Bouřky 10.5.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
seddy
Příspěvky: 94
Registrován: 13 bře 2009 20:28
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Ahoj co si myslíte o večeru?Příjde něco?ahoj Honza :D
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

seddy píše:Ahoj co si myslíte o večeru?Příjde něco?ahoj Honza :D
To samé co včera, tzn. pěkný kulový :D

jediný nejbližší blesk od tebe i ode mě je u Mníšku pod Brdy zhruba před hodinou a půl, jenom nevím, z čeho to tam vůbec mohlo být :)
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

je to z Mortal Kombat,ale nějaky remix prý quote="roman21"]
Mara píše:Zdravim ve spolek, tak zde je pod mrakem, před cca 2 hodinama spadlo pár kapek, ale jinak nic moc, tak jsem vypotil jedno malé video na youtube ze starších mích fotografií...Bude-li se někomu líbyt, jen mě to potěší :D . odkaz : http://www.youtube.com/watch?v=MfA3wWGde9Q
dobry styl hudby aj ked ososbne taky nepocuvam :D[/quote]
Čurbas
Příspěvky: 56
Registrován: 31 říj 2008 21:43
Bydliště: Valtice, Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Zdravim ,jeden z dnesnich lepsich mracku na jizni morave http://img98.imageshack.us/img98/7073/16060934.jpg zdrejme jeden z tech u brna
chaser
Příspěvky: 12
Registrován: 16 dub 2008 12:24
Bydliště: Police nad Metují.....okres Náchod...Královéhradecký kraj

Jak tak koukám na snímky z družic VIS - IR tak nad německem se tvoří nějaké bouřkové buňky tak jen doufám že naberou na síle a ukážou se v čr :)
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

chaser píše:Jak tak koukám na snímky z družic VIS - IR tak nad německem se tvoří nějaké bouřkové buňky tak jen doufám že naberou na síle a ukážou se v čr :)
takhle to tam ale včera vypadalo taky :tmi:
seddy
Příspěvky: 94
Registrován: 13 bře 2009 20:28
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem koukal na satelit a radar ,v Německu pár bouřkových buňek je, ale otázka je aby to vydržrlo,přes naše hranice.Docela o tom pochybuji. :( Včera to taky bylo suprové ale jak došlo na hranice tak to zesláblo na minimum ;(
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

zajímavé kumuly :-) se začaly tvořit tak kolem třetí hodiny, ale nic z toho. Z tohoto bouřkového víkendu, jak o něm bylo předpovídáno, jsem velmi zklamán... A nevěřím, že to z Německa dojde sem, včera to taky vypadalo hezky a nakonec jsem se jen ráno dočkal zvětšené střední a vysoké oblačnosti jakožto pozůstatku tohoto bouřkového systému.. Na svou první pořádnou bouřku stále čekám. :@
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

A to já mám za sebou svou druhou letošní bouřku. Chytla mě kolem 18:00 - 18:30 kousek na jih od Tábora, cestou do Týna nad Vltavou za volantem a tak jsem se kochala. Kolem bylo jen temno, struktura Cb vidět žádná nebyla , ale zato pěkně lilo a taky pár CG blesků jsem viděla.
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

goldy píše:zajímavé kumuly :-) se začaly tvořit tak kolem třetí hodiny, ale nic z toho. Z tohoto bouřkového víkendu, jak o něm bylo předpovídáno, jsem velmi zklamán... A nevěřím, že to z Německa dojde sem, včera to taky vypadalo hezky a nakonec jsem se jen ráno dočkal zvětšené střední a vysoké oblačnosti jakožto pozůstatku tohoto bouřkového systému.. Na svou první pořádnou bouřku stále čekám. :@
Tak jest.Nic není a do noci asi ani nebude.Při přesunu do práglu jsem právě očekával něco víc, že se to sem dostane z dojtšlandu ale to mrzké nic, co se sem chystá nebude ani na závlahu :D
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Já měl dnes na chatě 2 blízké bouřky, asi 5x jsem slyšel zahřmění, blesk ani jeden. Dusno bylo fakt nesnesitelné, po té přeháňce se ochladilo z 25°C na 15°C. Do doby, než jsem teď prozkoumal radar jsem si myslel, že jsem dneska zase prodělal, ale z toho nic co dnes bylo to byl slušný úlovek! :-D
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
U nás opět nic jen pěkné kupovité mraky byly.Bylo i nesnesitelné dusno s teplotou až 27°C přes den. Zítra je dost vysoká šance na bouřky zejména na JV čili u nás.Tak uvidíme. :) :envy:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Lord of Angmar
Příspěvky: 12
Registrován: 03 črc 2008 18:03
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

goldy píše:zajímavé kumuly :-) se začaly tvořit tak kolem třetí hodiny, ale nic z toho. Z tohoto bouřkového víkendu, jak o něm bylo předpovídáno, jsem velmi zklamán... A nevěřím, že to z Německa dojde sem, včera to taky vypadalo hezky a nakonec jsem se jen ráno dočkal zvětšené střední a vysoké oblačnosti jakožto pozůstatku tohoto bouřkového systému.. Na svou první pořádnou bouřku stále čekám. :@
Takže já si konečně můžu připsat první bouřku sezóny, ale jen díky tomu, že jsem páteční noc strávil v Praze. Ale můžeš se těšit na bouřky příští týden, odjíždím totiž do zahraničí a jakmile v Pardubicích nejsem, bývají tu bouřky denně... ;)
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tak GFS ted dává na zítra ráno hodnoty CAPE pro jížní Čechy až 500 a velmi silné srážky.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Danti píše:Tak GFS ted dává na zítra ráno hodnoty CAPE pro jížní Čechy až 500 a velmi silné srážky.
nějak to tam nevidim ... co vim tak nejintenzivnější dává stále na SZ polovinu ČR ..
4bleskosvod podle modelů, by to "nic" mělo nad náma zesílit ;)
chio
Příspěvky: 73
Registrován: 10 úno 2009 17:27
Bydliště: Svrčinovec (okr. Čadca), 440 m n. m.

Včera nás tradične (ako už niekoľkokrát tento rok) dve búrky tesne minuli - jedna vyrástla na SV od nás a prejavovala sa v Poľsku a druhá nás minula tesne východne (tak tesne, že za obzorom boli vidieť blesky - bohužiaľ na východ sú hory)
Zdravím z blízkosti trojmedzia Slovenska, ČR a Poľska (a dosť často aj z Ostravy :-))
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“