Bouřky 26.5.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Scorpion
Příspěvky: 31
Registrován: 09 črc 2008 12:30
Bydliště: Rotava (okr. Sokolov) a Praha 10 - Hostivař
Kontaktovat uživatele:

Pěkné ráno přeji. Dneska to bude celkem zajímavé. SKYWARN vydal výstrahu stipně č. 2 a CHMU vydalo extrémní stupeň nebezpečí. Jsem zvědavý jak to bude dnes probíhat. Přeju příjemný lov
Naposledy upravil(a) Scorpion dne 26 kvě 2009 08:54, celkem upraveno 2 x.
http://www.meteorotava.cz/index.htm Rotava - Okolí Sokolova :c)
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Přeji všem, aby jim bouřky nenapáchaly velké škody na majetku a nedošlo k žádným úrazům, natož úmrtím.

Tady na Moravě je docela možné, že noční (ranní) SF bude místy "suchá" a bez bouřek, "pouze" se silným větrem - aspoň při pohledu na ALADINA.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

V Pardubicích je jasno, čeká nás pekelně horký den. Foťák připraven, budu se vyskytovat na univerzitní půde v České Třebové, ale odpoledne se vrátím zpět do domovských Pardubic, odkud budu taktéž hlásit mé pozorování. Šťastný lov všem. :)
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Scorpion píše: Dneska to bude celkem zajímavé, už jenom při pohledu na německý radar, kde na hranicích s nizozemskem to vypada opravdu dost brutálně.
Nevím jestli to Nizozemsko se nás úplně tak týká. Na čáře co se formuje nad Německem zatim vznikaj jenom slabší bouřky a to hlavní pořád zůstává na severozápadě Evropy.
Jinak já jsem si včera na foťáku připravil volnej film na 600 fotek, nabíjim baterku a ve škole/práci jsem se na dnešek omluvil a pojkedu na chatu odkud se líp pozoruje a je to zas o něco víc na západ. Takže všechno mam podchycený, jenom aby byly ty bouřky...
Uživatelský avatar
Typek
Příspěvky: 62
Registrován: 13 srp 2008 08:59
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm 375m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Dnes mám velké dilema... sledovat vývoj bouřek a případně i fotit ty co příjdou a nebo se učit na prakrickou maturu co mám zítra :D Doufám že to dopadne tak že ty bouřky přijdou navečer a vyhodí to elektriku takže bude tma a nebude se dát učit ale za to parádně pozorovat :rofl:

Štastný lov všem ;-)

JInak kdo to tu včera říkal že budou vypadávat radary? :? čechy už mají srážkovou tmu
Nejsem žádný velký stormchaser, spíše fotograf s vášní pro dramatické scenérie, které bouřky velmi často vytvářejí :)

hutyra.jakub@gmail.com
http://kuba-dis.rajce.idnes.cz/
https://www.facebook.com/Jakub.Hutyra.Photography
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Typek píše:JInak kdo to tu včera říkal že budou vypadávat radary? :? čechy už mají srážkovou tmu
Tak to dneska bude hustý :lol:
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Zdarec, už jsem na dnešní bouřky nažhavenej!!! Mám úspěšně po maturitě, už mám dost času, tak se budu snažit zachytit to nejlepší videa a fotky, kdyby se mi sledování povedlo, tak bych rád sem po domluvě s některým s administrátorů přidal i článek, pokud mi to dovolí. Přeju všem úspěšnej lov a aby jsme všichni dnešní den a noc ve zdraví přežili. Je totiž možný, že se už nic podobnýho letos opakovat nebude a právě dnes vyvrcholí bouřková sezona, který tak i tak zbejvaj 3-4 měsíce. ;)
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Typek píše:JInak kdo to tu včera říkal že budou vypadávat radary? :? čechy už mají srážkovou tmu
Do 16:00 UTC budou na radaru Brdy probíhat technické práce. Do této doby může být radar na nezbytně dlouhou dobu odstaven.
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Stve me, ze to hlavni poleze az vecer a v prubehu noc sakra. Chtel jsem vyjet spise nekam k Pribramy pod Prahu, kam naznacuji temer vsechny srazkove modely, ze se tama prozene hlavni jadro, jenze cas....00z je pro me dost omezujici. Kdyby to bylo v 18z, tak nevaham. Tohle je chasers z Moravy dost omezujici doba sakra. Budu moc rad, kdyz sem nekdo napise cas, kdy zhruba to poleze pres jizni -> stredni Cechy. Chtel bych tam vyjet, ale jestli to tam bude az k pulnoci, nebo az ve 3h rano, tak nic :?
Naposledy upravil(a) vecerapl dne 26 kvě 2009 08:40, celkem upraveno 1 x.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

