Bouřky 26.5.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
seddy
Příspěvky: 94
Registrován: 13 bře 2009 20:28
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Aoj Kluci.Tak na jihu Čech se začínají tvořit bouřky.Tak hodně štěstí a hlavně bacha.Z Boleslavi zdraví Honza :twisted:
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Tak radaru z Německa zatím mimo ČR 3 pěkné bouřkové lajny (Švýcarsko,2X Německo) ale to se postupně mění viz. Šumava http://www.meteox.com/images.aspx?jaar= ... 0095261438
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 171
Registrován: 14 srp 2008 19:41
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Stratoss píše:zdravím všechny lovce bouřek. Dneska to vypadá celkem zajímavě, tak uvidíme jestli se to přiblíží, nebo dokonce překoná 25.6. 2008 :!:
No derecho z 25.6.2008 to asi určitě nepřekoná, tak dobré podmínky ve všech směrech zas nejsou, ale síla to asi určitě bude. Určitě nejlepší bouřková situace zatento rok, jak to tak zatím vypadá. Tak jen držme palce at se vyklúbou náký supercely s downbursty, parádními blesky..., at je případně, co fotit :)
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

To jo,ale ať mi tady zas nad barákem 15minut neustále neblejská a nehromuje,jak před rokem. :evil: :)
Nech to řádně bouří!
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Na Šumavě se to krásně rozjíždí, hlavně ty odrazy 8-) v Bádensku-Wurtumbersku se vytvořila SL a postupuje směrem do Bavorska a pak so Čech..podle radarů a družice to vypadá krásně...jen tak dál :lol: Všem stormchaserům, kteří jsou v Čechách přeju krásné zážitky z bouřek ale hlavně pozor! 8-) :twisted:
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
Lukin
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2008 19:05
Bydliště: Hodonín

Podle posledního radarového snímku a družic mi bouřka blízko ČB nápadně připomíná supercelu. Co myslíte?
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Zajímalo by mě jak na tom bude Morava, beztak to bude jak 25.6.08, vybouří se to v Čechách a tady bude velký kulový.
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Lukin píše:Podle posledního radarového snímku a družic mi bouřka blízko ČB nápadně připomíná supercelu. Co myslíte?
Moc nepředbíhej, dej tomu čas... :)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Lukin píše:Podle posledního radarového snímku a družic mi bouřka blízko ČB nápadně připomíná supercelu. Co myslíte?
Hmm, mě to spíš připadá na typickou bouřku z tepla z vlivu orografie
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

No taky doufám co tady doleze z Čech.....tady je akorát tak pár mráčků co se pořád tvoří a rozpadají.....takové roztrhané ;)
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Lukáš píše:No taky doufám co tady doleze z Čech.....tady je akorát tak pár mráčků co se pořád tvoří a rozpadají.....takové roztrhané ;)
Moje slova ;) Ale v pátek jsem taky trošku váhal, že něco dojde... a světe div se, ... přeci jen došlo a nemohl jsem si stěžovat :)
Naposledy upravil(a) Matěj Grék dne 26 kvě 2009 15:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
stormchaser
Příspěvky: 166
Registrován: 21 črc 2008 15:09
Bydliště: Trnava,JZ Slovensko, 146 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Lukáš píše:
Lukin píše:Podle posledního radarového snímku a družic mi bouřka blízko ČB nápadně připomíná supercelu. Co myslíte?
Hmm, mě to spíš připadá na typickou bouřku z tepla z vlivu orografie
Hmm.... typická búrka "z tepla" nemá VIL 60 a VIL density 4,5... Musia tam byť pekné krúpy :)
ICQ: 369470484
SKYPE: TomynhoSW
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Matěj Grék píše:
Lukáš píše:No taky doufám co tady doleze z Čech.....tady je akorát tak pár mráčků co se pořád tvoří a rozpadají.....takové roztrhané ;)
Moje slova ;) Ale v pátek jsem taky trošku váhal, že něco dojde... a světe div se, ... přeci jen došlo a nemohl jsem si stěžovat :)
No jsem se tak trochu divil...i toho 25.6.08 protože v ten den jsem bouřky vůbec nečekal. Přislo to kolem 22. hodiny a pak sem nestačil koukat :devil: .....
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
Scorpion
Příspěvky: 31
Registrován: 09 črc 2008 12:30
Bydliště: Rotava (okr. Sokolov) a Praha 10 - Hostivař
Kontaktovat uživatele:

