Bouřky 18. - 19. 8.

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2019.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Sezóna se trochu vzpamatovala a po týdnu je tady další situace. A ne ledajaká. Neuvěřitelný! Večer, kdy pomalu nikdo nic nečekal, najednou zahájil odraz na radaru jdoucí z jižního Německa zhruba v ose na Prahu. V plný síle překonal kopečky a slábnout začal teprve až před Kladnem, ale i tak ještě stihl předvést zprvu mohutnou (1 blesk za 1-2 vteřiny) a pak už rapidně slábnoucí bleskovou aktivitu, parádní, byť slábnoucí a ve tmě, arcus a při nástupu vítr kolem 15m/s lámající ze stromů větvičky a listí. Když jsem dorazil domů, tak jsem viděl že tahle bouřka je jen začátek nočního "vláčku" bouřek táhnoucího se v podstatě z jihu Francie až do Polska a starajícího se mi o zábavu až do brzkých ranních hodin, kdy se mi konečně povedla jedna z věcí kterou jsem chtěl už dávno. CC blesk tak, že se ani nevešel na fotku :) Když se kolem 2:00 SELČ potřetí rozpršelo, tak jsem usoudil, že už toho bylo dost, a za nepřestávajícího, pak dokonce ještě sílícího blikání a hřmění jsem se vydal definitivně domů. Před 3:00 se to ještě slabší bouřka rozhodla rozbalit přímo tady, ale to už jsem si pomyslel něco o zadní části těla a šel spát. Že jsem přišel do práce o dvě hodiny později, mistr pochopil :D
Určitě všechny palce nahoru. Ale tohle se má dít v červenci, a ne když už podzim klepe na dveře...
Skoro jen CCčka.
Skoro jen CCčka.
IMG_2707.JPG
Už jsem měl namáčknuto na další expozici, trigger mě zachránil :)
Už jsem měl namáčknuto na další expozici, trigger mě zachránil :)
Ke konci jsem si hnul s ostřením :/
Ke konci jsem si hnul s ostřením :/
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Supert anvil! Gratuluju.

Já jsem se na tento večer dlouho připravoval, ale dopadnout to mohlo jako každá příležitost na bouřky - od záchrany sezóny až po úplné fiasko. Nakonec z toho byl nějaký průměr- pěkná bouřka jdoucí přímo na nás, která se před námi téměř úplně rozpadla. Ještě se stačila ukázat zajímavá základna a úplně nakonec se chytil jeden větvený do země.
Přílohy
NO4_9990.png
NO4_9955.png
NO4_9991.png
NO4_0134.png
Yany1
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2015 08:12
Bydliště: Černíkovice Plzeň-sever

Tento vecer jsem prosvihl a tak zbyl cas jen na balkonovky. Vse se odehralo pomerne rychle a za dvacet minut bylo po vsem.
Přílohy
IMG_3448.jpg
IMG_3433.jpg
IMG_3483.jpg
Canon EOS 450 D, stativ
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2019“