Bouřky 6.5.2010

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
Uživatelský avatar
novotny
Příspěvky: 207
Registrován: 13 bře 2010 09:56
Bydliště: Nové Strašecí (okr. Rakovník)
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, po dlouhé době jsem si vyzkoušel lov bouřek pěšky a ne autem, podle toho to taky dopadlo :) dnes jsem byl naštěstí zrovna v Praze, a ne doma kde se už přes měsíc nic neděje. Když jsem viděl že se od jihu blíží nějaký ty jádra tak sem vyrazil na násep u D1 v Jižním Městě, kam akorát dorazilo to nejlepší jádro, bohužel dohlednost byla jen pár kilometrů a bylo to bez jakékoliv struktury, takže jsem ani nezapínal foťák a pěkně sem zmoknul. Slyšel jsem docela dost blízkých blesků, pak mi přijelo MHD tak sem to hned zabalil, za moc to nestálo. Kdybych tam byl autem a moh se dostat na východní stranu bouře tak by to bylo třeba o něčem jiném podle toho co ukazovali na Nově. Akorát mě tam dostalo jak řikali že přišli dva mraky z různejch směrů, srazili se a vznikla bouřka :rofl: :rofl: :rofl:
Mé nej fotky počasí, krajiny, přírody apod. - http://500px.com/TomNovi
Má videa na youtube - http://www.youtube.com/TomNovotny88
Tomáš.Malek
Příspěvky: 89
Registrován: 23 bře 2009 23:26
Bydliště: Praha - Vinohrady

:( tak to teda nevim. kdo tady hlásil silnou bouřku a ještě v praze? jsem blbej slepej a hluchej? Celý den od rána pouze pršelo s proměnlivou intenzitou. Po 14 hodině velmi tmavá a rozsáhlá oblačnost a následně velký vydatný liják. Liják v podstatě trval celé odpoledne. silný vítr jsem nepozoroval, blesky taktéž žádné, pouze se mi jednou zdálo že slyším zahřmění. Nějaká bouřka tu asi byla ale teda "ušouraná vysrávka" Struktura žádná jedině úděsný liják. Ted již se to vybírá oblačnost se protrhává a je 14°C. tedy fakt vedro na bouřku :roll:
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim všechny, tak zde je celý den pěká oblačnost a párkrát i sprchlo http://www.youtube.com/watch?v=QvByjUafWnE bouřky se nám ale nějak vyhýbají :wasntme:
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Tak dnes jsem pěstovala tzv. "gaučový stormchasing" :lol: .
Po "bouřce" jsem vylezla ven se na to podívat, ale myslím, že to nejlepší z dnešního dne asi bylo, až když jsem opět zalezla :lol:

http://ditaf.rajce.idnes.cz/Vysravka_6.5.2010/
Uživatelský avatar
Skier
Příspěvky: 74
Registrován: 25 úno 2009 22:47
Bydliště: Žiar nad Hronom-285m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Dobrý večer,
dnes len menší report zo svojej stanice/chaty, kde mám počas celého teplého polroka starých rodičov.
Dovolil som si priložiť radarový snímok od SHMÚ aj s označením stanice:
Obrázek

Búrka prišla krátko po 15-tej s výraznou blesk. aktivitou od juhu. Tvorba prebiehala najmä v Maďarsku, po prechode cez hranice sa čakalo, že by mala mierne zosilnieť po náraze na pohorie Javoria a jeho J a JV svahy, tak sa aj stalo. Početné CG výboje sa vyskytovali aj pod 1km a po 5min vybili elektrinu. Pred 16-tou sa spustil veľmi silný dážď(40+mm/h), ktorý dosiahol maximálnu intenzitu 106,8mm/h v jednom okamihu. Do minúty sa spustili krúpy s priemerom cca. 0,5cm. Celkový úhrn za búrku bol 23,8mm, za 24h to robí už 76,7mm, a týmto číslom sme už presiahli 100% májového priemeru v tejto oblasti(88mm). Maximálny náraz dosiahol len 11,2m/s z JV, píšem len, pretože pri včerajšej búrke to bolo od V rovných 15m/s. Búrka rýchlo prešla a nespôsobila žiadne škody. Pokles teploty bol približne z 12°C na 6°C za 10min, bližšie budem vidieť až keď sa tam zajtra dostanem.
Aktuálne tam je druhá, tentokrát slabšia búrka, ktorá prišla opäť od juhu.
My professional weather station-(Látky-Nový Svet, elevation: 825m)-(district: Detva)
Ak by som veril, že klimatické zmeny spôsobuje človek, nikdy by som sa o počasie nezaujímal.
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Zde na JV nám tak maximálně uletěly včely byla vidět jen bouřková oblačnost nad Vysočinou a něco nad východní hranicí kromě ranního deště a čerstvého větru nic zajímavého teplotě se nakonec podařilo vyhoupnout na +21C tak jsem si dělal naději že by něco malýho na odpolední svačinu se mohlo udělat ale nic snad jindy :)))
Uživatelský avatar
imeteo.sk
Příspěvky: 7
Registrován: 26 bře 2010 19:23
Bydliště: Bytča
Kontaktovat uživatele:

Dnes pekný, búrkový deň na Slovensku. Už je tých zrážok, ale trochu moc. :|
Přílohy
foto: pozorovateľ
foto: pozorovateľ
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Video z přechodu húlavy nad Trutnovem.

