Bouřky 26.6.2016

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2016.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

V neděli 26. června se nad naše území za zvlněnou studenou frontou bude v chladnějším vzduchu rozšiřovat od západu výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Na celém Slovensku je s ohledem na vlnící se frontální rozhraní ještě očekávána vyšší pravděpodobnost výskytu bouřek (50 %), na Moravě, ve Slezsku a na JV Čech pak nižší (15 %). Na Slovensku se pak mohou vyskytovat velmi intenzivní doprovodné jevy (krupobití, přívalové srážky a nárazy větru), na východě Moravy a Slezska pak pak intenzivní jevy stejného typu.

Předpověď ESTOFEXu:

Obrázek

Textová předpověď: http://www.estofex.org/cgi-bin/polygon/ ... recast.xml

Ke sledování vývoje situace a sdílení informací vás všechny zveme (a žádáme o účast) na IRC kanál AMSos, na který se snadno a lehce dostanete kliknutím na následující odkaz: http://webchat.quakenet.org/?channels=amsos

Zaznamenáte-li projevy bouří o intenzitě překračující kritéria pro záznam do ESWD (http://www.essl.org/cms/wp-content/uplo ... iteria.pdf), můžete o nich informovat buď zde, na naší Facebookové stránce nebo na mailu info@amaterskameteorologie.cz. Případný výskyt tornáda či tromby hlaste na adresu report@tornada-cz.cz

Registrovaní uživatelé nechť zanesou svá případná pozorování na http://report.bourky.cz/

Do tématu na fóru přispívejte především shrnutím situace, popisem, fotografiemi, videi, případně odkazy týkajícími se řešené situace. Děkujeme.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

V ranních hodinách postupovala ze Slovenska MCS, ale když si uvědomila, že je již v Česku a já na ní čekám, tak se rozhodla spáchat sebevraždu. Zprvu velmi mohutný, ale vzdálený shelf nad Beskydami se velmi rychle proměnil v ....... :)

timelapse
https://youtu.be/4uQBYDraS_E
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2016“