Nad Prahou se to nadherně kupí je tu i kovadlinka. Možná 2. V té jedné mi brání výhled :)
Ovšem ta viditelná je fakt prazvláštní. Fotku mam, ale je moc světlá musim si s tim pohrat :)
EDIT: našel jsem pěknou kameru ve Stuttgartu. Zrovna teď tam bouří.
http://www.stuttgart-tourist.de/DEU/ipu ... _gross.htm
Naposledy upravil(a) Scorpion dne 26 kvě 2009 15:40, celkem upraveno 1 x.
http://www.meteorotava.cz/index.htm Rotava - Okolí Sokolova :c)
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Matěj Grék píše:Zajímalo by mě jak na tom bude Morava, beztak to bude jak 25.6.08, vybouří se to v Čechách a tady bude velký kulový.
No tady v Karviné jsem vůbec nečekal, co to derecho předvedlo. Blesků byla kupa a hlavně následky jdou vidět na špičkách stromů (ohnuté jehličnany). ;)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Janek píše:
Matěj Grék píše:Zajímalo by mě jak na tom bude Morava, beztak to bude jak 25.6.08, vybouří se to v Čechách a tady bude velký kulový.
No tady v Karviné jsem vůbec nečekal, co to derecho předvedlo. Blesků byla kupa a hlavně následky jdou vidět na špičkách stromů (ohnuté jehličnany). ;)
Fakt ?! :o Tady byl vítr docela silný, ale nic co by dělalo neplechu, ani stromům nic nebylo... zato ta bouřka teďka v pátek co byla(22.5)zlámala v Bělském lese stromů dost.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

No, na jihočeských pánvích by byla teď pěkná podívaná. Podle radaru stále nové buňky..jen tak dál. V severních Čechách to taky pěkně bublá :lol:
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

vrcholy těch jihočeských bouří vidím až za Pardubic... :-) :shock:
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Škoda, že pořádnému vývoji bouřek na té lajně z Německa brání izotermie ve výšce 1-2 km. CIN kolem 150 J.kg-1 je už opravdu dost. Takže hlavní roli převzala definitivně Šumava a fakt pěkné orograficky podmíněné bouře. Snad ty bouřky vyprovokují nějakou výraznější konvekci i v západních a středních Čechách. Zatím to tak vypadá. V noci pak lze očekávat druhou vlnu. Té už bude výrazně pomáhat frontální lifting. Bohužel se může lehko stát, že mě obejde východně.
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Tak tady už je slušná řežba. Radar zase nejde, tak ani nevím jestli mě to tady zase neobejde.Už jsem něco nafotil jen co jsem přijel z práce. Jedna bouřka je JZ až Z odtud a další to berou zatím jižně.
Tak se omlouvám radar jede a vypadá to, že ta bořka co celou dobu mířila SV se stáčí sem. To abych šel sundat truhíky :-D
Edit: právě začíná pršet, bohužel není pořádně co fotit. Žádný arcus se nekonal, blesky jsou ve srážkách nebo v mracích :?
Naposledy upravil(a) honza.cb dne 26 kvě 2009 15:57, celkem upraveno 2 x.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
sawyer
Příspěvky: 49
Registrován: 30 dub 2009 21:39
Bydliště: Břeclav

Já teda doufám, že něco půjde cez Břeclav...a mohlo by to dorazit ráno :inlove:
Břeclav, Haškova 7!
Obrázek
karel marciniszyn
Příspěvky: 25
Registrován: 10 bře 2008 15:39
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

sawyer píše:Já teda doufám, že něco půjde cez Břeclav...a mohlo by to dorazit ráno :inlove:
V břeclavi? I ty nekonečný optimisto ;)
Uživatelský avatar
melo
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2009 10:50
Bydliště: Trnava-Slovensko 149m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Aj ta burka nad rakúskom slabne. Vyzerá, ze je viazaná na oragrafiu.
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,
U nás stále jasno a velice horko až 30°C.V noci se možná dočká i jižní Morava nějakých těch bouřek. ;)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

goldy píše:vrcholy těch jihočeských bouří vidím až za Pardubic... :-) :shock:
To je zajimavý,já z okna od nás na jih nic nevidím. :cry: :evil:
Nech to řádně bouří!
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“