Předpověď: Duben 2009

Kdokoliv z Vás se může podělit o svoje znalosti.
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

storm_ice píše:
bleskosvod píše:Ahoj,
tak jak to vidíte dneska?Déšť je potřeba, to je jasné ale co nějaká ta bouřtička? :)
jak jsem psal včera nic moc nečekám, na studování modelů čas neni ale zatím nic co by mi měnilo předpověď není ;) takže dnes nic nečekám (kéž bych se seknul - u nás) :D
Asi tak. Jestli se objeví nějaká orografická bouřka na Šumavě, tak to bude přes den asi jen jediné trochu zajímavé místo. Neoteplí se nejspíš natolik, aby toho bylo víc. Konvergence na frontě toho asi moc v noci nevykouzlí. Čekám v noci jen takový slabý deštíček z rozpadajících se přeháněk. Ale rád bych se samozřejmě mýlil.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

ESTOFEX vydal předpověď na zítřek. Vypadá to nadějně :).
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

dobrmanek píše:ESTOFEX vydal předpověď na zítřek. Vypadá to nadějně :).
Tak, tak, dle parametrů by při teplotách alespoň o 10 °C vyšších vznikaly solidní cely. I tak očekávám parádní divadlo. Pouhým deštěm bych však nepohrdl. ;)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Bude to hlavně na J-JV Moravy (a doufám, že i u mě) zajímavé. Podle GFS budou páteční bouřky postupovat od JJZ docela pomalu a tak mohou přinést místy dost srážek. Jsem zvědavý co se to nakonec nad námi zformuje... ;-)
ALADIN je ale ve srážkách hodně v rozporu s GFS... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Konecne zahrmi i na Morave :lol:
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

vecerapl píše:Konecne zahrmi i na Morave :lol:
Sice jsem Slezan, ale byly tu už 4 bouřky, z toho 3 zasáhly město i srážkami. :) Jinak středem Německa prochází lajna předfrontální, či už frontální? Vypadá "pěkně letně".
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

No, tak tady aspoň zaprší (snad :? ).
To Michal : Přeji Ti, aby se k Tobě zítra do Přerova dostala taky nějaká ta bouřka a ať stojí zato.
EDIT: Aladin holt s konvekcí moc nepočítá. Od toho máme GFS :lol:
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

honza.cb píše:No, tak tady aspoň zaprší (snad :? ).
To Michal : Přeji Ti, aby se k Tobě zítra do Přerova dostala taky nějaká ta bouřka a ať stojí zato.
EDIT: Aladin holt s konvekcí moc nepočítá. Od toho máme GFS :lol:
Já mám smůlu.GFS mi nejde :cry:
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

CHMU hlásí na zítra odpoledne v Čechách místy, na Moravě ojediněle bouřky. Modely mi k tomu ale moc neseděj... :?
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ondris píše:CHMU hlásí na zítra odpoledne v Čechách místy, na Moravě ojediněle bouřky. Modely mi k tomu ale moc neseděj... :?
Nestudoval jsem to detailně, ale SZ Čech má naději na slušnější bouřky. Sice labilita nebude nic moc, ale přízemní konvergence proudění + výrazná advekce "plusové" vorticity spolu se střihem větru (snad nebude víc na škodu) mohou udělat zajímavou podívanou. Ale v Německu to bude asi lepší...
Morava a Slezsko je myslím zcela ze hry. :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Michal Geryk píše:
Ondris píše:CHMU hlásí na zítra odpoledne v Čechách místy, na Moravě ojediněle bouřky. Modely mi k tomu ale moc neseděj... :?
Nestudoval jsem to detailně, ale SZ Čech má naději na slušnější bouřky. Sice labilita nebude nic moc, ale přízemní konvergence proudění + výrazná advekce "plusové" vorticity spolu se střihem větru (snad nebude víc na škodu) mohou udělat zajímavou podívanou. Ale v Německu to bude asi lepší...
Morava a Slezsko je myslím zcela ze hry. :(
V Německu to bude dobrý no, tak snad se něco vyvrbí i tady. Jentak btw. letos jsem asi jako jediný tady neviděl ještě jedinej blesk, tak doufám, že nebudu čekat do června... :roll:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tak já doufám, že zítra něco přijde, nadějně to vypadá, byť aladin u nás furt drží srážkové okno :roll: akorát mám obavu že je dost suchej vzduch ... snad se to zitra zlepší :?
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Dobrý deň. Ja by som súrne potreboval vedieť, ako to bude 23.4.2009 od 6h do 14h s búrkami v Prešove na východe Slovenska. Chcem vedieť, či budú silné alebo slabé a dalšie informácie. Dakujem. :D
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

