Bouřky 25.7.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tak zítra po dlouhé době to vypadá zase na nějaké ty bouřky. Labilita by ovšem neměla přesahovat 800J, ale organizované bouřky ve večerních hodinách od SV bych nevylučoval.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Tak nam tu nejaky nadrzenec zase zaklada tema den predem. Kdyby se pockalo par hodin, tak by se snad nic nestalo. Ten prispevek se hodi vic do predpovedi.
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Nadrženec? Stává se zvykem, že se téma založí den předem. Omlouvám se jestli jsem ti to vyfoukl, ale o to mi vůbec nešlo :D
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Danti píše:Nadrženec? Stává se zvykem, že se téma založí den předem. Omlouvám se jestli jsem ti to vyfoukl, ale o to mi vůbec nešlo :D
Tak to se zase musim omluvit ja. O zalozeni tematu mi rozhodne neslo, tu radost prenecham jinym. Ted jsem si prosel ostatni temata a mas pravdu, spousta je psana den predem.
Jednou se ale stalo, ze se kvuli tomu zalozilo tema dvakrat a nejak moc mi to utkvelo v pameti.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Štěpán Krejsek píše:Tak to se zase musim omluvit ja. O zalozeni tematu mi rozhodne neslo, tu radost prenecham jinym. Ted jsem si prosel ostatni temata a mas pravdu, spousta je psana den predem.
Jednou se ale stalo, ze se kvuli tomu zalozilo tema dvakrat a nejak moc mi to utkvelo v pameti.
Nic si z toho nedělej, já a storm_ice máme už podělený prosinec. On o suchu, já o půl metru... :lol:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

No tak poslední výpočty GFS vypadají hlavně pro V-SV republiky zajímavě - bouřky budou zřejmě podporovány i střihem větru v nižších hladinách. Já budu spokojený hlavně za vláhu, které se na Hané nedostává. Nemusí to být hned fotogenická supercela :lol: ... Jinak teplý vzduch bude hlavně v Polabí a na ostravsku asi bude chladněji.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:
Štěpán Krejsek píše:Tak to se zase musim omluvit ja. O zalozeni tematu mi rozhodne neslo, tu radost prenecham jinym. Ted jsem si prosel ostatni temata a mas pravdu, spousta je psana den predem.
Jednou se ale stalo, ze se kvuli tomu zalozilo tema dvakrat a nejak moc mi to utkvelo v pameti.
Nic si z toho nedělej, já a storm_ice máme už podělený prosinec. On o suchu, já o půl metru... :lol:
nic nezasloužíte si už vám napršelo dost :lol: :lol: ... jinak asi taky diskutujem na něčim, co neni, tohle ještě opravdu patří do předpovědi a meteorologicky by ještě cca 11 h mělo ;) :lol: min alespoň do půlnoci :lol:
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tak střih má být slušný. Helicita ale žádná, takže SC asi fakt ne. CAPE střed, takže něco s 20 mm by mohlo přijít... 8-)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tak tu je dusno! Opět nesvítí pouliční osvětlení, a tak dojem dusna nabývá hodnot ještě vyšších. Vzduch stojí. Zkrátka jde poznat, že sem něco jde, a to od V. :P Na detekci pár odrazů je, tak jsem zvědav, zda tu pár CC, či dokonce CG, "přistane"...?
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:Tak tu je dusno! Opět nesvítí pouliční osvětlení, a tak dojem dusna nabývá hodnot ještě vyšších. Vzduch stojí. Zkrátka jde poznat, že sem něco jde, a to od V. :P Na detekci pár odrazů je, tak jsem zvědav, zda tu pár CC, či dokonce CG, "přistane"...?
nj co si se tam žene ... nás možná zazáhne pás srážek co je ještě v Polsku, ale je to dost daleko ... naději, že mě vzbudí bouřka si teda nedávám :oops: :lol:
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Vzkaz pro ty,co předpovídají počasí na zimu.
Zima bude podle toho,jestli si koupím zimní pneu.Pokud si ho koupím nebo přezuju,bude zima stát za prd. :lol: :lol: :lol:

