Bouřky 27.8.

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2019.
Odpovědět
Yany1
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2015 08:12
Bydliště: Černíkovice Plzeň-sever

Tohle byla pastva pro oči. Na radaru se u Plzně ukázaly tři jednotlivé buňky, které se následně spojily a pokračovaly směrem na sever. Jeden výboj střídal druhý a obloha byla rozsvícená v jednom kuse. Přes hodinu a půl jsem se kochal neskutečným divadlem. Za mě nejlepší letošní podívaná. Vše bylo daleko a hromů bylo slyšet jen pár až ke konci pozorování, které bylo kolem půl jedné, jelikož jsem ràno musel do práce. Ještě při usínání problikávala obloha jak na diskotéce.

Více na:
https://yany1.rajce.idnes.cz/Bourka_27.9.2019
Přílohy
IMG_3892.jpg
IMG_3905.jpg
IMG_3910.jpg
IMG_3899.jpg
Canon EOS 450 D, stativ
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Průser roku. Kdybych bejval počkal na jeden, jedinej další snímek, tak bych viděl, že se ta jedna přeháňka konečně na detekci rozblikala. Takhle jsem šel ve 23:00 spát s tím, že ty tři přeháňky stejně zase vychcípou. Tohle dokáže na konci sezóny pěkně zamrzet :@
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak konečně vrchol sezóny i u nás! Kdo by to řekl, při těch pár přeháňkách přes den. Vyjel jsem nejdřív jen preventivně pozorovat ty vzdálené přeháňky, když se z nich staly nepřetržitě blikající bouřky s hnědobílými jádry směřujícími přímo na nás. Po dlouhou dobu bylo z naší strany vše zakryté kastellany a nově vznikající konvekcí. K závěru se ale bouře přiblížila a výrazně přibylo CG blesků. Nakonec se centrum bleskové aktivity téměř otřelo o Slaný a do země soustavně pálily skoro výhradně rozvětvené CG blesky. Tady je několik z nich. Bude samozřejmě článek.
Přílohy
NO4_0879v.png
NO4_0885.png
NO4_0891v.png
NO4_0909.png
NO4_0944.png
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2019“