Bouřky 26.5.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

Tak v Pce zatím furt nic mlčíme,tak do půlnoci tu budu protože si musim vzít penicili(Angína=hrozná nemoc)a pak hajdy do pelechu a čekat co se přivalí,ale asi nic neb se to točí spíš na moravu.
Nech to řádně bouří!
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Bouřka se blíží ještě sice nehřmí ale asi za chvíli začne dost se již blýská.Stále teplo s 21°C.S přibývající nocí přibývá i bouřek dost zajímavé.Jindy bouřky zanikají. Aspoň bude vzrůšo! :)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Stratoss
Příspěvky: 18
Registrován: 26 kvě 2009 13:23
Bydliště: Praha 6, popřípadě Jaroměřice, okr. Svitavy

Monika píše:Nevím jestli Praha 4 je pořád Praha :D ale tady to na jižním i západním obzoru svítí blesky a jeden teď prásknul sakra blízko. Uvidíme co z toho bude. Fouká příjemný větřík a slabě prší, ale asi nás to podjede z jihu. Žádná škoda, mám venku kytky v truhlících :x :rofl:
Nevím, ale blesky ze siemensu ukazují krásnou, ale krásnou díru na prahou, co se teda té pofidérní sql týče. Párkrát blískne, ale nic pořádnýho...
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Možná se dočká i Břeclav té vytoužené bouřky, i když to nebude zrovna SC. Něco se tam ale žene z Rakouska. :clap:
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

My už máme všechno za sebou, aktuálně se blejskne jednou za 5 minut. Jinak první bouřku jsem pozoroval z Plzně nad Šumavou, při cestě domů se bouřky rozšiřovaly na SV a viděl jsem možná i supercelu. Do Toužimi první bouřka dorazila od jihu, přinesla prudkej přívalák a parádní blesky, ani struktura nebyla k zahození, z Cbček se spouštěly srážkový boty. Potom k večeru jsem sledoval bouřku na východ od nás, z ní se mi povedlo nafotit parádní blesky, včetně kombinací anwil crawleru a CG blesku, fakt nádherná podívaná byla. Dělal jsem jak fotky, tak videa. Ale s postupujícím časem byly blesky stále vzácnější, ale stejně velice pěkný a hlavně dlouhotrvající. Od tej doby tu krásně prší a zdá se, že nějakou dobu ještě bude. Nejednalo se u nás sice o žádný derecho, ale moje očekávání bylo naplněno. 8-)
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Monika píše:Možná se dočká i Břeclav té vytoužené bouřky, i když to nebude zrovna SC. Něco se tam ale žene z Rakouska. :clap:
Jo z té Břeclavi to pak přijde k nám.Ta bouřka vypadá velmi dobře. :clap: :clap:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Proč já musím být od těch bouřek nejdál?! :D No jinak lajnička se nám pěkně vybarvila. Docela by mě zajímala situace v J. Čechách (vítr) :?:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

V Rakúsku začínajú nejako rýchlo rásť búrky - ale silné búrky!
Stratoss
Příspěvky: 18
Registrován: 26 kvě 2009 13:23
Bydliště: Praha 6, popřípadě Jaroměřice, okr. Svitavy

Stratoss píše:
Monika píše:Nevím jestli Praha 4 je pořád Praha :D ale tady to na jižním i západním obzoru svítí blesky a jeden teď prásknul sakra blízko. Uvidíme co z toho bude. Fouká příjemný větřík a slabě prší, ale asi nás to podjede z jihu. Žádná škoda, mám venku kytky v truhlících :x :rofl:
Nevím, ale blesky ze siemensu ukazují krásnou, ale krásnou díru na prahou, co se teda té pofidérní sql týče. Párkrát blískne, ale nic pořádnýho...
No, tak sem se trošku spletl v úsudku. úplná díra nad prahou není. Celkem se to zatahuje, jen je škoda, že takhle pozdě
Uživatelský avatar
stormchaser
Příspěvky: 166
Registrován: 21 črc 2008 15:09
Bydliště: Trnava,JZ Slovensko, 146 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Krása... Prvý krát tento rok vidím nočnú blýskavicu 8-) Fakt luxus... len sa mi nič nedarí chytiť...
ICQ: 369470484
SKYPE: TomynhoSW
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Stratoss píše:Nevím, ale blesky ze siemensu ukazují krásnou, ale krásnou díru na prahou, co se teda té pofidérní sql týče. Párkrát blískne, ale nic pořádnýho...
Nejen Praha, taky tady na Rakovnicku nic moc. Jen chaos, sem tam nějaký blesk ale jinak nic. Absolutně se nedá nic fotit. Takhle bídné jsem si to tedy nepředstavoval. Jedna oblast obešla severní cestou, druhá silnější zase jižně. Dokonce i teď tu občas zahřmí, přestože jsou hlavní bouřky už pryč. V Praze toho taky nebude moc. Zajímavé že se bouřky vyskytují zejména na místech, kde už byly i odpoledne.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Tak se mi zdá. že se formuje linie bouřek na jihu až do Slovenska. Pod Brnem každopádně mohutný odraz, jestli půjde z jihu, bude se na co těšit. Momentálně oblačno, absolutní ticho. Blýskavice zatím žádná.
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

