Stránka 1 z 1

Bouřky 27.8.

Napsal: 29 srp 2019 07:39
od Yany1
Tohle byla pastva pro oči. Na radaru se u Plzně ukázaly tři jednotlivé buňky, které se následně spojily a pokračovaly směrem na sever. Jeden výboj střídal druhý a obloha byla rozsvícená v jednom kuse. Přes hodinu a půl jsem se kochal neskutečným divadlem. Za mě nejlepší letošní podívaná. Vše bylo daleko a hromů bylo slyšet jen pár až ke konci pozorování, které bylo kolem půl jedné, jelikož jsem ràno musel do práce. Ještě při usínání problikávala obloha jak na diskotéce.

Více na:
https://yany1.rajce.idnes.cz/Bourka_27.9.2019

Re: Bouřky 27.8.

Napsal: 31 srp 2019 07:34
od Rosnič
Průser roku. Kdybych bejval počkal na jeden, jedinej další snímek, tak bych viděl, že se ta jedna přeháňka konečně na detekci rozblikala. Takhle jsem šel ve 23:00 spát s tím, že ty tři přeháňky stejně zase vychcípou. Tohle dokáže na konci sezóny pěkně zamrzet :@

Re: Bouřky 27.8.

Napsal: 03 zář 2019 20:54
od Amerika
Tak konečně vrchol sezóny i u nás! Kdo by to řekl, při těch pár přeháňkách přes den. Vyjel jsem nejdřív jen preventivně pozorovat ty vzdálené přeháňky, když se z nich staly nepřetržitě blikající bouřky s hnědobílými jádry směřujícími přímo na nás. Po dlouhou dobu bylo z naší strany vše zakryté kastellany a nově vznikající konvekcí. K závěru se ale bouře přiblížila a výrazně přibylo CG blesků. Nakonec se centrum bleskové aktivity téměř otřelo o Slaný a do země soustavně pálily skoro výhradně rozvětvené CG blesky. Tady je několik z nich. Bude samozřejmě článek.