Bouřky 13.5.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Šest květenových dní nám přinesl řadu příjemných překvapení.Bude tomu tak i dneska?Když sem si kolem desáté šel zakouřit,tak ještě se zalepenýma očima rozhlédnul po horizontu a kam se člověk podíval,tak uviděl CB.
A taky že jo...už začíná solidně hřmět.
Pochopitelně ale musím do práce.ObrázekJako obvykle když se něco děje.
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Tak Brandýsek hlásí opět aktivitu v podobě dvou bouřkových jader. Jsou slabá, ale o to zrádnější Obrázek. Už jsem se dvakrát hrozně leknul Obrázek.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak u nás třetí den za sebou s projevem bouřkové aktivity. Tentokráte došlo i na srážky. Celkem 30 minut pršelo, z toho nejméně 15 silný déšť. Napadlo toho relativně dost. Taky několik hromů a blesků, nejbližší tak 150 m, ale hlukově slabé. Teď je zalito a na obloze stratokumulus. Pohledem fotoaparátu byla bouřka ale nezajímavá - podobně jako včera konstatovali kolegové z Brandýska.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

mno u nás nic, Cb tu jen vznikají a prší až "pár" kilometrů za náma a pak to táhne kamsi k JZ Obrázek radši ten radar vypnu Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Se někdo má... Letos byly v okolí Přerova 4 bouřkové dny a všechny bouřky byly vzdálené a se slabými srážkami pod 5 mm. Za květen mám zatím 5 mm srážek a dubnové srážky také nestály za moc (29 mm, 80% normálu) Obrázek.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tak v Praze dneska třetí bouřka za tři dny, asi nejsilnější. Chvíli i přívalový déšť a pěkné rány teda... Dneska jsem to vážně nečekal! Obrázek
VáclavS

Bouřka přecházela přes Barrandov mezi 12:30 až 13:00 doprovázena vydatným deštěm a CC blesky (1 za 2 minuty). Déšť způsobil vzestup průtoků Dalejského i Prokopského potoka z 20 l/s na cca 800 l/s (vzestup hladiny o 20 cm) během 30 minut.
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Nepřihlásil jsem se, tak se omlouvám.
Pokud by byl zájem mohu dodat srovnávací fotografie potoka v kulminaci a dnes.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tak mi v práci nevěřili, že kousek od nás prší a že z toho bude bouřka, mno a už 2x zahřmělo. aktuálně jsou srážky cca tam kam dává aladin 8,4 mm :D:D a moc se to nehejbe, spíš to spadne, ale kolem se tvoří další buňky ... sprchnout by mohlo to je potřeba :P
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Už od rána nsem v okolo České Třebové pozorval docela významný rozvoj kupovité oblačnosti, takže jsem si řekl, že to nebude jen tak, že určitě něco přijde, přestože skywarn mlčí. A taky že jo, na radaru se na jih od Třebové začala tvořit zajímavá bouřková oblačnost. A to ještě není ani poledne :D
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Bouřky se tvoří i na Moravě, ale v okolí Přerova furt nic... Instabilita je, ale "motorem" pro vznik bouřek je především orografie - roviny zatím nic moc. Bouřky se nehnou - chybí střih větru a je téměř nulový tlakový gradient - ale lokálně může dost napršet a spadnout i downburst díky suchému vzduchu vtékajícímu do Cb.

Změňme téma na "bouřky 13. května"...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Přesně tak, tady v Pardubicích se tvoří hezká oblaka typu Cumulus mediocris a congestus, ale není tu terén na to, aby vznikla bouřková oblaka.. Nehledě na to, že oblaka prakticky stojí na místě.
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
556036
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis 2007 10:53
Bydliště: Slovensko

Tak všade to uz "dobuchalo", len u nas (pri Ruzomberku) Choč (kopec 1607 m n. m.) krmi riadnu bunku, nahnalo ju k Nizkym Tatram a tu stoji uz asi 2hodiny a predvadza bleskove divadlo..., inac lejak bol u nas dobry "plnou rinou", na radare boli cervene farbicky,ale pomoze zahrade :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“