Bouřky 29.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Tom píše:Tak u nás jen necelých 6mm hodně blesků i poměrně v malé vzdálenosti více se toho ale dělo Z a SZ od nás se jádra spojila klasika jako ve Slavkově jsme byli v jákesi nevýznamné díře....
jo no tak je to vzdycky,takovej vysmech..treba k nam jeste neco dojde,ale je tu fakt nehorazne nedychatelno,ted se to tu zatahlo vysokou oblacnosti tak tu bude jak v peci
Uživatelský avatar
Typek
Příspěvky: 62
Registrován: 13 srp 2008 08:59
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm 375m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Matěj Grék píše:Přes Ostravu prošla bezva bouřka, hodně blízkých blesků... struktura se dost podobala SC... blesková aktivita ohromná, hřmělo(hřmí) neustále.
Tu bouřku mám vyfocenou od chíve kdy z ní byl ještě malý Cb až do fáze kdy udelala kovadlinu ;) VIDEO
Nejsem žádný velký stormchaser, spíše fotograf s vášní pro dramatické scenérie, které bouřky velmi často vytvářejí :)

hutyra.jakub@gmail.com
http://kuba-dis.rajce.idnes.cz/
https://www.facebook.com/Jakub.Hutyra.Photography
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Tak na tu dnešní bídu se to tu přeci jen začíná vyvíjet trochu líp. Pár cb, pár hromů, no uvidíme, jak se to ještě vyvrbí. :devil: .
Slíbila jsem známým, že za nima přijdu do hospody, ale teď si připadám jako pes, kterého tahají od kastrolu.. :lol:

http://ditaf.rajce.idnes.cz/Cb_29.06.09/

EDIT : hm, teď hřmí spíš na jihu, kde už je to v pytli, na trati sem to všechno pochcípalo :(
Naposledy upravil(a) Dáša dne 29 čer 2009 17:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Prdek
Příspěvky: 138
Registrován: 10 čer 2009 19:55
Bydliště: Litomyšl - 360 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak pred Litomysli prave chcipa treti bourka behem dnesniho odpoledene :evil: Prselo tu stredne silne asi tak 10 minut a to je vsechno. Mraky jsou naprosto nefotogenicky, takze jediny co stoji za zminku jsou 3 CG blesky, ktery jsem videl...
Josef Šitka
Příspěvky: 44
Registrován: 03 črc 2008 14:40
Bydliště: Drnovice, okr. Vyškov 275 m n.m.

Qw3Rtzui0p píše:
Tom píše:Tak u nás jen necelých 6mm hodně blesků i poměrně v malé vzdálenosti více se toho ale dělo Z a SZ od nás se jádra spojila klasika jako ve Slavkově jsme byli v jákesi nevýznamné díře....
jo no tak je to vzdycky,takovej vysmech..treba k nam jeste neco dojde,ale je tu fakt nehorazne nedychatelno,ted se to tu zatahlo vysokou oblacnosti tak tu bude jak v peci
Taky si postěžuju. Bouřky se vždy drží v uctivé vzdálenosti, že člověk ani hrom neuslyší, a nakonec spadne pár desetin z nějakého rozpadlého zbytku. Jako právě teď. Od středy nenapršelo ani 10 mm. Kromě permanentně vlhkých údolí není ani v lese nějak extra vlhko.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Fotky toho co nas minulo,jinak tady je absolutni sucho a horko 26°C zatazeno
http://qw3rtzui0p.rajce.idnes.cz/29.6/

omlouvam se za kvalitu je to foceno mobilem
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Před šestou hodinou na Olomoucku naskočila buňka. Kolem mého auta lítaly blesky kolem vzdálenosti 100m... Pak těžký kapky... Na kroupy jsem nečekal :-)
Škoda jen že to tady naskočilo a neviděl jsem tudíž žádné hezké čelo postupující bouřky. V dálce jsem zahlídl chobůtek, silně připomínající trombu. Byl pěkně dlouhý a hladký, ale na tu vzdálenost nešla rozeznat rotace. Samozřejmě že než jsem zastavil, stáhnul okénko a vzal do ruky foťák, tak se rozpadla :-(
martin popek
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2008 15:19
Bydliště: Nýdek

trojmezí to opět dost minulo jen slabá bouřina se usadila nad jablunkovským průsmykem, pár čarových blesku a bylo po ní.

