Bouřky 3.7.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Na JV od Brna narůstá pěkný Cb Calvus. Momentálně již elektricky aktivní, zatím 2 hromy.

EDIT 10:27 : Bouřka už má kovadlinu a pravidelně z ní hřmí. Na SV další Cb Cal.
Přílohy
Radarový snímek z 10:30 SELČ.
Radarový snímek z 10:30 SELČ.
Naposledy upravil(a) Štěpán Krejsek dne 03 črc 2009 09:33, celkem upraveno 1 x.
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Na JV od Prahy vyrostla taková červená šmouha :lol: , docela slušná odrazivost na tak brzkou hodinu.Má tam někdo výhled?
A jak to v Praze vidíte dnes, dneska by to docela šlo :lol:

Jinak na večer jedu do podkrkonoší, se vsadím, že žádná bouřka široko a daleko, ale v práglu bude hotové peklo :lol:
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

bleskosvod píše:Na JV od Prahy vyrostla taková červená šmouha :lol: , docela slušná odrazivost na tak brzkou hodinu.Má tam někdo výhled?
A jak to v Praze vidíte dnes, dneska by to docela šlo :lol: :lol:
Všiml jsem si, tu je v dálce vidět obrys Cb ale je takovej zákal, takže nic moc.
Momentálně je polojasno (4/8) :sun: a začíná se vytvářet kupovitá oblačnost.Obrázek Teplota 23°C, vítr prom. 1 m/s.
Uvidíme co se bude dít dál, ale CHMI už odvolal svojí výstrahu, Estofex dává stupeň 1 spíše na Z/JZ a to potvrzuje i GFS, který dává největší labilitu na JZ/J...
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

No tady se vytváří kupovitá oblačnost a je celkem dusno a teplo. Teplota kolem 24°C 8)
Zdravím z Třince !!!
daffka
Příspěvky: 42
Registrován: 25 čer 2009 14:37
Bydliště: Milovice NB

Potrvrzuju. Obří megakvěták začíná kynout na JV od Prahy. Odsud ze Stodůlek mám super výhled,ale dneska je obzvlášť hnusnej opar.
-petr-
Příspěvky: 21
Registrován: 23 črc 2007 15:44
Bydliště: Jihovýchod Středních Čech

ta bouřka na jv od prahy je na de mnou ,,,nepršíí ale pár blesků bylo a slušné hřmění,,chvilkama to i duníí _D
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Ondris píše:
bleskosvod píše:Na JV od Prahy vyrostla taková červená šmouha :lol: , docela slušná odrazivost na tak brzkou hodinu.Má tam někdo výhled?
A jak to v Praze vidíte dnes, dneska by to docela šlo :lol: :lol:
Všiml jsem si, tu je v dálce vidět obrys Cb ale je takovej zákal, takže nic moc.
Momentálně je polojasno (4/8) :sun: a začíná se vytvářet kupovitá oblačnost.Obrázek Teplota 23°C, vítr prom. 1 m/s.
Uvidíme co se bude dít dál, ale CHMI už odvolal svojí výstrahu, Estofex dává stupeň 1 spíše na Z/JZ a to potvrzuje i GFS, který dává největší labilitu na JZ/J...

Já nějak na ty jejich hlášky nedbám, podle mého názoru jsou přemrštěné z toho důvodu, aby v případě nějakého nebezpečného jevu(např.povodeň), měli umyté ruce...
Zatím se budu držet toho, že je vlhko a teplo, něco by být mohlo ;)
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Právě jsem se vrátil z venku a na JV-V od Brna to jednu chvíli vypadalo velmi pěkně (škaredě) :D Množství CG a velmi ostře řezané srážkové pásmo...bohužel foťák doma :(
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Aktuálně bouřka západně a SV od nás my jsme mezi tím klasika hřmí asi hodinu a půlv kuse aktuálně začalo pršet z okraje západní bouřky...
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

