Stránka 1 z 1

Bouřky 18.8.2017

Napsal: 20 srp 2017 18:53
od Yany1
Zdravím.
Není moc co psát. Z toho komplexu jsem z Černíkovic pozoroval jednu buňku na západním obzoru, druhou bleskově aktivnější na jižním, která se "zadrhla" na Šumavě. První blesky jsem pozoroval kolem 20:15. Vše se odehrávalo daleko, pro mou techniku nedostupné. Ve 22:00 se zvedl vítr a začalo pršet, čas zabalit. Bouřka sice přešla přes nás, ale už vymlácená. Dohromady čtyři blesky, pak umřela úplně. Další se nastartovala kolem 23 daleko na severu.

Re: Bouřky 18.8.2017

Napsal: 21 srp 2017 22:25
od Instabiliter
Tento den jsem podniknul s Lubošem Opaleckým krátký výjezd na západ od Plzně na pozorování blížící se supercely. Ta vypadala zpočátku velmi impozantně, po přechodu hranic ale tradičně chcípla. Následovala ještě jedna noční bouřka s vydatnou blikačkou. Den pak zakončilo derecho v jižních Čech, u toho jsme ale bohužel neměli tu čest být.

I přes slušný materiál to ale byl pouhý odvar z toho, co jsme mohli mít. K té supercele jsme se asi měli přiblížit více. Jaksi jsme naivně doufali, že to přežije až k nám. Český les zajistil opak. Pokud jde o ty jižní Čechy, tak ty byly v dobu, kdy jsme už tušili další vývoj mimo naší možnost se tam dostat. Vědět to, jak se věci budou vyvíjet, tak tam vyrazíme hned po té supercele. Jo mít tak křišťálovou kouli :D

https://www.youtube.com/watch?v=WGT_srQWXBg

Re: Bouřky 18.8.2017

Napsal: 27 srp 2017 14:59
od Amerika
Tuhle situaci radši nebudu příliš komentovat, stručně řečeno zázrak (v podobě realizace stupně 2) se tady opět nekonal a pro Čechy jakoby předpověď silných bouřek zase neplatila. Přešla jen suchá kovadlina s bouřkami, které by se daly udělat klidně při stupni nula. Zde jsem se vyřádil aspoň na focení CC blesků na zadní straně jedné takové bouřky.