Bouřky 17.5.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

huj tak na JZ se to kupí ... jedno jádro tam je uvidíme zda-li dojde až k nám .. jinak teprve po 10h se rozpustila mlha (trhnul sem rekord na stanici s vlhkostí 95%) .. jen doufám, že se to tu nevybouří teď (nebo jen nezaprší) a pak už nic nebude :|
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tak máme po poledni a zatím je situace velmi klidná. Na SV jsou nějaké kupy, ale to je vše. Jinak GFS znovu ukázal, jak je labilní a zatímco ráno ukazoval hodnoty CAPE kolem 1300 ted je tou pouze do 300. Mluvím zejména o Moravě.
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

No tak mezi 14:00 až 18:00 mě hlásil SkiWarn velké bouřky s nebezpečnými doprovodnýmy jevy tak jsem zvědav.
Nech to řádně bouří!
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Bohužel, tomu modelu se dnes nedá věřit ani nos mezi očima! :( :roll:
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

brejlobara píše:No tak mezi 14:00 až 18:00 mě hlásil SkiWarn velké bouřky s nebezpečnými doprovodnýmy jevy tak jsem zvědav.
Mozem sa spytat, odkial mate tento casovy udaj? Pokial viem, pisal som na dnes predpoved ja a ziadny konkretny udaj o case vyskyte silnych burok som nedal.
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

bourky.com napravo varování skiwarm.
Není za co. :D
Nech to řádně bouří!
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Také jsem hledal na skywarn nějaký časový údaj a nic sem nenašel.
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

brejlobara píše:bourky.com napravo varování skiwarm.
Není za co. :D
Ano viem, ale prosim Vas prejdite si moju predpoved este raz a skuste najst ten cas 14:00 a 18:00 ako ho vy uvadzate. ;)
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Proč mám takový pocit že se kupovitá oblačnost tvoří jenom v Čechách? Já chci bouřku večer - při tmě. Bleskové šou.
Uživatelský avatar
roman21
Příspěvky: 182
Registrován: 06 bře 2008 07:34
Bydliště: SZ SLOVENSKO
Kontaktovat uživatele:

jak to dnes vydite s pohladu amaterskeho oka
na SZ pohranici CR a SR to lepsie ako je teraz asi nebude stale vysoka oblacnost
z radaru ani druzice nic co vyzera ako burka ktora by smerovala priamo k nam
vlhkost 700hpa slabo nad 60 percent
smerom na zapad odnas to vyzera lepsi s podmienkami ale prudenie je J-JZ
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jakub Vašut píše:Proč mám takový pocit že se kupovitá oblačnost tvoří jenom v Čechách? Já chci bouřku večer - při tmě. Bleskové šou.
Hmm.. JV polovina Moravy a JZ polovina Slovenska jsou bez cumulonimbů a nevypadá to zatím na změnu, snad večer či v noci anebo až zítra. Pěkná bouřka dle radaru je v Praze.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
roman21
Příspěvky: 182
Registrován: 06 bře 2008 07:34
Bydliště: SZ SLOVENSKO
Kontaktovat uživatele:

zajtra to naozaj vyzera na silne zrazky ale ci sa vyskytnu tiez silne burky to neviem :?
model neudava ziadnu vyraznu intabilitu
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

V tomto okamžiku začíná narůstat bouřková činnost hlavně v Čechách a dále se pak vytvořila silná bouřka na samotném severu Moravy. Je možné, že během dvou hodin se utvaří na vysočině nějaký pás bouřek, který půjde na SV přes Moravu. Bouřky začínají vznikat hodně na Šumave. Uvidíme jestli budou sílit nebo to bude jen přechodná sukcese.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Danti píše:V tomto okamžiku začíná narůstat bouřková činnost hlavně v Čechách a dále se pak vytvořila silná bouřka na samotném severu Moravy. Je možné, že během dvou hodin se utvaří na vysočině nějaký pás bouřek, který půjde na SV přes Moravu. Bouřky začínají vznikat hodně na Šumave. Uvidíme jestli budou sílit nebo to bude jen přechodná sukcese.
No mohlo by něco dojít i na Olomoucko... Mám dnes záznamovou techniku i auto v pohotovosti, tak doufám že něco vyfotím, natočím, nebo aspoň uvidím...
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Sledují na jih od mého stanoviště nárůst bouřkové oblačnosti. Jedna buňka se vyvíjí na jih, druhá na západ až severozápad ode mě, takže to vypadá, že se obě vyhnou mému stanovišti. :-( Další nádherný adept, cumulus congestus, roste velkou rychlostí do výšky na východ ode mě. Takže to tu vypadá zajímavě, hlavně na jižní ozářený Cb je krásný pohled..
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

goldy:Nevím jak u tebe ale já tady(Pce ul.Nemošická)mám docela dost zataženo a už hřmí ale blesky jsem neviděl jak tak koukám zřejmě to jde od Chrudimě.
Nech to řádně bouří!
Uživatelský avatar
roman21
Příspěvky: 182
Registrován: 06 bře 2008 07:34
Bydliště: SZ SLOVENSKO
Kontaktovat uživatele:

ja uz to dnes zabalim unas sa uz nic nevyskytne
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

