Bouřky 1.4.2017

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2017.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Čauky

Tak včerejší den nakonec přinesl alespoň vzdálené bouřky na úplně ten krajní západ. Původně jsem čekal rozvoj konvekce i u nás a trochu východně, těšil jsem se na první pořádné letošní květáky. K odpolednímu vývoji nakonec ani nedošlo, tak se muselo čekat do nějaké sedmé hodiny večerní na cébáky nad západním obzorem. Den pak pokračoval hezkou večerní blýskavící se slušnou intenzitou. Většina blesků byla schovaná, bylo ale vidět i několik málo silných pozitivních CG blesků, většinou z čerstvých cumulonimbů, které udeřily často ve velmi nečekanou chvíli. Když jsem nesnímal samozřejmě. :D

Tady video:
https://www.youtube.com/watch?v=5RWCNjEJeug
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,

bouřky toho dne pro nás byly nedosažitelné na západě Čech, ale to nám nebránilo se na ně jet podívat na Rovina nad Brandýskem, kde jsme díky dobré dohlednosti mohli pozorovat vzdálenou blýskavici, která by se za svůj výkon nemusela stydět ani v létě. vzhledem ke vzdálenosti jsem se (možná trochu naivně) pustil do focení nad bouře v naději, že by se třeba mohlo povést ulovit nějakého toho "skřítka"... bohužel nic, ale kdo to nezkusí, nic nevyfotí... takže mi z toho vyšlo jen hodně fotek podobných té v příloze - nasvícený mrak a nad ním na noční obloze Plejády...
IMG_2539b.jpg
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2017“