Bouřky 20.7.2017

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2017.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ve čtvrtek 20. července k nám před zvlněnou studenou frontou, která začne přecházet přes naše území k východu, vrcholí příliv teplého vzduchu od jihozápadu až jihu.

Na celém území Česka je tedy očekávána vyšší pravděpodobnost výskytu bouřek (50%), na Slovensku (kromě V) pak nižší (15%). Na území Česka pak případné bouřky mohou být doprovázeny intenzivnějšími projevy - přívalovými srážkami a krupobitím, v menší míře pak nárazovým větrem.
Předpokládá se pokračování nočních bouřek (na Z Německa) a rozvoj nových v průběhu dne. Tyto bouře budou postupovat dále k východu. S ohledem na dynamické podmínky by měly být hlavním typem bouří multicely a jejich shluky, případně squall line.

Předpověď ESTOFEXu:
Obrázek

Textová předpověď: http://www.estofex.org/cgi-bin/polygon/ ... recast.xml

Ke sledování vývoje situace a sdílení informací vás všechny zveme (a žádáme o účast) na IRC kanál AMSos, na který se snadno a lehce dostanete kliknutím na následující odkaz: http://webchat.quakenet.org/?channels=amsos

Zaznamenáte-li projevy bouří o intenzitě překračující kritéria pro záznam do ESWD (http://www.essl.org/cms/wp-content/uplo ... iteria.pdf), můžete o nich informovat buď zde, na naší Facebookové stránce nebo na mailu info@amaterskameteorologie.cz. Případný výskyt tornáda či tromby hlaste na adresu report@tornada-cz.cz

Registrovaní uživatelé nechť zanesou svá případná pozorování na http://report.bourky.cz/

Do tématu na fóru přispívejte především shrnutím situace, popisem, fotografiemi, videi, případně odkazy týkajícími se řešené situace. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

A světe div se, nakonec se z toho dalo něco vytřískat. Napřed tady chodili jen "bubáci" se silným deštěm a hřměním, ale jak přestávalo pršet a "bubáci" se konečně začali odsouvat dál na východ, tak se na západě ukázal cébák jako obrázek. Na poslední chvíli jsem dorazil na pole za N. Strašecím, a protože přestalo pršet úplně, tak se dalo krásně fotit. Škoda, že tak zoufale chyběla ta slíbená dynamika, tahle bouřka totiž měla na ty nepodmínky koule jak se patří. Že prý supercela, ale stagnace na místě a bídná blesková aktivita na to moc nevypadaly. Akorát při přiblížení na dosah na mě zablikala dvěma CG a jedním CC, než mě s Tomášem Novotným (zdravím :) ) déšť zahnal na ústup. Taky zvláštní, bouřka se skoro ani nehnula ale pršet začalo hodně rychle :D
Pak už jsem jenom v místní hospodě poslouchal, jak sporadicky hřmí a skoro hodinu a půl čekal, než přestane pršet. Bouřka se pak konečně rozpadla a já se s pocitem, že se taky jednou nevracím domů s prázdnou, vydal na Stochov.
IMG_8549.JPG
IMG_8556.JPG
IMG_8565.JPG
Naposledy upravil(a) Rosnič dne 22 črc 2017 09:23, celkem upraveno 1 x.
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Ještě lesokumuly á la náznak rollcloudu nebo arcusu. Prohnalo se to kolem za mírného nárazu větru od SZ a záhy se to rozpadlo.
Přílohy
IMG_8560.JPG
IMG_8558.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2017“