Bouřka 8.8.2010

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
Odpovědět
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

V 23:15 se ozval první hrom a přibližně za 5 minut se spustil slabý déšť. Pozoroval jsem cca. 10 záblesků (většina CG) a poté se spustil prudší déšť, který trval kolem 5-ti minut (kolem 23:25). Následně déšť ustal a dále se jen blýská na SV. většina CG, ale už je nepočítám. Taková slabší bouřka, ale tady u nás potěší.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
Prdek
Příspěvky: 138
Registrován: 10 čer 2009 19:55
Bydliště: Litomyšl - 360 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak u nas se konecne po dlouhy dobe taky neco delo. Prvni bunka se vytvorila kolem desate hodiny priblizne nad Hlinskem a postupovala dal smerem na SV, pricemz postupne silila. Pred Litomysli se na jejim Z okraji vytvorilo nove jadro, ktere bylo slusne elektricky aktivni a s velkym poctem CG blesku. Samotne srazky se Litomysli, jako ovykle vyhnuly, ale pekna bleskova podivana byla. :) Za Litomysli postupne vznikala nova jadra a a postupovala jako multicell cluster dale na SV do Polska. Jako na potvoru jsem mel vybite baterky, takze fotky nemam :?, tak snad priste.
Naposledy upravil(a) Prdek dne 09 srp 2010 08:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Já jsem y bouřky v Německu delší dobu sledoval na radaru, ale pořád se to rozpadalo až k nám dorazil jen slabý déšť. Na Moravě pak samozřejmě naskočily bouřky v plné síle.
Dneska nám dal Estofex na sever jedničku, tak jsem zvědavej, ikdyž tomto autorovi už moc nevěřím.
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Předpověď vydal ten samej forecaster, co nám dával asi před tejdnem stupeň dva pro západ Čech a ten samozřejmě nevyšel (jak jinak :( ) Včera u nás byla viditelná blýskavice z Německa, pár vzdálených záblesků. V srpnu zatim 2 vysrávko-bouřky. Výhledy stojí pro západ Čech zas za h.... , možná slaboty ve čvrtek, ale stejně bude prd, jak to znám. Pak GFS tam zas strká minimálně od soboty do středy hodnoty CAPE pravidelně mezi 1000 až 2000 J/kg a střih větru od 15 do 20 m/s (výstup z 6.hodiny), kam jinam než na Moravu. To už by byl repeat 15.8.2008 v podobnej čas v roce, ale dokonce trvání snad tejden! Tohle prostě se v Čechách stát ani nemůže jelikož nám tu vaděj snad ty Alpy nebo co a fronty od západu (často jedinej zdroj silných bouřek pro Čechy) jsou letos chcípáci. Morava má hold od jihu volno, což je obrovská výhoda oproti Čechám.
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Mantiska
Příspěvky: 10
Registrován: 31 črc 2010 13:26
Bydliště: Praha, Troja

Praha tiez zostala bez burky, okolo 11 som pozorovala 1 zablesk na severe (ale nebolo mozne povedat, ci to bol CC alebo CG), chvilu sme este pozorovali ale nic, okolo pol 4 rano sa rozprsalo, ale iba slabo.
Takze zase nic :(
daffka
Příspěvky: 42
Registrován: 25 čer 2009 14:37
Bydliště: Milovice NB

Tady klasicka nocni vysravka. Zaclo to po treti v noci slabym destickem.Asi 5x se na JV blejsklo a bylo slyset slaby hrmeni.Pak od 3:25 do 3:45 docela slusne lilo,ale elektricka aktivita bohuzel nulova. Pri postupu na SV bourka jeste vypotila 2 zablesky s peknym hromem, ale uz to bylo daleko.
Uživatelský avatar
alca.dm
Příspěvky: 6
Registrován: 17 črc 2010 09:38
Bydliště: Červený Kostelec

Přeji krásný dobrý den. Dneska (9.8.2010) se na obloze objevil krásný Cumulonimbus incus. Kovadlina se krásně protáhla :)
Kovadlina..
Kovadlina..
..která se nám trochu protáhla :)
..která se nám trochu protáhla :)
emboracas
Příspěvky: 50
Registrován: 19 dub 2010 14:57
Bydliště: Mikulov na Moravě

alca.dm píše:Přeji krásný dobrý den. Dneska (9.8.2010) se na obloze objevil krásný Cumulonimbus incus. Kovadlina se krásně protáhla :)
SV504703.jpg
Bez názvu-1.jpg
pěkná kovadlinka, taky jsem viděl ;)
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, ja jsem nedaval pozor tak jsem kovadlinu neviděl :angel: , ale možna bude na nejakem timelapsu
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Instabiliter píše: ...... Výhledy stojí pro západ Čech zas za h.... , možná slaboty ve čvrtek, ale stejně bude prd, jak to znám. Pak GFS tam zas strká minimálně od soboty do středy hodnoty CAPE pravidelně mezi 1000 až 2000 J/kg a střih větru od 15 do 20 m/s (výstup z 6.hodiny), kam jinam než na Moravu. To už by byl repeat 15.8.2008 v podobnej čas v roce, ale dokonce trvání snad tejden! Tohle prostě se v Čechách stát ani nemůže jelikož nám tu vaděj snad ty Alpy nebo co a fronty od západu (často jedinej zdroj silných bouřek pro Čechy) jsou letos chcípáci. Morava má hold od jihu volno, což je obrovská výhoda oproti Čechám.

já asi žiju na jiný planetě či co ........... :lol:
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“