Počasí 28.5.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Citát z jiného tématu:
gerykm píše:...A ptám se odborníků na radarová měření: Teď ráno je S-SV od Olomouce vidět na radaru úzký pás zelené barvy - mohou české radary detekovat silný vítr? Díky za odpověď.
Odpověď Lukáše Rongeho: "Vzniká to tím fénem, kdy kondenzujou vodní kapičky a radar to (z důvodu nedalekých Skalek) detekuje, ač by to měl dopplerův filtr odstranit - neděje se tak, protože se ten fén trochu pohybuje."

Odpověď Davida Rývy: "Vypadá to, že tam silně fičí a na návětrných stranách hor to rozkmitává stromy. Dopplerovský filtr radaru pak měří, že se cíl pohybuje a tak ho nesmaže jakožto pozemní odraz."

Doufám, že mě kolegové neukamenují, když jsem odcitoval jejich odpovědi...


Dnes 28.5.2008 "je to tam zase", to jest zelená barva na radaru na svahu Nízkého Jeseníku při silném SV větru. Těžko říct kdo má pravdu - zda Lukáš nebo David - mlha či nízká oblačnost se tam ale drží...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

jedna "tečka" je i v krušných horách ... kdyby to tak bylo nad náma a pršelo z toho :roll: zase sucho a srážky v nedohlednu :cry:
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Včera i dnes tady 10 km severně od Olomouce pořádně fouká. Žádnou mlhu ani nízkou oblačnost jsem nezaznamenal. Ale už mě ten vítr leze krkem, protože je hezky a v tomhle větru se nedá hrát tenis.
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Jakub Vašut píše:Včera i dnes tady 10 km severně od Olomouce pořádně fouká. Žádnou mlhu ani nízkou oblačnost jsem nezaznamenal. Ale už mě ten vítr leze krkem, protože je hezky a v tomhle větru se nedá hrát tenis.
Taky sem si toho všimnul.Fouká docela slušně v podkrkonoší.
Jo a kdo se koukal na www.estofex.org ? 8-) Teď sem teda na severu a asi mě to týkat nebude ale jih by si mohl možná užít.
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, tady u Č. Kostelce fouká dost krušně již od dopoledne, ale oblačnost zatím jen zřídkakdy...mimochodem vskutku pěkné stránky o počasí
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

u nás vítr slabší jen 3-6 m/s s nárazy až 8 m/s tedy nic extra, no ty bouřky by mohly být na JZ, jinde to moc nevypadá ... takže celkem dost podnormální květen, o proti loňsku skoro jen 1/4 srážek :roll:
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

No my se taky už od včerejška "fénujem". Je to pěkně nepříjemný. Nárazy občas i přes 15 m/s. Vloni nic takového nebývalo, to bych si pamatoval...
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tak nechci zakládat nový den, ale za zmínku určitě stojí boužky v JZ polovině Německa, mno dal bych si taky :P
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Koukněte na oblohu. Pravá polovina západní oblohy je ozářená sluncem, levá je zastíněná mrakem z té obrovské bouře. Vydrží to asi jen několik minut.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Koukněte na oblohu. Pravá polovina západní oblohy je ozářená sluncem, levá je zastíněná mrakem z té obrovské bouře. Vydrží to asi jen několik minut.
tak z kola jsem nic neviděl, ale v tu dobu bylo u nás slunce již dávno za horama ... jinak přes den jasno max nejaký cirrus, snad to bude dnes lepší :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“