Tromba 8.5.2010 Mikulov

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
Odpovědět
karel marciniszyn
Příspěvky: 25
Registrován: 10 bře 2008 15:39
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,

tak dnes se mi konečně poštěstilo...vůbec jsem to nečekal, jen si tak sedim u grilu a zacali se po hodne teplem poledni a popoledni honit mraky...dival jsem z kraje Dolních Dunajovic jižně od Mikulova a ukázala se tromba...bohužel foťák i fotogram na houby takže výsledek pouze takový:

Obrázek
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Zdaec. Tak tu mam bourku. Na jihozapade krasne blesky a zablesky. Mam i videa. Moje prvni bourka roku 2010.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

karel marciniszyn píše:Zdravím,

tak dnes se mi konečně poštěstilo...vůbec jsem to nečekal, jen si tak sedim u grilu a zacali se po hodne teplem poledni a popoledni honit mraky...dival jsem z kraje Dolních Dunajovic jižně od Mikulova a ukázala se tromba...bohužel foťák i fotogram na houby takže výsledek pouze takový:
Ahoj. Blahoželám! :)
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tady je jeden z blesku, ktere byly videt. Omlouvam se za kvalitu, je to z videa.
blesk cg-.JPG
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
hruskajan
Příspěvky: 6
Registrován: 08 kvě 2010 20:30

Zdravím, tak i do Ostavy dorazila bouřka, více http://oblacnost.jex.cz/menu/zpravy-a-u ... ezony-2010.

Jinak všem přeju co nejvíc úlovků. ;)
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, pěkné fotky!!! K nám se zase nic nedostalo, na východě se v podvečer začalo něco tvořit, ale rozpadlo se... :swear: Jak dlouho tromba trvala?
karel marciniszyn
Příspěvky: 25
Registrován: 10 bře 2008 15:39
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Mara píše:Zdravim, pěkné fotky!!! K nám se zase nic nedostalo, na východě se v podvečer začalo něco tvořit, ale rozpadlo se... :swear: Jak dlouho tromba trvala?
nejsem si uplně jistý jestli jsem ji viděl hned od začátku, takže nemůžu řict přesně...ale tipuju neco kolem dvou minut...
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jó, už se těšim, až něco pořádného taky nafotim, letos jsem zatim snad neviděl jediný blesk, jen mi 4x napršelo na objektiv :lol:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Gratulace na jih Moravy!!! :clap: Doporučuji co nejdříve nahlásit do hydráku!
Já stále na svou první trombu (tornádo) čekám - hypnotizuji každý cancour trčící z oblaků a stále nic... :(

Tady se nám dnes bouřky dlouho vyhýbaly, byť v okolí bylo plno hezkých cumulonimbů (ale neměly to pravé letní vzezření).
Až večer se sem od jihu jedna slušná bouřka dostala, pěkný arcus, slušný liják, několik většinou CG výbojů - zrychlené video je zde http://www.youtube.com/watch?v=eCiB0LEF8cI , ale já blbec jsem měl večer už plnou kartu na foťáku a tak je kvalita mizerná :( .

Ještě přidávám zrychlený vývoj polední kupovité oblačnosti (první pokus s novým foťákem ;-)): http://www.youtube.com/watch?v=LYmL04XWVLA
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
hasi
Příspěvky: 206
Registrován: 25 čer 2007 23:00
Bydliště: Sloup v Mor. krasu (okres Blansko)

Gratuluji,
taky furt koukám na každou přeháňku a když periferně při řízení auta zahlédnu něco čouhat, tak jsem schopnej sjet ze
silnice ;)
karel marciniszyn píše:Zdravím,

tak dnes se mi konečně poštěstilo...vůbec jsem to nečekal, jen si tak sedim u grilu a zacali se po hodne teplem poledni a popoledni honit mraky...dival jsem z kraje Dolních Dunajovic jižně od Mikulova a ukázala se tromba...bohužel foťák i fotogram na houby takže výsledek pouze takový:
Uživatelský avatar
Storm Hunter
Příspěvky: 50
Registrován: 09 kvě 2010 16:20
Bydliště: Jižní Čechy - České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Hmm.. Taky koukám když jedu autem po každým cancourku a zatím nic :( :cry:
seddy
Příspěvky: 94
Registrován: 13 bře 2009 20:28
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Storm Hunter píše:Hmm.. Taky koukám když jedu autem po každým cancourku a zatím nic :( :cry:
To znám .... :)
Uživatelský avatar
Storm Hunter
Příspěvky: 50
Registrován: 09 kvě 2010 16:20
Bydliště: Jižní Čechy - České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

seddy píše:
Storm Hunter píše:Hmm.. Taky koukám když jedu autem po každým cancourku a zatím nic :( :cry:
To znám .... :)

Kdo by neznal :) Snad každý chce vidět na živo alespoň trombu nebo slabší tornádo :) Ale mě prostě štěstí nepřeje :evil:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“