Docela teď závidím lidem na Znojemsku.
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
Stratoss
Příspěvky: 18
Registrován: 26 kvě 2009 13:23
Bydliště: Praha 6, popřípadě Jaroměřice, okr. Svitavy

Tomáš Psika píše:
Stratoss píše:Nevím, ale blesky ze siemensu ukazují krásnou, ale krásnou díru na prahou, co se teda té pofidérní sql týče. Párkrát blískne, ale nic pořádnýho...
Nejen Praha, taky tady na Rakovnicku nic moc. Jen chaos, sem tam nějaký blesk ale jinak nic. Absolutně se nedá nic fotit. Takhle bídné jsem si to tedy nepředstavoval. Jedna oblast obešla severní cestou, druhá silnější zase jižně. Dokonce i teď tu občas zahřmí, přestože jsou hlavní bouřky už pryč. V Praze toho taky nebude moc. Zajímavé že se bouřky vyskytují zejména na místech, kde už byly i odpoledne.
Co máš z toho, taky sem si představoval, že bude trošku větší povyražení, ale teď musím říct, že tady v práglu jsou celkem slušný blesky a začíná i trochu víc pršet
Kvapa
Příspěvky: 44
Registrován: 30 čer 2008 21:10
Bydliště: Moravská Třebová

Co ta bílá tečka na hranicích s Rakouskem ;)
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Já jsem taky vyfotila starou belu. A sotva jsem odešla od okna, prásklo to kousek vedle. Šleha jak z kanónu. :lol:
A májový deštík taky zesílil.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

V Brně blýskavice. Je vidět okraj sql, elektricky aktivní je celá zatím viditelná část. Asi půjde hodně rychle nebo se rozjela blesková aktivita, protože před chvílí nebylo nic vidět a teď už slušné záblesky.
Naposledy upravil(a) Štěpán Krejsek dne 26 kvě 2009 22:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 171
Registrován: 14 srp 2008 19:41
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Už to přichází. Hřmí a blýská se. Čekám silný nárazy větru a snad i bleskovou aktivitu. Od rakouska to celkem vře :D
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Praha: přívalový déšt a krásné blesky. Dodám videa.
Naposledy upravil(a) Václav Sedláček dne 26 kvě 2009 22:49, celkem upraveno 1 x.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Štěpán Krejsek píše:Tak se mi zdá. že se formuje linie bouřek na jihu až do Slovenska.
Áno, môžem to potvrdiť!
Uživatelský avatar
Tomáš J
Příspěvky: 40
Registrován: 05 dub 2009 14:55
Bydliště: Zlín

Ve Zlíně vzdálená blýskavice. Uvidíme, co přinese zbytek noci :devil:
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Václav Sedláček píše:Nejste z Velký ohrady nebo z Prahy 5? Tam párkrát bouchlo CG-. Mám i na videu. Teď začíná pršet. a krásně ze zablesklo :D .
Nene, já jsem na Praze 4 - stará Lhotka. Přes vodu, přímo na kopci proti Film. Ateliérům :)
Offers
Příspěvky: 16
Registrován: 11 kvě 2009 15:36

Tak v Brně-Bohuních už slyším i hřmění od jihu s blýskavicí..Tak doufám,že se konečně tento rok dočkám vytoužené bouřky :)
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Okraj sql je pěkně hladký, jen s drobnými cáry na okraji a pod Brnem je vyboulený. Trochu to vypadá, jako by nás chtěla západní a jižní část vzít do kleští.

No a než jsem to dopsal, tak se mraky narovnaly do rovné linie.
Offers
Příspěvky: 16
Registrován: 11 kvě 2009 15:36

Štěpán Krejsek píše:Okraj sql je pěkně hladký, jen s drobnými cáry na okraji a pod Brnem je vyboulený. Trochu to vypadá, jako by nás chtěla západní a jižní část vzít do kleští.

No a než jsem to dopsal, tak se mraky narovnaly do rovné linie.

Můžu jen souhlasit..Konečně to vypadá,že se nám tu tento rok poprvé vytvoří i slibná squalline :clap:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“