Bouřky 13. 6. 2020

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2020.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak dnes má Barrandov 3 zářezy a 19 mm srážek. To není špatné. Jak jste na tom po dnešku vy?


Více v dnešních reportech: http://report.bourky.cz/?page=report_list#rok_2020
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Půlka června a je tu první pořádný pozorování. Už bylo na čase :D

Tak ehm, ehm, 1. dějství: Odpoledne jsem od našich vyrazil do Unhoště naproti bouřkám, co začaly konečně vznikat i v prostoru mezi Prahou a Kladnem. Bouřky dorazily, na jihu se to rozplizlo do černoty, odkud ustavičně hřmělo, ale severní buňka vytvořila dokonce i nějakou strukturu a parádní srážkovou botou zasáhla přímo Kladno. Už dřív jsem si všiml, že při bouřkách jdoucích od východu pověstná Kladenská díra moc nefunguje... Opět jen spousta hromů, viditelných blesků jen pár. A strašná smůla při jejich focení :)
IMG_3250.JPG
IMG_3255.JPG
IMG_3265.JPG
2. dějství: Po cestě od našich na Stochov kolem mě začala bublat nová konvekce, a než jsem dojel domů, byla tu další bouřka. A ta už střílela i CG, v ideální pozici na focení. Jenže místo fotek, co by mi možná zachránily sezónu, jsem se akorát strašně navztekal, protože se konečně naplno ukázalo, že prostě potřebuju lepší stroj. Místo největšího a nejlepšího blesku mi na kartě zůstaly jen zbytky plasmy těsně před úplným zánikem výboje. Začalo pršet, jel jsem domů.

3. dějství: Bouřka co mě předtím tak vypekla, lije na Stochov proudy vody. Ale neslábne. A čím víc byla tma, tím víc bylo vidět, že to ještě zabalit nehodlá. Blesků bylo asi 2-5 do minuty, ale ta aktivita byla skoro konstatní. Když už konečně přestalo pršet, tak jsem vyrazil za Stochov do polí a tam jsem si na vzdalující se bouřce užil krásnou bleskovou show. Do toho ještě vztekle blikaly cébáky na severu, ale to už byla na kloudnou fotku dálka, navíc byla kolem hromada balastu. Došla baterka ve foťáku, pomalu docházely baterky bouřkám a úplně nakonec uprostřed polí policajti uspořádali manévry, rozehnali technopárty dole pod kopcem a kolem mě se začali trousit místní mašťáci. Bez toho se obejdu, tak jsem v jednu ráno rychle zabalil a odjel. Za mě dobrý :)
IMG_3311.JPG
IMG_3349.JPG
IMG_3387.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Jo, konečně se dělo něco pořádnýho. Den nabitý šťavnatými bouřkami, které se nedočkavě rozjely už před polednem a nezastavil je ani zvon půlnočních hodin. Sice nás to minulo jak odpoledne, tak večer, ale na focení to procházelo téměř v ideální pozici. Před soumrakem nad námi vznikla jedna bouřka z outflow boundary, další pak dorazila od východu s šílenými blesky a hromy. Více bude v článku.
Přílohy
NO4_4353.jpg
NO4_4256.jpg
NO4_4425.png
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2020“