Bouřky 24.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Vcera pres me presla slaba bourka, 1 hrom a 9 krasnych mezimracnych blesku. Proto si dovoluji zalozit nove tema, myslim si, ze bourky budou i dneska.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Přes Ostravu přešla krásná přeháňka s jemnými krupkami - asi 0,5cm... déšť zatopil cesty, auta skoro nemohla projet. Blesky, ani hromy žádné.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Ke mne neco jde.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Tomáš J
Příspěvky: 40
Registrován: 05 dub 2009 14:55
Bydliště: Zlín

Tak nám vylítla detekce blesků, to se toho moc nedozvíme :lol: U nás jako vždy nic, vypadá to, jakoby se něco tvořilo jižně od města, ale hřmění neslyším. Aktuálně 21,2°C, vlhkost 70%, srážky za včerejšek a noc 10 mm.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

vypadla detekce blesku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To ne! Ted se nedozvuim, jestli se v tom, co na me jde se blyska, nebo ne. :@ :@ :@ :@
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
Od jv se táhne pěkný Cb a je pravděpodobné že bude i bouřka.Ale je hodně i nízké oblačnosti která postupuje od sv a zakrývá ten Cb.Je hodně dusno. SV větr 3-7m/s. Teplota 22°C. :P
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Silene dusno je venku na Zlisnku. Rosny bod na 18°C. Tohle vidim v tomto roce poprve.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
djwiktor
Příspěvky: 130
Registrován: 16 čer 2009 15:05
Bydliště: Šaľa - Slovenská Republika
Kontaktovat uživatele:

u nas na Slovensku na juhozapade tiez kvalitne dusno, vlhkost vzduchu ( merane pozcianym merakom), bola pred pol hodinou takmer 86%. Vidim tu z okna pekne formacie Cu a Ac a jeden pekny Cb, mozno nieco bude.. ;)
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Skoro zataženo bouřkovou oblačností a v dáli slabě hřmí.Bůřka je na pomezí ČR/SR.Teplota je 23°C. :lol:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, po odmlce , která byla způsobena problémem s připojením jsem zase zde. :twisted: Takže včera přešla docela silná bouřka, ale blesky nebyly vidět žádné kvůli husté mlze. Ale byl silný přívalík, která trval 10 minut. No momentálně je polojasno, od východu vidím krásné congesty a na radaru jsou vidět docela silné odrazy, hřmění žádné. Teplota 23°C a pořádné dusno. Uvidím co z toho bude. :twisted:
Zdravím z Třince !!!
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Dnes na východe SR asi veľa búrok nebude, uvidíme, nesludujem radary. :lol: Ale teraz som sfotil jeden oblak. Môžete mi povedať, ako sa volá????? Díky!
Přílohy
24.6.2009 Košické Oľšany
24.6.2009 Košické Oľšany
Uživatelský avatar
Buby
Příspěvky: 60
Registrován: 24 bře 2009 13:40
Bydliště: Vsetín-384 m.n.m.

meteo.estranky.sk píše:Dnes na východe SR asi veľa búrok nebude, uvidíme, nesludujem radary. :lol: Ale teraz som sfotil jeden oblak. Môžete mi povedať, ako sa volá????? Díky!
Ta fotka má hroznou kvalitu, ale bude to CuCon
Uživatelský avatar
Lukin
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2008 19:05
Bydliště: Hodonín

Ahoj, u nás dnes byla zatím nejsilnější bouře tohoto roku. Bylo hodně CG i CC blesků. Ale hlavně spadlo hodně vody. Určitě přívalový déšť, zajímá mě sumace srážek na CHMU. Déšť trval přes hodinu.
http://lukin4.rajce.net/2406
Edit: Tak podle sumace to bylo cca 40mm. Ještě je pořád všude voda. Letos první silná bouřka a to sem nic pořádného nečekal. :-)
Naposledy upravil(a) Lukin dne 24 čer 2009 20:36, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

