Bouřky 19.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Rano ve 4:50 se spustil liják, který trval cca. 15min. Během té chvíle se na ulicích a chodnících vytvořily slušné potoky. Poté co přeháňka (jednou zahřmělo, ale kvuli tomu nebudu zakládat nové téma "Bouřky 19.6.2009" :D) přešla tak bylo stále 21°C.
EDIT: jak teď koukám na detekci, tak by to asi bylo na založení nového tématu (přenechám to jiným, protože tady žádná bouřka nebyla :cry: ).
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

U nás se ranní bouřka defakto neprojevila zasáhl nás jen její jižní okraj žádné výboje ani hřmění jsem nezaregistroval spadlo jen pár kapek vítr přechodně v nárazdu do 7 m/s....na webkameře odcházejívcí zbytek :D.Ještě dodám co jsem se tak díval na radar tak podle odrazů po odchodu z Vysočiny slábne no klasika....
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Tak teď se sem pro změnu nasouvá šedej hnus As, Sc a na Šumavě už je vidět, jak z toho začíná pršet. No prostě nic co by bylo k focení :? .
pozn. když jsem tu oblačnost viděl na družici (ještě v Německu), tak to vypadalo na celkem slušné Cb-čka. Že to dopadne takhle to jsem nečekal.
EDIT 8:40 : Tak ten šedej hnus se nějak vytříbil a dokonce začíná slušně ožívat blesková aktivita. Fotit není téměř co. Začíná pršet.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Tady u mne momentálně zataženo s mírným deštěm bez el. aktivity. Edit: 10:36 Ještě se krapet rozpršelo a je z toho 1,9 mm.
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 19 čer 2009 09:36, celkem upraveno 2 x.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Dnes to vidim spise blede. Obloha prevazne zatazena a na protrhavani oblacnosti to moc nevypada, ikdyz dle satelitu muze byt az oblacno, ale to je malo.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Já měním názor a začínám být mírný optimista - přes vrstevnatou oblačnost teď slušně narůstají "vnořená" cébéčka (třeba teď u Brna) a bouřek se určitě v JV pol. ČR dočkáme. Minimálně bude (místy) hodně zalito... ;-)

Přes Přerov prošla hodinová sprška (dala 5 mm vody), ale bez el. aktivity. Ženou se sem další. :)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

To je sice hezke, ale co ty srazky zenouci se od JZ pres Vysocinu smerem na Moravu? Te oblacnosti je tam hodne, ikdyz modely naznacuji, ze bourky by mohly byt silne prave v te JV polovine Moravy. Ale nevim nevim. Z toho co vidim na radaru moc radost nemam. Je pravda, ze je teprve dopoledne a rozjet se to ma vice az odpoledne, ale nevim. Nemam z toho dobry pocit.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Tak aktuálně jsem slyšel 1 zahřmění takže tu máme dnešní "první bouřku"ale hooodně slabou vzhledově to ale je o ničem moc oblačnosti takže jsem ani fotit nešel nikam....začíná trochu pršet.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Praha 6- zataženo, slabý déšť, teplota tak něco okolo 20. I když je docela teplo, na bouřku to zatím vůbec nevypadá a ani nevěřím, že by sem dnes něco dorazilo. Podle detekce nic poblíž zatím není a radar mi vůbec nejde otevřít :( .
Moravákům přeju hodně úspěchů ;) .

..tak radar už se rozchodil..
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Tady to houstne. Přes celý západní obzor je natažená olověná stěna. Zatím jsem slyšel jeden vzdálenější hrom.
Josef Šitka
Příspěvky: 44
Registrován: 03 črc 2008 14:40
Bydliště: Drnovice, okr. Vyškov 275 m n.m.

Přešel 5-minutový silný déšť. Chvíli před ním jeden výboj.
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Prevlada spise houby s voctem. Strktura zadna a naznak protrhavani oblacnosti na JV moc neni. Dnesek je asi uz prohrany.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Bouřky jsou u nás tak nějak pohřbený alespoň se pořádně rozpršelo a bude zalito :)
Uživatelský avatar
Tomáš J
Příspěvky: 40
Registrován: 05 dub 2009 14:55
Bydliště: Zlín

Před několika minutami slabě zahřmělo. Na nic víc to ale nevypadá :( Červen je zatím jedna velká bída, samé vysrávky a blesky by se daly spočítat na prstech; květen byl rozhodně lepší .
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

hmm tady se cosi vytváří jihovýchodně od nás, nasává to teplý vzduch odtud, občasné Cu frac které stoupají k základně, chvíli to vypadalo i jako tromba :) tak se třeba najde někdo kdo to vyfotí a pošle to jako tornádo :lol: jinak po přechodném "vyjasnění" se o5 zatahuje, ráno občas slabě spršelo, ale ani pořádně mokro nebylo, teď ještě začíná zesilovat vítr a začíná se i slabě ochlazovat, což tu znamená postupné "vysoušení" a ještě menší naději na nějaké slušnější srážky :roll:
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

U nás na střední Moravě byly slyšet jen nějaké vzdálené hromy z bouřky kousek od Šternberka, ale jinak u nás jen vytrvale prší. To je takové počasí spíše na nic a připomíná mi druhou polovinu srpna (v posledních letech ve druhé polovině srpna pořád jen prší). A tak nějak mi ten červen připadá teplotně průměrný, srážkově také a bouřkově podprůměrný.
Tak snad alespoň bude méně napáchaných škod - ať pořád jenom nefňukám :)
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Ja jsem ve skole slysel par hromu nad beskydama. Jinak furt prsi, ale je teplo.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Ten povrch se moc neprohřívá, jakmile se to rozjede(pokud vůbec)nebude to asi nic extra.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Jedna uz byla. Zanikla okamzite po vzniku.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
caca
Příspěvky: 20
Registrován: 26 kvě 2009 18:19
Bydliště: Znojmo

Tady dnes akorat kolem jedenacty parkrat zahřmělo a od te doby s menšima přestavkama pořad prší.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, tak tady od rána zataženo. Kolem půl desáté se spustil slabý déšť, který trval zhruba hodinu. Pak narůstání oblačnosti a prudký liják se silným zahřměním. Toť asi pro dnešek vše. Jinak už asi 4 hodiny v kuse prší a prší. Aspoň dobré pro houby. :P
Zdravím z Třince !!!
traplican
Příspěvky: 44
Registrován: 02 črc 2008 15:12
Bydliště: Traplice
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, tady přešla severně od nás ze západu na východ takováto húlava:
Obrázek
Ale zde žádná hrůza, párkrát zahřmělo a pěkně popršelo (a ještě prší).
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Vyzerá, že bude len dážď. 8-)
Naposledy upravil(a) meteo.estranky.sk dne 19 čer 2009 20:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Šílená věc jde od SZ: Nb nebo Cb! Oblaka cca 100 m nad zemí! Za chvilku edituju...
EDIT: Tak jen Nb, přinesl zesílení deště, dosti čerstvý vítr a houkající sanitky. :D http://kozibrada.rajce.idnes.cz/19._6._ ... mbostratus.../
Naposledy upravil(a) Janek dne 19 čer 2009 21:06, celkem upraveno 3 x.
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

To je jak na svinu,kdyz je dest tak to nejsilnejsi de pres nas podle radaru a kdyz bourka tak jen vysravka..
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“