Bouřky 20. 6. 2019 a DIY lightningtrigger

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2019.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Z nákupu triggera, kam jsem se napřed s takovým nadšením hrnul, jsem nakonec musel zbaběle vycouvat. Ale protože jsem ho už tak hrozně moc chtěl, zbyla jediná cesta. Postavit si svůj. Jako elektronik a ničeho se nebojící magor jsem vymetl šuplíky, obrátil kvůli vhodnému fototranzistoru vzhůru nohama místní "bižuterii", a po týdnu neuvěřitelných nervů jsem měl na stole něco, co ochotně spouštělo foťák při škrtnutí zapalovače na vzdálenost 5 metrů. Hotovo, bouřky můžou přijít...
trigger1.jpg
A přišly. 20.6. konečně nastala ta dlouho očekávaná chvíle, kdy jsem odpoledne popadl foťák i s bastlem a jal se ho zkoušet napřed na cébáčku u Loun. CG sice hezký, ale 26km vzdušnou čarou už je přece jen trochu moc. Nevadí, na JZ se chystá ještě něco, uvidíme později. Nakonec se sem opravdu jihem přiblížila bouřka se slabou bleskovou aktivitou, do 3 blesků za minutu, ale hlavně, byly to většinou CG a už po prvním blesku bylo jasný, že ta věc funguje jak má. Foťák cvakal s každým bliknutím, kolikrát zbytečně, a když už skoro za tmy začalo slabě pršet, tak jsem se sbalil a královsky spokojen se vydal domů. Že já, blbec, na tuhle ptákovinu nepřišel už dávno... A áno, od tý doby jsem nezakopl o bouřku s bleskama :devil:
IMG_2146.JPG
IMG_2196.JPG
IMG_2174.JPG
Omlouvám se, že tu z toho dělám elektrofórum. Jsem ochoten přijmout následky :)
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2019“