tak. Začínáme pomalu psát pátý list tohoto fóra a zatím prakticky žádná bouřka v ČR :lol: .
To si taky říkám. Už to tu začíná být pěkný flame :D . Když se podívám na loňské fórum, tak jen jedno téma je na 2 strany. A to přitom byla opravdu extrémní situace (21.6. 07).
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

U nás modrá obloha a takovej vítr, že jsem nemohla u auta otevřít dveře :) a v práci to málem vyvrátilo okno.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Amerika píše:
Tomáš Psika píše:Každým rokem je to snad horší a horší. Bouřek je celkem dost, ale jsou obecně slabší a převažují jen ty místní.
No to si řikám taky. Nejhorší je, že i ten první rok mi připadal špatný. :(
Na druhou stranu jsou i jiné zajímavé mraky co jdou pozorovat než jen bouřky.
Jo to máš pravdu.Z terasy vidím dvě pravidlné hroudy,snad nějakej congestus a v momntě jsem dostal chuť na květák.Pro pražáky je to možná i budouci naděje...
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Naděje pro stormchasery v Čechách: Pátek vypadá pro vás zatím dobře a nechci už číst, že stejně zase bude vše na Moravě :lol: ...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

gerykm píše:Už nechte toho dohadování kde jsou bouřky častější. Třeba loni jsme mnohem víc nadávali my na východě a záviděli bouřky v Čechách.
Tohle takhle prostě nelze řešit. Vy naše argumenty prostě nikdy neuznáte. Musí se udělat nějaká celoroční studie podložená radarovými snímky, protože takhle si Moraváci pořád s prominutím budou mlít svou.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

gerykm píše:Naděje pro stormchasery v Čechách: Pátek vypadá pro vás zatím dobře a nechci už číst, že stejně zase bude vše na Moravě :lol: ...
Hmm :evil: určitě si zas všechno vyž... néééé já teda taky doufám, že snad konečně v pátek!Jsi hodný že na nás myslíš na chudáčky z Čech... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

gerykm píše:Naděje pro stormchasery v Čechách: Pátek vypadá pro vás zatím dobře a nechci už číst, že stejně zase bude vše na Moravě :lol: ...
Já na ty modely ani radši nekoukám, ale snad když to říkáš něco bude - i v těch Čechách.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

no na Z pěknu cu con skoro bílý vršek a temná základna na focení zajímavé ;)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“