V Čechách výpadek radaru nevadí, stačí se podívat na německé radary.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
Scorpion
Příspěvky: 31
Registrován: 09 črc 2008 12:30
Bydliště: Rotava (okr. Sokolov) a Praha 10 - Hostivař
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Nevím jestli to Nizozemsko se nás úplně tak týká. Na čáře co se formuje nad Německem zatim vznikaj jenom slabší bouřky a to hlavní pořád zůstává na severozápadě Evropy.
Jinak já jsem si včera na foťáku připravil volnej film na 600 fotek, nabíjim baterku a ve škole/práci jsem se na dnešek omluvil a pojkedu na chatu odkud se líp pozoruje a je to zas o něco víc na západ. Takže všechno mam podchycený, jenom aby byly ty bouřky...
Nikde jsem nepsal, že se nás to týká. Jen jsem podotkl, že tam byla při zakládání tématu docela silná bouřka při raním sledování radaru :) Ale neni vyloučeno, že se objevi něco podobného i u nás :) Ale stejně jsem ten příspěvek upravil, ta mapka už nebyla aktuální ;)
V Praze zatím jasno, horko a bez mráčku
http://www.meteorotava.cz/index.htm Rotava - Okolí Sokolova :c)
Woodpecker
Příspěvky: 18
Registrován: 05 črc 2008 17:43
Bydliště: severní Plzeňsko

Dobrý den, nevíte, proč ESTOFEX zatím ještě nevydal žádnou předpověď na dnešek?
Po každé bouřce se objeví sluníčko. Příjemný den přeje Láďa
Uživatelský avatar
Typek
Příspěvky: 62
Registrován: 13 srp 2008 08:59
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm 375m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Woodpecker píše:Dobrý den, nevíte, proč ESTOFEX zatím ještě nevydal žádnou předpověď na dnešek?
Možná to trvá tak dlouho protože přidávají 4. stupeň nebezpečí :D
Nejsem žádný velký stormchaser, spíše fotograf s vášní pro dramatické scenérie, které bouřky velmi často vytvářejí :)

hutyra.jakub@gmail.com
http://kuba-dis.rajce.idnes.cz/
https://www.facebook.com/Jakub.Hutyra.Photography
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

zatím o5 jen teoretizování, nebylo by lepší to hodit do předpovědi? jinak u nás to může být zajímavé, podle všeho tu bede nějaký JJz+- a z toho to směru k nám chodí za vhodných podmínek velmi silné bouřky, už těď se asi v práci kouknu jak si zvýšit stěny srážkoměru na příparný přívalák popř. kroupy (heh člověk se na to chystá jak na dovolenou :lol: ) přijedu domu nachystám co půjde a budu sledovat situaci na netu když to půjde tak bych šel i na kolo, otázkou je jak moc už bude bouřit v KH nebo Středohoří.
Tomáš.Malek
Příspěvky: 89
Registrován: 23 bře 2009 23:26
Bydliště: Praha - Vinohrady