No samozřejmě lajna se utvořila tak blbě, že nesahá po Ostravu. Asi budeme jen nečinně přihlížet:-)
Uživatelský avatar
Tomáš J
Příspěvky: 40
Registrován: 05 dub 2009 14:55
Bydliště: Zlín

No sláva, už hřmí :D Možná se některé z těch beskydských jader dostane až sem; zatím ale pořád jen kape a nechce se pořádně rozpršet.
Uživatelský avatar
Buby
Příspěvky: 60
Registrován: 24 bře 2009 13:40
Bydliště: Vsetín-384 m.n.m.

tady na Vsetíně už půl hodiny hřmí, slabě a chvílemi i středně silně prší,ale to je vše, elektrická aktivita nic moc, blesky jsou schované v oblačnosti, vítr slabší než před bouřkou
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Ostrava stááále nic, kdyby se aspoň dalo na co dívat, ale je to tu jen samý stratocumulus :(
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Onu bouřku sleduji na V-JV obzoru a směřuje i k nám je ve směru záběru webkamery...Hřmění zatím neslyším a detektor nefakčí tak uvidíme....
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Tady zacina prset a slysel sem hrom,tak snad to bude dobryy:)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Koukám že v áleji maj už zase posvícení! Bude taky tendle tejden konečně něco i na západě? U nás asi 14 dní ani jedinej hrom ani blesk, ale hlavně že se předpovědní mapy hemžej bouřkama - jak tejden zpět, tak tejden dopředu.
(A taky by mně zajímalo kdy už konečně přijde to oteplení, kerý slibujou už měsíc. Dělám dizertačku na bazény a potřebuju aby se tam taky někdo koupal ;) )
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

U nás byla celkem solidní bouře,hlavně tedy prudký déšť trval skoro 2 hodiny i bouřka se z toho vyloupla 3X uhodilo i blízko jinak to bylo vše dál než 3km.
Teď už tolik neprší dokonce byly u nás i lokální záplavy.Napršelo celkem 27mm. :P
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

No moc dobrým směrem to pro mě nejde na východě,jihovýchodě černo a u nás zatím svítí ještě hřmění už slyším ale když ná to veme tak asi jen okrajově... :(

Mrknětě na radoraové snímky ufff třeba takové Němčičky JV Moravy 60 mm za hodinu!!! je to tedy amaterská stanice tak je to bez záruky.No pravda to asi bude takové Sudoměřice přes 40 mm to je mazec teda http://www.wunderground.com/weatherstat ... =ISUDOMER1 Dolní Dunajovice také ke 40mm no o tom ještě někde uslyšíme...

http://meteo.amut.net/mapa_prehled_cr.php?soubor=srazky
Naposledy upravil(a) Tom dne 24 čer 2009 19:15, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem zazil nejkrasnejsi bourku letosniho roku! Tolik blesku jsem jakteziv nevidel. Letos prvni velka bourka. :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Máme tu výstrahu na extrémní srážky z bouřky od CHMI. Trochu pozdě.Dolní Dunajovice 70 mm !!!!http://www.wunderground.com/weatherstat ... =IJIHOMOR5
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tom píše:Máme tu výstrahu na extrémní srážky z bouřky od CHMI. Trochu pozdě.Dolní Dunajovice 70 mm !!!!http://www.wunderground.com/weatherstat ... =IJIHOMOR5
Přidali tam akorát "aktuální výskyt nebezpečného jevu" pro Moravu, což je asi oprávněně. Nejde mi sice najet úplně dolu, ale výstraha tam myslim neni. Chci se jich jen trochu zastat, protože teď to myslim dělaj docela svědomitě. Každou chvíli upgrade a žádný zbytečný plejtvání červenou. Ta co tam je teď, je ale myslim správně, protože tam sou bouřky (ne tak silný, ale) pořád na stejnym místě a navíc je to tam z minula dost nacucaný.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“