DukE píše:Právě jsem se vrátil z venku a na JV-V od Brna to jednu chvíli vypadalo velmi pěkně (škaredě) :D Množství CG a velmi ostře řezané srážkové pásmo...bohužel foťák doma :(
Tak já mám techniku po ruce, ale zase ode mě nic takového vidět nebylo. Stíní mi to Kraví hora. Kolem Brna je už přes 90 minut pěkný tanec, ale ve městě jako obvykle nic.
Zatím se mi ten vývoj moc nelíbí, spousta většinou slabých nebo krátcetrvajících buněk. Jestli to takhle půjde dál, tak může skywarn předělat výstrahu. Z těch srágor nic moc nebude.
Naposledy upravil(a) Štěpán Krejsek dne 03 črc 2009 11:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Štěpán Krejsek píše:
DukE píše:Právě jsem se vrátil z venku a na JV-V od Brna to jednu chvíli vypadalo velmi pěkně (škaredě) :D Množství CG a velmi ostře řezané srážkové pásmo...bohužel foťák doma :(
Tak já mám techniku po ruce, ale zase ode mě nic takového vidět nebylo. Stíní mi to Kraví hora. Kolem Brna je už přes 90 minut pěkný tanec, ale ve městě jako obvykle nic.
Zatím se mi ten vývoj moc nelíbí, spousta většinou slabých nebo krátcetrvajících buněk.
Ajo to já byl v podstatě kousek od centra dění, v Heršpicích.
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Změna chodu bouřek je znát ty východní už jsem fakt nemusel no 1 den změna směru a máme ji tu i s deštěm ;) ale nic exterémního mírně prší a sem tam hřmí.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Zdravim tak me ze spanku vytahlo snad to nejkrasnejsi buzeni,peknej dunivej hrom z bourky co je od nas na Z a JZ.Konecne je uz normalni proudeni od zapadu takze sem moc rad,nemam rad ty vychodni bourky,momenatalni teplota 23°C,uz zde mirne prsi
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Docela mně překvapilo, že ČHMÚ sundal tu výstrahu. Na jejich měřítka je to pořád ještě trochu extrém. Samotná 10-ti denní (nebo kolik) výstraha mi zas tak nevadila, hlevně mně rozčilovaly ty IVEJe který dávali skoro na každou bouřku. To že to někde vyplaví pár zahrad chápu že je vážný, ale v měřítku celýho kraje je to prd. Dokud neplave celej kraj, bohatě by stačilo dát to jen na okres.
Čekám slabší situaci než včera. Myslim že by Skywarn mohl dát žlutou, na Vysočinu a některé hory oranžovou.
Hmm, tak koukám že už to tam zase dali... (čhmú)
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Zdravim tak me ze spanku vytahlo snad to nejkrasnejsi buzeni,peknej dunivej hrom z bourky co je od nas na Z a JZ.Konecne je uz normalni proudeni od zapadu takze sem moc rad,nemam rad ty vychodni bourky,momenatalni teplota 23°C,uz zde mirne prsi
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Ta vysrávkotvorba si rozhodně žádné výstrahy nezaslouží. Kolem Brna momentálně propaguje slabší bouřka, asi 5 hromů.
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

Ahoj, u nás už půl hodinky hřmí, Cb jsem tak před hodinkou viděla z SZ, SV i Z okna, ale teď už je jen slitá modrá a začíná z toho trošku poprchávat a zdvihl se vítr. Teploměr ukazuje 23°C.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tak o5 na SZ vzniklo první bouřkové jádro, první hřmění před 12:30, bouřka aktivní příliš dlouho nebyla, po necelé půlhodině blesková aktivita ustala (alespoň podle hřmění) jádro se pusunulo dále více na západ, další buňky co se tvořily nad náma, se prozměnu začaly rozpadat. Nakonec z kovadliny spadlo pár kapiček a to bylo vše.

Aktuálně 13:40 oblačno, po slabé přeháňce ObrázekObrázek 25°CObrázek bezvětří
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

Tak za poslední 2 hodky jsem 3x parádně promokl na území asi 4 km2. Dvakrát se spustila průtrž naprosto nečekaně z malinkých Cu con přímo nade mnou. Kolem hor a tak je po celou dobu krásné letní počasí beze srážek.. Aspoň mám umytý kolo :D Každých pár minut se od někud ozve hrom, dokonce v dálce i pár blesků jsem zahlíd, ale vždycky je to jen otázka pár minut a hned se o kus dál vytvoří to samý. Celkem řečeno situace na nic.
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Před chvílí dorazila dnešní 2 bouřka začalo mírně pršet
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Konecne normalni prouzdeni. Nesnasim ty vychodni bourky s kratkodobyma bleskama, ktere mi fotak ani na snimkovani 30 fps nevezme.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

U nás polojasno, občas jsou trochu vidět vršky přeháněk, nebo slabých bouřek. Severozápad zase ze hry...
Víc než tohle vysírání mně zajímá ten pás bouřek co vzniknul nad Německem. Asi to sem už nedojde, ale i tak to pomalu vylepšuje atmosféru. Konečně by mohla bejt naděje na bouřku.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Ja chci nejakou peknou fronticku s bourkama v podobe squalline. Uz jsem dlouho nevidel nejaky shelf a o kroupach nemluve. I blesky by to mohlo davat dlouhodobejsi, nebo se vratim ke staremu dobremu fotaku Canon a Panasonic si necham jen na fotky.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
PrantlD
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:

V Německu je situace hodně vážná. Sesuvy půdy, některé obce bez proudu, vytopené domy. Údajně se tam vyskytují i tornáda. DWD vydal i extrémní varování pro některé okresy (což vydává jen málokdy).
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak to je mazec.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“