Instabiliter píše:Zdarec, už jsem na dnešní bouřky nažhavenej!!! Mám úspěšně po maturitě, už mám dost času, tak se budu snažit zachytit to nejlepší videa a fotky, kdyby se mi sledování povedlo, tak bych rád sem po domluvě s některým s administrátorů přidal i článek, pokud mi to dovolí. Přeju všem úspěšnej lov a aby jsme všichni dnešní den a noc ve zdraví přežili. Je totiž možný, že se už nic podobnýho letos opakovat nebude a právě dnes vyvrcholí bouřková sezona, který tak i tak zbejvaj 3-4 měsíce. ;)
Ano nechci předbíhat ale dnes podle mne letošní sezona vyvrcholí největší bouří roku. všechny podmínky tomu nasvědčují a extrémní stupeň nebezpečí s krupobitím a výskytem tornád je u nás mimořádný. Zajímavé by bylo take volit největší bouři desetiletí i když tam by už byla konkurence vysoká. Každopádně dnes velká opatrnost a večer pokud možno žádné výlety do přírody a zůstat doma, protože to co přijde bude jistě vyjímečná síla.
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tomáši předpoklady modelů jsou jedna věc a realita druhá. Samozřejmě, že hodnoty jsou enormní, ale uvidíme jaký bude nakonec stav.Každopádně dneska opuštím také Moravu a směřuju někam k čáslavy, kde je rovina a jsou tam dobré pozorovací stanoviště. Pokud se ovšem naplní předpoklady modelů, tak bychom měli být všeci obzvlášť opatrní. Zejména pak u nočních bouřek, kdy je vše méně přehledné.
Uživatelský avatar
melo
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2009 10:50
Bydliště: Trnava-Slovensko 149m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ahojte. som tu nový, pocasie ale sledujem uz dlho. Dnes to snad vyjde aj na západnom slovensku. Vzdy sa to nejak na hranicach s Rakúskom rozpadá :(
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Tak poslušně hlásím rozvoj konvekční oblačnosti nad Šumavou (JZ od Č.B.). Zatím je to "jenom" Cu congestus, ale docela se šplhá nahoru. Další vývoj budu hlásit :D
No, než jsem dopsal příspěvek tak se congestus změnil na malý Cb. Dneska bude zajímavý den.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
PrantlD
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:

Vznikající bouřkový oblak na Šumavě: http://www.in-pocasi.eu/clanky/aktualit ... php?ID=454
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Nazdar všem,
koukám , jak jste všici natěšení, tak hlavně aby to klaplo.Loni si pamatuju jednu studenou frontu, co bude rvát luka a háje a nakonce velký prd...

Ale dneska by to mohlo opravdu jít dobře.Budu na Ruzyni a kousek od baráku jsou dva vysoké jeřáby, třeba se to povede a uhodí do toho :D :emo:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Cítím tady napětí a vzrušení z toho, co přijde, ale moc vás všechny prosím o psaní pouze věcných a faktických příspěvků a psát hlavně o konkrétních zážitcích a pozorování. Kdyby se většina příspěvků vymazala, tak se moc nestane (to je kritika i pro mě...).

Psal o tom už Honza Drahokoupil tady: http://www.bourky.com/forum/viewtopic.p ... 30&start=0

Díky moc!
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

honza.cb píše:Tak poslušně hlásím rozvoj konvekční oblačnosti nad Šumavou (JZ od Č.B.). Zatím je to "jenom" Cu congestus, ale docela se šplhá nahoru. Další vývoj budu hlásit :D
No, než jsem dopsal příspěvek tak se congestus změnil na malý Cb. Dneska bude zajímavý den.
já tu sleduju Cb nad Německem co je teď u Drážďan jinak krom cirrů žádná konvektivní oblačnosti ani nad KH, prsty v tom má zatím stabilní zvrstvení "při zemi", ze stanic v UL kraji má nejteplejš ve 13h Milešovka, jinak můžu potvrdit družici, v pásu na JZ se tvoří Cu con - vypadá to, že by na chomutovsku/KV mohlo brzo něco naskočit 8-)
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tak nejnovější a rychle vyskakující bouřky v Německu už začínají pozvolna ukazovat, kde asi bude ležet bouřková fronta. První bouřkovou buňku jsem očekával v trojúhelníku Příbram - Klatovy - Tábor (hlavně podle předpovědi výšky LCL a orografie), ale vypadá to, že to hlavní začne až v západních Čechách, a to na Karlovarsku a poblíž Mariánských Lázních.
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

T. Psika: To ja som včera o radaroch hovoril. ;)

Búrky sú zatiaľ na hraniciach Nemecka a Poľska, len neviem teraz, ktorým smerom budú postupovať. :?:
Stratoss
Příspěvky: 18
Registrován: 26 kvě 2009 13:23
Bydliště: Praha 6, popřípadě Jaroměřice, okr. Svitavy

zdravím všechny lovce bouřek. Dneska to vypadá celkem zajímavě, tak uvidíme jestli se to přiblíží, nebo dokonce překoná 25.6. 2008 :!:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“