Bouřky 19.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
Dnes oblačno až zataženo a odpoledne silnější přeháňka a odpoledne od 16.hodiny prší trvale ale slabě teď večer je déšť silnější.Dopoledne v 10:30 jsem zaslechl i jedno vzdálené zahřmění.Teplota byla 24°C přitom podle předpovědi mělo být až 28°C. Dnes si to počasí udělalo s prominutím prču byly hlášené bouřky a bylo vydáno fůra výstrah a ono se dohromady nic nedělo.Srážky zatím 6mm. ;) :envy:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Dneska západ prohrál další štaci. Po tejdnu čekání nepřišla ani vysrávka...
Nakonec jedinou chloubou červnové studené fronty budou aprílové přeháňky co snad přijdou po ní.

Odpoledne přes nás přecházel pás v té době ještě kumulů a spadlo pár kapek. Základna byla velmi tmavá a jak popisoval Storm Ice, bylo pozorovatelné, jak pod základnou kondentují cáry mraků a relativně rychle stoupají do základny a splývají s ní. Hledal jsem tromby, ale nic jsem nenašel. Pár kilometrů za náma z toho vznikl pás slabých bouřek, ale to jsem zjistil až po hodině z radaru, protože jsem tomu vůbec nevěnoval pozornost. Vlastně jsem možná slyšel i hrom.
3,14ranha
Příspěvky: 8
Registrován: 16 čer 2009 20:44
Bydliště: Olomouc

bouřková díra :@ hlásí zalito, letmý pohled na srážkoměr ukazuje 45mm (19.6. 0:00-24:00), aspoň že má táta radost ze zahrádky ;)
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim ve spolek, tak zde se nám přehnalo pár mráčků, ale ani nesprchlo a vítr taky sotva zesílil...jinak jsem zjistil, že se dá na youtube založit kanál :?: , zde k nahlédnutí : http://www.youtube.com/Dvoracekmara :D
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Dnes jsem se vrátil z Novobystřicka, konkrétně z Albeře. Včera mezi 5:40 a 6:00 přešla bouřka s mírnou bleskovou aktivitou, vše blesky CG a krásný oblak. Přes dopoledne vytrvale pršelo a odpoledne 2x přívalový déšť bez blesků (obojí oblak Cb). V Souhrnu to dělalo :rain: 32 mm srážek .
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“