Vysoké teploty a silné bouřky

Všechny extrémní projevy - kroupy, tornáda, downbursty, vichřice, povodně patří do této kategorie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan Bárta
Příspěvky: 64
Registrován: 12 dub 2013 08:15
Bydliště: Studánka Varnsdorf okres Děčín-530m.n.m

Českou republiku v nejbližších dnech( zatím to vypadá do čtvrtka) zasáhnou vysoké teploty, které zasáhnou celou Českou republiku. V pondělí by se vysoké teploty přes 30°C měli vyskytovat na jihu Čech a Moravy... Od úterý by se měli vyskytovat na celém území Čech. Ale s tím Českou republiku zasáhnou i silné bouřky, které by se měli v České republice vyskytovat už od úterý a měli by být doprovázeny silnými poryvy větru, kroupami, a přívalovými dešti... Český hydrometeorologický ústav zatím vydal nízký stupeň nebezpečí před vysokými teplotami, ale výstraha by měla být i před silnými bouřkami...
Přílohy
Výstraha ČHMŮ
Výstraha ČHMŮ
aktual.png (6.24 KiB) Zobrazeno 11407 x
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

Tak jsem zvědav čím to vyvrcholí, včera se u nás v Pardubicích částečně ochladilo po raní mini bouřce, ale jinak za celá ty vedra nic, ani hrom.. :-( Mám silné tušení, že to dopadne jako 2008..to taky furt nic, furt nic a pak najednou se nad Pardubicema potkají dvě HP Supercelly... :lol: :lol: :lol: A letos bych byl za ní fakt vděčnej, když už by byla čím zdokumentovat
Nech to řádně bouří!
Uživatelský avatar
Michal Jeřábek
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2011 16:49
Bydliště: Těmice, okr. Hodonín, 210 m n.m.

Nuže můj vrchol po týdnu tropických teplot je ten že nás zde řekněme minuly 4 bouřky 18.6. , 19.6. a dvě dneska. Celkem ze všech bouřek dohromady bych napočítal možná 10 blesků toť vše. Srážky = 0,0mm . Toto byl totální propadák a normálně jsem z toho znechucen. Po tolika dnech kdy teplota stoupala přes 30°C bych prostě očekával něco víc.
Ale hold tady na jihovýchodní Moravě už to prostě asi nikdy jiné nebude.
Odpovědět

Zpět na „Extrémní projevy v meteorologii“