Ale jinak ten mráček tady u mně,no mohlo by něco kápnout mňam,mňam,už to tu bocela dost bouří intervaly zhruba tak 20-5sec.Budu dále pozorovat
Nech to řádně bouří!
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Takže pro Moravu to dnes mimo SZ dopadá bledě (máme tu akorát Cu hum + Cs), Čechy si místy užívají a možná se do večera v Čechách, na Vysočině a SZ Moravě ještě zorganizuje nějaký bouřkový komplex.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

Tomas Pucik:Tu to je sorry ne ski warm ale ČHMU. http://pocasi.chmi.cz/index.html/
Nech to řádně bouří!
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

gerykm:Třeba u nás stále jen hromy ale nikoli blesky,mno teď už ten hrom zní docela blízko takže asi každouchvíly blesky budou du pozorovat zatím čau budu dále informovat ;).Hmm tak jsou to zatím CC ale během sekundy tady máme průtrž mračen a kroupy dokonce mě sem otevřeným oknem nalítalo par krup až ke vchodovejm dveřím blesky už jsou i CG- a z ulice je řeka to vše během minuty!!!!Nekecám fakt a bouřka si to vesele žene přez nás dál.Neuvěřitelné něco takového jsem tu ještě nezažil. :D :D 8-) :lol: :lol: :lol: Hehéééj.Celá tato odpověď je nastříhaná tak jak jsem pozoroval takže se omlouvám za tu špatnou náváznost nechtěl jsem jen spamovat. :lol:.Tak konec sluníčko svítí a už jen hřmí. :| :cry: :cry:
Nech to řádně bouří!
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

brejlobara píše:gerykm:Třeba u nás stále jen hromy ale nikoli blesky,mno teď už ten hrom zní docela blízko takže asi každouchvíly blesky budou du pozorovat zatím čau budu dále informovat ;).Hmm tak jsou to zatím CC ale během sekundy tady máme průtrž mračen a kroupy dokonce mě sem otevřeným oknem nalítalo par krup až ke vchodovejm dveřím blesky už jsou i CG- a z ulice je řeka to vše během minuty!!!!Nekecám fakt a bouřka si to vesele žene přez nás dál.Neuvěřitelné něco takového jsem tu ještě nezažil. :D :D 8-) :lol: :lol: :lol: Hehéééj.Celá tato odpověď je nastříhaná tak jak jsem pozoroval takže se omlouvám za tu špatnou náváznost nechtěl jsem jen spamovat. :lol:
Aspoň si to v hlavě představuju když už tu máme jen cirrostratus... Ale přeju ti to! ;)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Gerykm: Neplač, dočkaš se. Já tady taky aktuálně skřípu zubama, ale aspoň jsem měl nějaký výhled na tu bouři na Polskem.

Osobně si myslím, že v průběhu dvou hodin se začne pás konvekce tvořit i nad Moravou a aspoň část ji zasáhne. Když se dívám na radar, trhá mě to srdce jak si někdo užívá. :evil:
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Potvrzuji hlášení brejlobary, parádní bouřka, krátká, ale velmi intenzívní, moře vody a krup, silné nárazy větru, už mi je jasný, proč ty blesky nebyly moc vidět. Ale trochu mi připadá, když to tak sleduju, že jsou pardubice uzavřeny do takového podkovitého řetězce bouřkových buněk. Další buňka vyrůstá pár kilometrů na sever. Velmi zajímavé..
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak na SZ Čech se nám objevil nový velký bouřkový mrak. Pořád o krok pozadu opoti východnim Čechám, ale je to už lepší, než co zde bylo doposud. Naskytuje se krásný pohled do šedivé oblohy proti slunci, do které zespoda tajemně vyhlíží bouřkový mrak, který prozrazuje jen jeho zesvětlený obrys. Celou atmosféru doplňují vzdálené dunivé hromy...
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“