Bouřky 11.5. 2010

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
-petr-
Příspěvky: 21
Registrován: 23 črc 2007 15:44
Bydliště: Jihovýchod Středních Čech

Tak jak to vydíte dneska ?
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, dnes by to něco chtělo, cestou do hradce na kontrolu jsem viděl nějaké květáky, zde ale zatím klid..
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Na Pardubicku se tvoří významná kupovitá oblačnost, která se přesouvá dále k severovýchodu. Dokonce z ní už spadlo pár kapek, elektrickou aktivitu zatím nesleduju.
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

No nabíhá to slušně, i tady v okolí. Sice jen takový pidi jadýrka, ale i ty můžou být zajímavý.. každou chvílí očekávám první hrom :)
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

oblačnost se odsunula pryč z Pardubicka, ale už se tu v okolí tvoří další a další "zárodky". Asi se máme na co těšit ;)
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
seddy
Příspěvky: 94
Registrován: 13 bře 2009 20:28
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Ahoj

Dneska by to šlo :D Naskakuje to pěkně. :D
No naskakuje to dost rychle...
Uživatelský avatar
PetrVrba
Příspěvky: 65
Registrován: 09 kvě 2010 12:31
Bydliště: Západní Čechy, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Ahojte,
na západě furt zataženo, ale žádný bouřkový mračna ani srážky, tak zatím prdlajs
Moje osobní stránky www.stormchaser7.estranky.cz
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Přes Olomouc právě prošla taková šedivá vys*ávka. Pár minut silněji pršelo a asi 6x zahřmělo...
Uživatelský avatar
PetrVrba
Příspěvky: 65
Registrován: 09 kvě 2010 12:31
Bydliště: Západní Čechy, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

No tady dokonce vysvitlo slunce, tak to asi nemá cenu cokoliv dál pozorovat, letím na kurty...

Hodně zdaru při lovu ;)
Moje osobní stránky www.stormchaser7.estranky.cz
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Jih Ostravy přikryla kovadlinka z bouřky, která je právě kousek od ValMezu. Jsem zvědav, jestli sem konečně něco dojde :|
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Před chvíli 4x zahřmělo a zatím nic,obchází to západněji 8-) kolem rostou květáky jak nic :D ale tak jsem spokojený, už třetí den po sobě bouřka :P
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

koukám že na východě se objevuje i bílé zbarvení, takže tam na 100% padaj kroupy, škoda že tam nejsem :!:
Snad se sezóna 2012 povede...
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Už to jde na Ostravu, možná to půjde trošku shajdrem na východ. Každopádně balím techniku a jdu do terénu. Držte mi palce.
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tak dneska první pořádná bouřka tohoto roku. Jinak je to pátý den s bouřkou. Vyskytovalo se mnoho výbojů v mracích a jeden mrak - zem v blízkosti do 1km. Slušný liják. V tuto chvíli teplota klesla na příjemných 19°C z 25°C, ale už zase stoupá.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jsem zvědavý, co napíše kolega z Černotína u Hranic (okr. Přerov). Už skoro 2 hodiny tam jsou tmavě červené (občas i bílé) pixely a další buňky se tvoří. Doufám, že tam neplavou... :? :!:

V Přerově nic, jen slabé hřmění a pár kapek, nedaleké letiště dává 2 mm vody.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

No zatim to teda moc vábně nevypadá! :? Pár vysrávek na Moravě a v Čechách, kde se mělo dneska všechno odehrávat zatim nic. Modely taky dost ubraly na labilitě, takže to asi nebude tak valný, jak jsme si představovali. U nás 17°C, na obloze mlíko...nesnášim tyhle nechutný zákaly... Sem tam to prosvítí i slunce, ale jinak je to hnus velebnosti! :evil:
seddy
Příspěvky: 94
Registrován: 13 bře 2009 20:28
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Mladá Boleslav 25.7°C 1013 hPa 0.4 m/s :?
emboracas
Příspěvky: 50
Registrován: 19 dub 2010 14:57
Bydliště: Mikulov na Moravě

