Bouřky 6.7.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
djwiktor
Příspěvky: 130
Registrován: 16 čer 2009 15:05
Bydliště: Šaľa - Slovenská Republika
Kontaktovat uživatele:

Takze, myslm si ze dneska su celkom pekne podmienky, aby sa nam vytvorilo aspon zopar burok, snad to nebudu iba take slabe lokalky, ako za poslednych par dni..u nas aktualne v Galante prijemnych 25 stupnov, vietor takmer bezvetrie, vlhkkost klesla na 48% RH , oblacnost prevazne jasno, sem tam nejake cirry, v dialke vidno zopar Cu.. Dohladnost je celkom slusna, okolo 80km bezproblemov
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
Jz Čech je už posetý bouřkami a přeháňkami a jedno jadérko se přibližuje i k nám ale asi se rozpadne.teplota 25,2°C.Vítr slabý Z 2-4m/s. ;)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

huj dnes zpočátku zmenšená oblačnost, postupně se zatáhlo a nakonec se nad náma vytvořila bouřka (jádro přecházelo SV od nás), další se vytváří prozměnu na J-JZ a postupuje opět na JV resp je téměř bez pochybu, tak že spíše jen slyšim přívaly vody ze sídliště na jih od nás, občas zesílí krátce déšť i tu, jinak je už spíše slabý.

Aktuálně 16:15 zataženo, bouřka + slabý déšť ObrázekObrázek 18,5°CObrázek JJz 3 m/svlhkost 88%
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tak dneska jsem se vracel z jižních Čech a bouřka mě chytla někde na dálnici za Táborem. Zaznamenal jsem několik velice povedených CG+ a velice prudký liják. :)
djwiktor
Příspěvky: 130
Registrován: 16 čer 2009 15:05
Bydliště: Šaľa - Slovenská Republika
Kontaktovat uživatele:

V bratislave zaznamenane aj krupy cca 0.5cm, teplota v poklese o 3 stupne...

V galante burkova bunka, slaba bleskova aktivita, zrazky iba voda do 2mm/h,.. vietor v narazoch 5m/s..
par foto tesne pred prichodom. .
http://djwiktor.rajce.idnes.cz/Burka_6.7.2009_Galanta/

Edit 17:35 .. prikladam link http://djwiktor.rajce.idnes.cz/Hulava_6.7.2009_galanta/ .
Moze mi niekto z vas potvrdit ze sa jednalo o Hulavu? prislo to s dalsiou burkovou bunkou z rovnakeho smeru ako burka predtymto. Patrna bola horizontalna rotacia, a takisto smer postupu bol rychlejsi ako samotna burka.. Dalej v tej zlozke su dve alebo tri fotky( vidno tam mraciky, ktore su roztrapkane smerom nadol) , pri ktorych si myslim ze slo o downbuster, pretoze som volal kamaratovi cca tam a potvrdil mi ,ze tam chvilkovo asi na 2 minuty fukal vietor odhadom do 15m/s
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Dnes zde nic být nemělo, snad ani pršet, přesto nejspíš bude. Popravdě však musím říci, že jsem v posledních dnech nesledoval synoptické mapy, a tudíž se mohu plést.
Na obloze se objevuje pár Cu con, jejich vývoj je bržděn Cs. Na Olomoucku cosi menšího vzniká, uvidíme, zda i zabouří.
A zítřek vypadá fakt dobře... ;)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš J
Příspěvky: 40
Registrován: 05 dub 2009 14:55
Bydliště: Zlín

Dneska jsem nic neočekával a ejhle-kolem šesté hodiny se spustil slušný slejvák a do toho několik blízkých hromů, příjemné překvapení :)
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Tak nam tu ted spadlo 32mm a jeste prset bude. Potok nastesti se nevylel, jen trochu vice huci. Jinak je to celkove dobry. Nastesti.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Tady jen slabe mrholi uz ale prselo,takova silnejsi prehanka naprselo 4mm srzaek
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Praha hlásí v bouřkách 0_0_prd. Co sem mohlo přijít to se rozpadlo. Je lehce zkráplo a zafoukal větřík.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