meteo.estranky.sk píše:Dobrý deň. Ja by som súrne potreboval vedieť, ako to bude 23.4.2009 od 6h do 14h s búrkami v Prešove na východe Slovenska. Chcem vedieť, či budú silné alebo slabé a dalšie informácie. Dakujem. :D
Dívám se na GFS z 6h UTC a na východě Slovenska (ale spíše v Tatrách a okolí) bude výrazná přízemní konvergence proudění a spolu s orografií a labilitou mohou vznikat lokální a neustále se obnovující (a zanikající) bouřky, ovšem téměř bez pohybu. Dominantní budou asi místní vydatné srážky.
Nížiny na východě asi budou mít smůlu a navíc GFS "straší" stratiformní oblačností se slabšími srážkami až do dopoledních hodin, které mohou vývoj bouřek zastavit.
Ale jsou to jen mé spekulace a předpověď nechám raději odborníkům... ;-)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

-
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jsem zvědavý na dnešní bouřky na Z-JZ Čech. V mírně labilním vzduchu a při výrazné přízemní konvergenci proudění (otázkou je střihu větru) lze čekat, že se vytvoří pás bouřek ve směru proudění JV-SZ a onen pás by měl být téměř bez pohybu. Teplotní kontrast před a za frontou bude slušný. Případné bouřky budou postupovat docela svižně. Tož uvidíme. ;-)

Tady opět nic... :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Mě by spíše zajímalo, jestli má Morava šanci na nějaký déšť. Bohužel to vypadá špatně. Je už docela sucho a nějaký déšť by neuškodil. Ale možná se objeví i nějaká slabá přeháňka.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Netrpělivě koukám na Aladin a na radar a vypadá to víc a víc bledě. Aladin po krůčkách ubírá a radar se zase v poslední době zaměřuje jen na přeháňky - odpoledne bych to při týhle nízký oblačnosti o moc lepší neviděl. Obávám se že těch několik následujících dnů moc bouřek nepřinese.
Aladin si ale zdá se mi trochu vymejšlí, protože pro následujících 6 hodin nedává žádné srážky do východnějších částí ČR. Podle radaru by něco bejt ale mohlo.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Netrpělivě koukám na Aladin a na radar a vypadá to víc a víc bledě. Aladin po krůčkách ubírá a radar se zase v poslední době zaměřuje jen na přeháňky - odpoledne bych to při týhle nízký oblačnosti o moc lepší neviděl. Obávám se že těch několik následujících dnů moc bouřek nepřinese.
Aladin si ale zdá se mi trochu vymejšlí, protože pro následujících 6 hodin nedává žádné srážky do východnějších částí ČR. Podle radaru by něco bejt ale mohlo.
já jsem tu raději ani nepsal, bo nám dával původně na dnešek slušné srážky, teď to ale má všechno jihozápadně od nás. Původně jsem celkem v bouřky věřil, včera už to bylo horší, dnes jsem po dopoledních přeháňkách doufal, že přijde něco víc, optimismus přidaly i poslední odrazy na radaru ... tak doufám, že to cestou sem nechcípne 8-) zabouřit nebo alespon trochu sprchnout by tu mělo tak před 19h do té doby z toho bude možná ještě něco kompaktnějšího než nyní. Jinak pravda chce to slunce ... dneska je celkem slušná "zima"
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

GFS srážky na Moravu vůbec pro zítřek nedává, Aladin dává něco pro jeseníky, Tak snad se alespoň nad horama vytvoří nějaké bouřky, které by mohly být v dohledu.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tak hokej mě dnes nepotěšil a právě vydaná předpověs skywarnu už vůbec ne, ale jsem optimista a doufám, že se zítra něco naskytne!
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Já jsem zase koukal na předpověď na ČT1, a podle symbolů na mapce to vypadá, jako by měly od rána do večera burácet hromy v celé polovině Čech! :? Vždycky si vzpomenu, jak jeden náš profesor co nás učil klimatologii říkal, že mu připadá, že si tam ty symboly vymýšlej...
Tři symboly bouřek - to normálně dávaj když má přecházet fronta roku! :lol:
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Amerika píše:Já jsem zase koukal na předpověď na ČT1, a podle symbolů na mapce to vypadá, jako by měly od rána do večera burácet hromy v celé polovině Čech! :? Vždycky si vzpomenu, jak jeden náš profesor co nás učil klimatologii říkal, že mu připadá, že si tam ty symboly vymýšlej...
Tři symboly bouřek - to normálně dávaj když má přecházet fronta roku! :lol:
Taky jsem nato koukal... :) Vypadá to pěkně ten simbol bouřky přimo u nás, ale většinou ty symboly jsou všechno co ohledně bouřek ten den vidím... :lol:
Odpovědět

Zpět na „Ostatní předpovědi uživatelů“