par fotek:
http://ukazy.astro.cz/upload/20090629Ma ... k_Cmb2.jpg
http://ukazy.astro.cz/upload/20090629Ma ... 9.6.09.jpg
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Na poslední bouřce SV od Blanska se objevila bílá tečka na radaru čas 16-16.30 UTC žeby kroupy?? ale dál k JZ to chcípe i ta v JZ Čechách se mě zdá nějak ztrácí ale to je samo dobře bouřky jsou tam nežádoucí...
caca
Příspěvky: 20
Registrován: 26 kvě 2009 18:19
Bydliště: Znojmo

Bouřka ve Znojmě,ktera se při přechodu rozpadla : http://caca6.rajce.idnes.cz/Bourky/
Čurbas
Příspěvky: 56
Registrován: 31 říj 2008 21:43
Bydliště: Valtice, Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Uživatelský avatar
PrantlD
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:

Tak teď to jde celé na Šumavu, kde po většinu dne svítilo slunce. Před tím jsou nové a čerstvé buňky - na té Šumavě by se to mohlo docela zkomplikovat.
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Typek píše:
Instabiliter píše:Tak další den je na 80% v pytli, snad se stane zázrak. Tyhle bouřky se prostě objevujou na těch samých místech, bohužel často v místech, kde je vody až až. :( My jsme fakt ztracený místo, aspoň letošní červen. Pouze 2 bouřky v červnu, o tom se mi nezdálo ani v nejhorších snech, navíc jen jedna bouřka toho 16.6. stála za to, nechápu jak jsem mohl v roce 2007 nadávat na 4 červnový bouřky ten rok! Teplotně taky slabota, jen 2 letní dny. Fakt se těšim na něco zbytečně, holt tu mám pomalu po sezoně, jelikož se to tu vybouřilo v dubnu a v květnu, a nevěřim, že to červenec se svejma zoufalejma vysrávkama (zkušenost z minulých let) vůbec vynahradí. :?
Nač zoufat? ;) vždyt stačí půhodina slunce po rozpadnuté bouřce a při téhle vlhkosti je zase šance na další kolo ;)
Bohužel tu ale nebyla ani ta rozpadlá bouřka a ani Slunce pořádně neohřívá povrch, protože tu zacláněj ňáký přitroublý altocumuly, je to prostě zoufalství. Sotva se tvoří i kupovitá oblačnost, je to hrůza! :( Jinak vlhkost je aktuálně 59%, teplota dnes slabě přesáhla 22°C, aspoň po dobu, co jsem byl doma (cca do 16:00). Nepršelo od sobotního večera, kdy tu slábnoucí občasnej déšť trochu pokropil. Teď musim jen doufat v pokusy o bouřky na východ od nás.
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

U nás dnes byla kolem 16:15 hod slabší bouřka s pár blesky, ale slušně silný déšť který trval asi 15 min, ale za tu chvilku slušně plavaly chodníky a ochladilo se o 3°C.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
merfi5
Příspěvky: 16
Registrován: 04 črc 2007 16:33
Bydliště: u Kladna

Nad Kladnem právě roste bouřka ( odemě to tak vypadá jelikož se nad nás nasouvá kovadlina ) a je slyšet čím dál tím více hromů v malém odstupu za sebou.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Naprosté zoufalství. Další den kterej měl bejt plnej bouřek a nespadla ani kapka. Zase to začlo na Moravě a bylo to vypočítaný přesně tak, aby to k nám už akorát nedošlo. Morava to všechno vysála do dna. Ani ta nejmenší vysrávečka nedorazila a všechno se to poslední kapky rozpadlo. Celá příchozí strana je až do německa vyklizená. Na Cb je vidět, že se sotva vytvoří slabá hlavice a už se zase rozpadají. Když něco vznikne, tak je to vždycky tak na hranici mezi Cu/Cb. Vůbec to prostě nemá žádnou sílu.
Nakonec z jednoho velmi slabého Cb z milosti zahřmělo - to celý dnešní úspěch.
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Amerika píše:Naprosté zoufalství. Další den kterej měl bejt plnej bouřek a nespadla ani kapka. Zase to začlo na Moravě a bylo to vypočítaný přesně tak, aby to k nám už akorát nedošlo. Morava to všechno vysála do dna. Ani ta nejmenší vysrávečka nedorazila a všechno se to poslední kapky rozpadlo. Celá příchozí strana je až do německa vyklizená. Na Cb je vidět, že se sotva vytvoří slabá hlavice a už se zase rozpadají. Když něco vznikne, tak je to vždycky tak na hranici mezi Cu/Cb. Vůbec to prostě nemá žádnou sílu.
Nakonec z jednoho velmi slabého Cb z milosti zahřmělo - to celý dnešní úspěch.
Ještě je šance, ještě pořád. :)
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