Teď to ještě zkomplikuju...Budu prodávat auto. :lol: :D
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

bleskosvod píše:Vzkaz pro ty,co předpovídají počasí na zimu.
Zima bude podle toho,jestli si koupím zimní pneu.Pokud si ho koupím nebo přezuju,bude zima stát za prd. :lol: :lol: :lol:

Teď to ještě zkomplikuju...Budu prodávat auto. :lol: :D
takže prodat s letníma a pokud možno ojetejma :lol: :lol: :lol: to by byla zima bohatá na sníh :lol: :lol: (hlavně neprodávat moravákům, to by zas sněžilo jen jim 8-) :lol: )

jinak tu se nějak zatáhlo a na bouřku to zatím nevypadá, snad se to vybere a odpoledne nebo večer něco dojde
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Je nějak chladněji než tvrdily modely i meteorologové, navíc tady v Moravské bráně je stále zataženo velmi nízkou oblačností jako na podzim a k tomu dost fouká od SV. Toto nejsou nejlepší podmínky pro významnější konvekci... :shock: :evil:

A navíc je velmi rychlé SV-V proudění i ve výšce a tak pokud se něco vyvrbí, tak to bude mít asi jen krátké trvání...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

V Polsku jsou detekovany prvni blesky. Podle radaru to ale stoji za prd.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

V Polsku už to vře, ale i tady začínají narůstat Cu con s velmi nízkou základnou díky vysoké vlhkosti vzduchu. Pokud se bouřka "trefí", tak to bude hlavně o množství spadlé vody... Doufám, že se konečně dočkám pořádné vláhy :lol: .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Takže konečně už to v Polsku vře........no tady je dusno k zdechnuti a nehne se ani listecek ;) SHMÚ dneska dokonce vydal pro východní Slovensko 2.stupeň.....no ale někdy to přehánějí :lol: ..ale nechám se překvapit :mrgreen:
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Co se týče deště, tak mám důkladně zalito. Já už ani nevím jak vypadá pořádný CB. Snad se dnes dočkám. U nás se to velmi zvolna trhá a je celkem silný vítr.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Štěpán Krejsek píše:V Polsku jsou detekovany prvni blesky. Podle radaru to ale stoji za prd.
Před půlhodinou to vypadalo na prd ale teď to za něco stojí 8-) doufám že to sem přijde nebo že to aspoň trefí Janka :D
:twisted:
Zdravím z Třince !!!
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Lukáš píše:
Štěpán Krejsek píše:V Polsku jsou detekovany prvni blesky. Podle radaru to ale stoji za prd.
Před půlhodinou to vypadalo na prd ale teď to za něco stojí 8-) doufám že to sem přijde nebo že to aspoň trefí Janka :D
:twisted:
Prvni blesky na uzemi CR.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zatím mají bouřky "dobrý směr" - tj. na Přerov a okolí a snad za hodinku tu nějakou budeme mít. ;)
Akorát zrovna umývám okna... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak krásná kovadlina je už nad náma..je slyšet první hřmění :D :twisted: :twisted: :twisted:
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:V Polsku už to vře, ale i tady začínají narůstat Cu con s velmi nízkou základnou díky vysoké vlhkosti vzduchu. Pokud se bouřka "trefí", tak to bude hlavně o množství spadlé vody... Doufám, že se konečně dočkám pořádné vláhy :lol: .
no to zas bylo smutku ráno :lol: :lol: sláva že tu se konečně vyjasnilo, tak večer na kolo a ve 22h objednávám bouřku 8-) :lol:
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Modely ted na odpoledne davaji CAPE az kolem 1000 a LI -4 na znacnou cast moravy. Taky uz se rozjel Estofex a tam to az tak nevypada.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Stále se to honí nízkou oblačností, ale nastala jedna dosti výrazná změna. Přišel prudký liják, ale nehřmí.

Edit: 14:20
Spadlo: 3,5 mm

na jihovýchodě je slabá elektrická aktivita, pravděpodobně tato buňka projde těsně kolem Přerova a na východě již jde slyšet hřmění, bohužel viditelnost mizerná. Nízká oblačnost nechce zmizet a již začíná další lijavec.
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 25 črc 2008 13:24, celkem upraveno 2 x.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Janek musí mít dost rušno :twisted: ..jsou tam největší odrazy..no tady nás to asi obejde..ale zato v kuse hřmí..... :P
Zdravím z Třince !!!
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“