Zdravím, hlásím bouřku na Náchodsku, docela hodně pršelo, cestou ze školy jsem pěkně zmoknul. Měl jsem možnost se z autobusu kouknout na bouřku z boku: Byla to typická konvektivní bouře, pás srážek, pak něco jako wallcloud? a pak pás srážek. Viděl jsem pár CG blesků, ale byly pouze čárové. Fotky mám jenom mizerné, protože jsem fotil mobilem, a nic na nich není vidět. Jak tak koukám na radar, mohlo se možná jednat o supercellu, ale nejsem si jistý...
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Tak nakonec bylo něco i v Ostravě. A struktura byla velice zajímavá. Mám na fotkách dokonce něco, co vypadá jako wallcloud. Nejsem si 100% jist... ale mám time-lapse. Možná to potvrdí rotaci :). No uvidíme.
Uživatelský avatar
Prdek
Příspěvky: 138
Registrován: 10 čer 2009 19:55
Bydliště: Litomyšl - 360 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Vsude okolo naskakujou novy a novy odrazy, jenom tady nic... :cry: Ja nevim, Litomysli se snad vsechny bourky vyhybaji...tak nezbyva nez doufat, ze se dneska jeste neco vyskytne.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Ondris píše:No zatim to teda moc vábně nevypadá! :? Pár vysrávek na Moravě a v Čechách, kde se mělo dneska všechno odehrávat zatim nic. Modely taky dost ubraly na labilitě, takže to asi nebude tak valný, jak jsme si představovali. U nás 17°C, na obloze mlíko...nesnášim tyhle nechutný zákaly... Sem tam to prosvítí i slunce, ale jinak je to hnus velebnosti! :evil:
Kolega Ondris to vystihl. Tady to dnes moc nevypadá, akorát jsem teď dostala na Dejvický solidní zálivku. Jinak souhlas, velebnosti, jdu blejt.. :puke:
seddy
Příspěvky: 94
Registrován: 13 bře 2009 20:28
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Dáša píše:
Ondris píše:No zatim to teda moc vábně nevypadá! :? Pár vysrávek na Moravě a v Čechách, kde se mělo dneska všechno odehrávat zatim nic. Modely taky dost ubraly na labilitě, takže to asi nebude tak valný, jak jsme si představovali. U nás 17°C, na obloze mlíko...nesnášim tyhle nechutný zákaly... Sem tam to prosvítí i slunce, ale jinak je to hnus velebnosti! :evil:
Kolega Ondris to vystihl. Tady to dnes moc nevypadá, akorát jsem teď dostala na Dejvický solidní zálivku. Jinak souhlas, velebnosti, jdu blejt.. :puke:
Bohužel souhlas,ale naděje umírá poslední ne? ;)
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Ja byl ve valmezu, ale po prijezdu to bylo neco. Vsude kroupy a bordel a nevim co jeste. Velikost krup byla kolem 1 cm, mozna i 2. Dalo to 32 mm srazek. Jeste jedna takova a plavem.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Tomáš.Malek
Příspěvky: 89
Registrován: 23 bře 2009 23:26
Bydliště: Praha - Vinohrady

seddy píše:Mladá Boleslav 25.7°C 1013 hPa 0.4 m/s :?
26°C v Boleslavi? To asi měříš teplotu na slunci ne? V Praze max. nějakých 20. Jinak dnes mělo být 18 až 22. pochybuju že by to někde tak výrazně ulétlo nahoru, navíc když slunce svítí jen minimálně. Dnes skorozataženo až polojasno s častými přeháňkami a nyní kolem 20°C.
seddy
Příspěvky: 94
Registrován: 13 bře 2009 20:28
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Tomáš.Malek píše:
seddy píše:Mladá Boleslav 25.7°C 1013 hPa 0.4 m/s :?
26°C v Boleslavi? To asi měříš teplotu na slunci ne? V Praze max. nějakých 20. Jinak dnes mělo být 18 až 22. pochybuju že by to někde tak výrazně ulétlo nahoru, navíc když slunce svítí jen minimálně. Dnes skorozataženo až polojasno s častými přeháňkami a nyní kolem 20°C.
Hele podle venkovního čidla,možná je kaput ale nekecám...
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“