K večera se tu přehnala krátká ale silná bouřka 2x to prásklo u nás a byl mírný déšť trvající cca 1:15 a tu dobu spadlo 5mm.Zahlédl jsem celkem 4 blesky z toho jeden přímo nad náma a hned nato intenzivní třekutá rana bylo cítit chvění vzduchu.Dost mě to překvapilo na to že byla víceméně vrstevnatá oblačnost a kumuly jen ojedinělé.Nějaké náznaky cb tam byly když bouřka odcházela. :P
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

Ahoj, u nás včera byla slabší bouřka - mohlo být kolem druhé hodiny odpoledne, nevím přesně jelikož jsem moc neměla čas to sledovat. Blesky jsem neviděla, ale slyšela jsem pár pěkných hromů. Pak docela vydatně pršelo cca 2 hodiny.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
karel marciniszyn
Příspěvky: 25
Registrován: 10 bře 2008 15:39
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

U nas včera sice slabší vzdálená bouřka, nicméně srážky poměrně intenzivní cca 20-30 minut, začátek a doznívání srážek pak bylo slavší...každopadně jsem neodolal a vyrazil jsem si užít déšť ven...po asi 30 vteřínách mě řádně ztěžklo totálně prmočené tričko...a celkově to byl výborný sověžující zážitek - DOPORUČUJU ;)
Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 91
Registrován: 05 srp 2008 00:06
Bydliště: Galanta - Podunajská nížina (JZ Slovensko)
Kontaktovat uživatele:

Edit 17:35 .. prikladam link http://djwiktor.rajce.idnes.cz/Hulava_6.7.2009_galanta/ .
Moze mi niekto z vas potvrdit ze sa jednalo o Hulavu? prislo to s dalsiou burkovou bunkou z rovnakeho smeru ako burka predtymto. Patrna bola horizontalna rotacia, a takisto smer postupu bol rychlejsi ako samotna burka.. Dalej v tej zlozke su dve alebo tri fotky( vidno tam mraciky, ktore su roztrapkane smerom nadol) , pri ktorych si myslim ze slo o downbuster, pretoze som volal kamaratovi cca tam a potvrdil mi ,ze tam chvilkovo asi na 2 minuty fukal vietor odhadom do 15m/s
Zdravim!
Potvrdiť či išlo naozaj o húľavu ti neviem, pretože po náročnom pracovnom víkende a pondelku som búrku prespal. :D
Tie fotky si mal trochu viac podexponovať, možno by bolo vidieť viac z tej štruktúry (nižšie clonové číslo, nižší čas uzávierky...)
Počul som zopár aj silnejších hromov, no keď som vstal, bolo už po všetkom. Jediné čo ma zaujalo, bola večer nízka oblačnosť, ktorá vznikla po prechode búrky a ťahala sa od južného až po východný obzor (prvé 4 fotky): http://sk.fotoalbum.eu/karas/a304215

Ešte by som ťa opravil, nepíše sa "downbuster", ale "downburst". ;)
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

djwiktor píše: Edit 17:35 .. prikladam link http://djwiktor.rajce.idnes.cz/Hulava_6.7.2009_galanta/ .
Moze mi niekto z vas potvrdit ze sa jednalo o Hulavu? prislo to s dalsiou burkovou bunkou z rovnakeho smeru ako burka predtymto. Patrna bola horizontalna rotacia, a takisto smer postupu bol rychlejsi ako samotna burka.. Dalej v tej zlozke su dve alebo tri fotky( vidno tam mraciky, ktore su roztrapkane smerom nadol) , pri ktorych si myslim ze slo o downbuster, pretoze som volal kamaratovi cca tam a potvrdil mi ,ze tam chvilkovo asi na 2 minuty fukal vietor odhadom do 15m/s

Húlava je vítr na čele bouře, ale ty máš na mysli ten oblak před bouřkou a ten by buď mohl být shelf cloud, ten je vázán přímo na oblak nebo roll cloud a ten není přímo vázaný s oblakem. (snad jsem to napsal dobře)
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“