bleskosvod píše:
Amerika píše:Naprosté zoufalství. Další den kterej měl bejt plnej bouřek a nespadla ani kapka. Zase to začlo na Moravě a bylo to vypočítaný přesně tak, aby to k nám už akorát nedošlo. Morava to všechno vysála do dna. Ani ta nejmenší vysrávečka nedorazila a všechno se to poslední kapky rozpadlo. Celá příchozí strana je až do německa vyklizená. Na Cb je vidět, že se sotva vytvoří slabá hlavice a už se zase rozpadají. Když něco vznikne, tak je to vždycky tak na hranici mezi Cu/Cb. Vůbec to prostě nemá žádnou sílu.
Nakonec z jednoho velmi slabého Cb z milosti zahřmělo - to celý dnešní úspěch.
Ještě je šance, ještě pořád. :)
Nad Prahou teď bouřka řádí! http://kamery.praha.eu/ImageDetailBig.j ... 984&style= mám krásný výhled na slabý Shlef cloud... :-)
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Ja budu doufat, ze se snad jeste nejaka bourka objevi nad Moravou - kvuli nocnim bleskum. Srazkove modely neco malo zde ukazuji, ale pri pohledu na satelit si myslim, ze pro dnesek je uz vymeteno.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Ondris píše:
bleskosvod píše:
Amerika píše:Naprosté zoufalství. Další den kterej měl bejt plnej bouřek a nespadla ani kapka. Zase to začlo na Moravě a bylo to vypočítaný přesně tak, aby to k nám už akorát nedošlo. Morava to všechno vysála do dna. Ani ta nejmenší vysrávečka nedorazila a všechno se to poslední kapky rozpadlo. Celá příchozí strana je až do německa vyklizená. Na Cb je vidět, že se sotva vytvoří slabá hlavice a už se zase rozpadají. Když něco vznikne, tak je to vždycky tak na hranici mezi Cu/Cb. Vůbec to prostě nemá žádnou sílu.
Nakonec z jednoho velmi slabého Cb z milosti zahřmělo - to celý dnešní úspěch.
Ještě je šance, ještě pořád. :)
Nad Prahou teď bouřka řádí! http://kamery.praha.eu/ImageDetailBig.j ... 984&style= mám krásný výhled na slabý Shlef cloud... :-)
Taky se koukám .Několik blesků jsem už spatřil, ale šmikne nás to bokem...
Naposledy upravil(a) bleskosvod dne 29 čer 2009 20:06, celkem upraveno 1 x.
Stratoss
Příspěvky: 18
Registrován: 26 kvě 2009 13:23
Bydliště: Praha 6, popřípadě Jaroměřice, okr. Svitavy

Praha-Strahov.... právě začíná pršet.... Húlava nevýrazná, ale celkem velký množství blesků CG...
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Stratoss píše:Praha-Strahov.... právě začíná pršet.... Húlava nevýrazná, ale celkem velký množství blesků CG...

Už se to trochu rozjelo ale blesky žádné, všecko daleko.
Stratoss
Příspěvky: 18
Registrován: 26 kvě 2009 13:23
Bydliště: Praha 6, popřípadě Jaroměřice, okr. Svitavy

Stratoss píše:Praha-Strahov.... právě začíná pršet.... Húlava nevýrazná, ale celkem velký množství blesků CG...
a zase pomalu přestává :lol: já mám kliku tenhle rok... včera jsem odjel ze svitavskýho okresu, kde se to dneska tak krásně vyřádilo. aaaachjo
Uživatelský avatar
MajdaLa
Člen AMS
Příspěvky: 183
Registrován: 31 kvě 2007 13:39
Bydliště: Bohumín-Záblatí

Tak tady v Bohumíně vypadla na celé odpoledne elektřina. Řekla bych že blesk uhodil někam do vedení. Dnes odpoledne přes nás přešly dvě bouřky, obě byly srážkově velice vydatné. V Lutyni se nám za zahradou rozvodnila jinak velmi drobná stružka. Výsledkem je, že máme místo půlky zahrady velké blátivé jezero, kde je asi po kolena vody a bahna. Z myších děr byly rázem vodotrysky a cesta, která vede do Orlové kolem naší zahrady byla velmi těžko sjízdná, protože se přes ni valil proud vody ze sousedního pole k nám. ...takže bylo veselo.
Think like a proton: always positive. :-)
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Stratoss píše:
Stratoss píše:Praha-Strahov.... právě začíná pršet.... Húlava nevýrazná, ale celkem velký množství blesků CG...
a zase pomalu přestává :lol: já mám kliku tenhle rok... včera jsem odjel ze svitavskýho okresu, kde se to dneska tak krásně vyřádilo. aaaachjo
blízký blesk (první a poslední) a bouřka je někde... :D
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“