http://www.youtube.com/watch?v=elAIWuiCQh4&hd=1
Uživatelský avatar
počasář
Příspěvky: 60
Registrován: 10 dub 2009 10:19
Bydliště: Plzeň, ČHMÚ-Mikulka
Kontaktovat uživatele:

MajdaLa píše:
Amerika píše:Teda ty předpovědi Aladina vycházej jak Sportka! Včera verčer jsme měli mít před Moravou navrch, namísto toho spadlo něco přes milimetr a na Moravě nebraly srážky konec celou noc.. Dnešek to měl jistit, o tom se už mluvilo dlouho dopředu, a nakonec to celý ulítlo 100 km na východ a u nás zase skandální 3 milimetry.
Zejtra to bude tejden, co to tady vypadá jak prodlouženej únor, kdy bylo snad měsíc v kuse zatařeno stratosajrajtem. Projev bouřky jsem nepozoroval už skoro 3 týdny.
ono celkově ty modely jsou teď jak sportka :-D kdyby jednotlivé běhy dávaly aspoň TROŠKU podobné informace...ale ne pokaždé se to totálně překope :-(
Na tu modelovou bídu jsi to ale vystihla dobře, zejména ty střední Čechy. Gratuluju!
Honza
Honza Sulan, ČHMÚ Plzeň
daffka
Příspěvky: 42
Registrován: 25 čer 2009 14:37
Bydliště: Milovice NB

Nás to spíš jenom lízlo, to hlavní šlo přes Brandýs nad Labem,ale i tak to byla paráda. Sice blesk sem neviděl na vlastní oči žádnej,i když pár hromů bylo,ale zase byla výborná viditelnost a základna šla dost nízko,takže byla krásně vidět struktura oblačnosti.
Něco sem i vyfotil,ale bohužel jenom mobilem.
http://daffka.rajce.idnes.cz/Bourka_06. ... lovice_NB/
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Dnes se tvořila bouřková oblačnost ale stádia bleskové aktivity nedosáhla přešla jedna přeháňka a v ní ledové krupky jinak nic fotky z dneska kvalita horší bylo to dalkeko tak jsem hodně zoomoval:
http://testholasice.euweb.cz/Fotogaleri ... 2.jpg#foto
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Zrážky slabé, blesky žiadne, ale vďaka vývinu prehánok priamo nad nami sú zaujímavé oblaky. :D
Přílohy
DSC00051.JPG
DSC00053.JPG
Maro
Příspěvky: 2
Registrován: 02 dub 2010 16:59
Bydliště: Uhrovec - Slovensko (Stanica VP2)

No tu v tento den boli 3 búrky a medzi nimy aj zopár pekných prehánok. Prvá búrka bola krátka z max.nárazom vetra 11,2 m/s z J, padali aj krúpy, ale len nie celú minútu, táto búrka mohla byt velmi silná keby nás 7 km Z neobišlo resp. len nešuchlo krásne červené až bordové jadierko na radare. Tá druhá bola najefektívnejšia lebo padali aj krúpy z velkostou 0,5 cm a max.intezita zrážok bola 81,2 mm/hr. Tá tretia sa vyznačovala čisto daždom z max.intezitou 65,4 mm/hr. Medzi týmito búrkami boli prehánky z intezitou 20 až 40 mm/hr. No a zatial zrážky za mesiac sú 46,2 mm, čo je už teraz 70 % normálu za mesiac ( normál za Máj (Kveten) je 66,2 mm )
Přílohy
Silná prehánka + búrka. Na radare bola táto búrka červená až bordová
Silná prehánka + búrka. Na radare bola táto búrka červená až bordová
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

[quote="Tom"]Dnes se tvořila bouřková oblačnost ale stádia bleskové aktivity nedosáhla přešla jedna přeháňka a v ní ledové krupky jinak nic fotky z dneska kvalita horší bylo to dalkeko tak jsem hodně zoomoval:
http://testholasice.euweb.cz/Fotogalerie.html
Lovec bouří
Příspěvky: 50
Registrován: 14 črc 2008 18:03
Bydliště: Ženklava, okr. Nový Jičín

Zdravím. Tak včera konečně první bouřka letošního roku. Stála za to. Asi 5 minutové krupobití a blesků poměrně mnoho, i když většina CC.
Uživatelský avatar
MajdaLa
Člen AMS
Příspěvky: 183
Registrován: 31 kvě 2007 13:39
Bydliště: Bohumín-Záblatí

počasář píše:
MajdaLa píše:
Amerika píše:Teda ty předpovědi Aladina vycházej jak Sportka! Včera verčer jsme měli mít před Moravou navrch, namísto toho spadlo něco přes milimetr a na Moravě nebraly srážky konec celou noc.. Dnešek to měl jistit, o tom se už mluvilo dlouho dopředu, a nakonec to celý ulítlo 100 km na východ a u nás zase skandální 3 milimetry.
Zejtra to bude tejden, co to tady vypadá jak prodlouženej únor, kdy bylo snad měsíc v kuse zatařeno stratosajrajtem. Projev bouřky jsem nepozoroval už skoro 3 týdny.
ono celkově ty modely jsou teď jak sportka :-D kdyby jednotlivé běhy dávaly aspoň TROŠKU podobné informace...ale ne pokaždé se to totálně překope :-(
Na tu modelovou bídu jsi to ale vystihla dobře, zejména ty střední Čechy. Gratuluju!
Honza
jujda.. :) děkuju :oops: i když mohla jsem to udělat líp... ale pozdě bycha honit :( :(
Think like a proton: always positive. :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“