Bouřky 17.7.2012

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2012.
Odpovědět
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak se nám na moravě tvoří zajímavý shluk přeháněk a slabých bouřek podobný lajně. Postupuje proti mě od severozápadu, tak uvidím, co z toho bude. Pár přeháněk už prošlo. Na severu černo a po celé severní a severozápadní obloze je natažená kovadlina.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Radek Šíma
Příspěvky: 83
Registrován: 06 kvě 2012 18:39
Bydliště: Doksy, okr. Kladno

Radar vypadá provokativně. Na severu od Prahy se vytvořil ucházející cb, ale prostě je vidět, že tomu schází ta teplota kolem 30°C. Jarní cébák :-) Tady straší vrstevnatá a stratokumulovitá oblačnost. Jsem zvědavej na čtvrtek, kdy je hlášenej výskyt bouřek a teploty mezi 25°C a 30°C, ale beru to s rezervou... |(
"Zhrzenej rosničkář...."
Uživatelský avatar
S-ChaserMR
Příspěvky: 105
Registrován: 20 srp 2011 10:54
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Tady večer kolem nás prošla velmi zajímavá bouřka, ale tento útvar se vytvořil znenadání uplně mimo veškerou bouřkovou oblačnost, trošku to může vypadat jako podvrh, sám jsem si nejdřív myslel, že je to jen odraz od slunce, který vytváří dojem té maličké nálevky, ale byla tam, nic velkého, trvalo to tak 5 min.
panorama.jpg
003.png
tuba.png
xciba
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2011 08:59
Bydliště: Praha-Chodov

to byla ta co sla jakoby Severne a tak kolem 19:30-20 hod?ja ze jsem neco podobneho videl z autobusu:)
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak včera ta lajna nebyla zas tak špatná. Sice šla jakoby našikmo, ale i tak docela zajímavá a dynamická základna. Jen ten šelf se mohl utvořit o pár kilometrů dřív, vznikl totiž nad náma. Jinak elektrická aktivita slabá, pár CC hromů a jeden pořádný duňák, nejspíš CG+. Tak byl nejvýraznějším projevem déšť. Na konci se objevila slabší duha.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
S-ChaserMR
Příspěvky: 105
Registrován: 20 srp 2011 10:54
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Xciba:

Ano to je ona
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tento den nás odpoledne přecházelo několik přeháněk, z nichž jedna na severu přerostla v bouřku. Slyšel jsem 3 hromy, z toho ten poslední největší a viděl jsem i CG blesk. Byl vzdálený 2 km a pěkná rána. Bouřky samotná minula, u nás z ní jen slabý déšť.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Puvodně jsem očekával, že dle postupu půjde vše mimo. Nakonec přeci jen zasáhl okraj bouřky. Nad hlavou déšť, byl krásně intenzivní, ale jen krátce. Blesků lítalo dost, ale vše na jihozápadě. Nejbližší úder odhaduju okolo 2 km, pokud nepočítám dva CC nad hlavou. Bouřka velmi rychle zeslábla a zůstal zajimavý, ale již slábnoucí updraft. Holt mé prsty byly moc nedočkavé s klavesou delete a tak jsou fotky na kartě v (_!_) :oops:. Dalo by se to obnovit, ale zase tak extra to nebylo...
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
LenkaB
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2009 11:36
Bydliště: Nové Město nad Metují ( okres Náchod) 310 m n m

Zdravim nechtela jsem psat nic dokud to nebudu mit overene a dokud nebudu mit podrobne info. Toto utery (17.7) muj kamarad ktery jezdi autobusem. Jel linku Praha u Podebrad ale ve velmi tesne blizkosti uderil blesk a jeho vedlejsi vyboje zasahli i na dvou mistech autobus a to antenu a horni svetlo. Kamaraduv autobus teda skoncil na dva tydny v servisu. Jinak tady bourka nebyla.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2012“