Zemětřesení v Číně a záhadné mraky.

Halové oblouky, duhy, irizace a jiné optické jevy sem.
Odpovědět
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Ahoj.
Podívejte se na tohle video a napište,co si o tom myslíte.Bližši informace se dočtete tam.
Dík.


http://azpravy.atlas.cz/svet/158852-vid ... ukazu.aspx
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

hmm tak těžko říct .. je to dost malá fotka ... leda že by jim tam něco uteklo z nějaký továrny, čert ví
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Žádné video mi nefunguje. A z obrázku se zdá, že autor snímku fotil přes sklo a chytl nějaký světelný odraz z místnosti nebo odkud.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

gerykm píše:Žádné video mi nefunguje. A z obrázku se zdá, že autor snímku fotil přes sklo a chytl nějaký světelný odraz z místnosti nebo odkud.
To video jde ale musíš si počkat než odezní ta protivná ODSácká reklama.Pak ti to samo naskočí.Ale odraz to určitě není...
Uživatelský avatar
roman21
Příspěvky: 182
Registrován: 06 bře 2008 07:34
Bydliště: SZ SLOVENSKO
Kontaktovat uživatele:

so zemetrasenim to asi nema nic spolocne ,tiez si myslim ze sa tam nachadzal nejaky plyn ktory rosklada svedlo,
malo to farby duhy, ved cina je najvacsim produktom vseliakych sraciek
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Video se mi podařilo přehrát a nevim... Není tam toho moc vidět a stále připouštím podvod. Chtělo by to ještě další video z jiného místa a od jiného pozorovatele. Tuto "záhadu" předpokládám muselo vidět hodně lidí (zvlášť v přelidněné Číně) a tak tomu nedůvěřuji - zatím...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Odlesky bych spíš vyloučil, ty objekty se pomalu pohybujou a přetvářej tak, jak to je charakteristický pro mraky a hlavně se pohybuje i kamera, takže by se to muselo třást a lítak ze strany na stranu.
Vypadá to dost podobně jako irizace, problém je v tom, že pohled je zřejmě do zatažený oblohy a mraky jsou podle rychlosti pohybu a přetváření nízký. To znamená že bez přímýho sluníčka irizece nefunguje a na nízkejch mrakách taky asi těžko. Při záběru na domy je vidět, že ale sluníčko svítí - trochu zprava a je asi něco kolem poledne. takže mraky by nekonec osvícený bejt mohly. Nějaký čachry s chemikálijema ale rozhodně nevylučuju. Škoda že taky nenatočili kus jiný části oblohy, takhle z toho moc zjistit nejde.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

hlavně je zajímavé jak ten jeden mrak drží výraznou barevnost .. kdo ví co tam kde uteklo :lol:
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Video se mi podařilo přehrát a nevim... Není tam toho moc vidět a stále připouštím podvod. Chtělo by to ještě další video z jiného místa a od jiného pozorovatele. Tuto "záhadu" předpokládám muselo vidět hodně lidí (zvlášť v přelidněné Číně) a tak tomu nedůvěřuji - zatím...
Jde o to, kolik z těch hodně lidí má třeba mobilní telefon aby to zaznamenali ;)
Patrik Trnčák

Hoši hoši, to je fragment cirkumhorizontálního oblouku - halový jev. Právě ted v létě jde vidět, když je slunce vysoko, nejlépe v poledne a máte cirry na jižním obzoru.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Patrik Trnčák píše:Hoši hoši, to je fragment cirkumhorizontálního oblouku - halový jev. Právě ted v létě jde vidět, když je slunce vysoko, nejlépe v poledne a máte cirry na jižním obzoru.
Díky za vysvětlení a zdravím do Holešova (?).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Patrik Trnčák píše:Hoši hoši, to je fragment cirkumhorizontálního oblouku - halový jev. Právě ted v létě jde vidět, když je slunce vysoko, nejlépe v poledne a máte cirry na jižním obzoru.
že by něco na zpusob irizace? jinak já měl právě pocit, že tam to vysoká oblačnost nebyla
Patrik Trnčák

No irizace vzniká na vodních kapkách, toto na ledových krystalech. Však se mrkněte na spaceweather.com (28.6.) kde je právě cirkumhorizontál. Někdy dosáhne jansost obrovské intenzity a pak tu máme ufo, neznámé výpary a já nevím co všechno.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Patrik Trnčák píše:No irizace vzniká na vodních kapkách, toto na ledových krystalech. Však se mrkněte na spaceweather.com (28.6.) kde je právě cirkumhorizontál. Někdy dosáhne jansost obrovské intenzity a pak tu máme ufo, neznámé výpary a já nevím co všechno.
tak taky díky za osvětlení .. schválně se zkusim mrknout na ty cirry kolem poledne, jestli se mi to poštěstí :P
Patrik Trnčák

Mě se povedlo letos vidět Cirkumhorizontální oblouk (CHO) zatím jen 2x. Bylo to vždy okolo 12 až 13 hodiny. Hodně pomůže 22 stupnové halo, stačí od jeho dolní části koukat dolů zda tam není nějaké zbarvení. Myslím, že nejlepší na CHO jsou takové ty chomáčky (Ci Fibratus) než celooblohový Cirrostratus.
Odpovědět

Zpět na „Optické jevy v atmosféře“