Bouřky 26.5.2010

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Patricio11
Příspěvky: 1451
Registrován: 26 kvě 2010 09:55
Bydliště: Lipník nad Bečvou, okr. Přerov (233 m n. m.)
Kontaktovat uživatele:

Vše ohledně bouřek k tomutu dni. :)
Blog o počasí z Lipníka nad Bečvou a okolí: http://pocasi-lipnik.wbs.cz/
Uživatelský avatar
Patricio11
Příspěvky: 1451
Registrován: 26 kvě 2010 09:55
Bydliště: Lipník nad Bečvou, okr. Přerov (233 m n. m.)
Kontaktovat uživatele:

http://www.chmi.cz/meteo/rad/updated_sh ... ov_index=4
Na radaru je vidět sílící bouřka na severozápadě Rakouska. Dnes mají být bouřky především na jihu a východě území, ale je celkem chladno u nás tak uvidíme. :^)
Blog o počasí z Lipníka nad Bečvou a okolí: http://pocasi-lipnik.wbs.cz/
Uživatelský avatar
PetrVrba
Příspěvky: 65
Registrován: 09 kvě 2010 12:31
Bydliště: Západní Čechy, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Tak přes západ se prohnal akorát déšť nicvíc, vypadá to, že dneska zatím klid i radary mlčí
Moje osobní stránky www.stormchaser7.estranky.cz
Uživatelský avatar
MajdaLa
Člen AMS
Příspěvky: 183
Registrován: 31 kvě 2007 13:39
Bydliště: Bohumín-Záblatí

Jj...ale na vcerejsich modelech ta situace vypadala pekne. Ted nevim jsem ve skole a mame programko, tak nemam moc cas ani moznost se v tom hrabat :oops: :( :emo: uvidime co se behem dne jeste vyvine.
Think like a proton: always positive. :-)
karel marciniszyn
Příspěvky: 25
Registrován: 10 bře 2008 15:39
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

ráno byla poměrně silná bouřka v Břeclavi, zejména co se srážek týče to bylo určitě silnější než poslední dva dny...navíc v našich končinách vcelku vzácká věc ta ranní bouřka - bylo to snad kolem 6:45 - 7:15...nejbližší úder byl cca 200m od nás, komín gumotexu...
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

K nám to došlo z toho Břeclavska. Taky tu sů ranní bouřky relativně vzácné,ale jednou za léto se to vždy stane že je bouřka i ráno! V 7:20 mírné až silné hřmění od ZJZ bylo slyšet a kompaktní tmavá oblačnost šla od západu. v 7:45 začalo mírně přechodně i silně pršet v 8:10 srážky i bůřka zase ustaly. viděl jsem i 2 záblesky nejbližší úder cca 2km,ale bouřka musela být dosti silná protože to hřmění bylo velice hlasité na tu ranní dobu! Napršelo 3mm srážek. Ještě může být jedna taková bůřka do večera. ;)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
matthiew84
Příspěvky: 17
Registrován: 25 kvě 2010 19:36

no, od zapadu smerom na Slovensko a Madarsko sa z Rakuska vali narastajuca supercela...takze, mame sa na co tesit, resp. p. Csorgei na dalsie divadlo...
Vraj nad vychodnym Slovenskom a severnym Madarskom moze dojst podla estofex.org aj k nevidanym veternym javom (tornada, poryvy, ...)
Uvidime...

http://www.chmu.cz/meteo/sat/avhrr/data ... E_b4BT.jpg
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 124
Registrován: 14 bře 2010 09:54
Bydliště: Buchlovice, Zlínský kraj, 270mnm

ahojte, mám takový pocit, že dnes se toho dělo víc ráno jak ted odpoledne..i když se včerejškem se to zatím moc srovnat nedá..dění na obloze ve stejný čas, včera po té bouřce dopoledne se ten vzduch jakoby částečně na chvilku stabilizoval a vyjasnilo se, ale k večeru opět naskakovaly už nějaké Sc, které zakrývaly cumuly, dneska zatím spíš taková nemastná vrstevnatá..:)) s nějakými kumuly pod ní, ale nic moc není vidět..vítr zeslábl, su zvědav jestli eště neco dorazí..včera jsem ani nemohl usnout po tom co jsem viděl tady tu fotku, docela dlouho jsem se převaloval :lol:
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Tu je článek že včerejší silné bouřky u nás!! http://hodoninsky.denik.cz/nehody/obraz ... anech.html Bylo to velmi drsné! ;)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Silné búrky sa očakávajú aj zajtra. Možnože niečo bude aj dnes, uvidíme, podľa sat24.com sa niečo vyvíja západne od nás a z juhu nás to možno chytí. Teraz je nad nami hnusná vysoká, alebo stredná oblačnosť, je úplne zamračené. :x
matthiew84
Příspěvky: 17
Registrován: 25 kvě 2010 19:36

taaakze, z tornad a windgustov na vychode SR nic dnes nebude :-)

je pravda, ze na vychode SR malokedy byva samostatna burkova bunka, je to dane najma morfologiou terenu, napr. pre madarsko je specificke to, ze v pripade zapadneho prudenia sa z nemecka cez rakuske pasmo Alp dostava teplejsi vzduch rychlejsie do urovni konvekcie... a kym to pride na vychod SR, tak to potrva, resp. burka samotna zanikne.

najcastejsie su v KE a okoli pozorovatelne frontalne burky, ale prikladam obrazok radaru z archivu, kde ako jedina burka nad SR a Madarskom bola prave nad KE, co je velmi specificky jav, aby sa na Bukki vrchoch nakopila oblacnost a dotvorila burku tesne nad KE.

zajtra sa to dufam trosku presunie smerom na vychod a zazijeme aj my nejake to paradne divadlo :-)

p.s. Aj ta Sumavska bunka sa nejako natahuje a postupne rozpadava...holt, rychlejsie sa po zapade Slnka vzduch ochladzuje..

Pekny vecer
Přílohy
getfile2.jpeg
Too
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2010 14:54
Bydliště: Radzovce

Mňa dnešný deň nesmierne sklamal,ešte ale čakám večernú blýskavicu. :angel:
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, dnes celý den polojasno až zataženo, jinak nic moc,..jsem už 3 tydny doma a nic pořádného jsem nevyfotil :o takže čekám bouřky hned až zas nastoupim do roboty :rofl:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“