Stránka 1 z 1

Bouřky 7.7.2017

Napsal: 08 črc 2017 08:06
od dobrmanek
Celý den jsem hypnotizoval radar, zda se stane zázrak a nějaké monstrum zamíří i poblíž mě. Nestalo se. Pozdě večer, když už jsem si chtěl lehnout naposledy kouknu na radar a viděl jsem západně malé jadérko, které vykazovalo velmi slabou bleskovou aktivitu. V posledním zoufalství jsem nakonec vyrazil ku Kamence. Když jsem viděl co je západně, řekl jsem co to je? Škoda, že blesková aktivita nebyla o mnoho četnější.

krátký timelapse

https://www.youtube.com/watch?v=X99o0Gk ... e=youtu.be

Re: Bouřky 7.7.2017

Napsal: 08 črc 2017 11:51
od Rosnič
Včera to teda byla bída. Prostě jak se začne takhle nahodile vytvářet množství bouřek najednou, nemá to cenu. U Tuřan opět na Slánsku jsem marně čekal na bouřky jdoucí od Chomutova, z těch dorazila jenom černota ze který párkrát zahřmělo, mezitím se někde u Kralup vytvořila další buňka, která během asi čtvrt hodiny vyprodukovala několik skutečně nádherných CG blesků, no nepovedlo se mi chytit ani jeden, a když začalo pršet a kousek ode mně vznikla bouřka s odrazivostí 60dBz, tak už jsem měl starost jenom o to, jak se dostat v pořádku domů (a to jsem ještě nevěděl, jaká bojovka mě čeká u Stochova).
A to to začalo tak pěkně...
IMG_8492.JPG
IMG_8501.JPG
IMG_8500.JPG
Dobrá zpráva je, že u Tuřan už je sklizeno, takže sezóna lovu na čerty se nečekaně přiblížila 8)

Re: Bouřky 7.7.2017

Napsal: 09 črc 2017 11:21
od Yany1
Zdravím.
První záblesk jsem zpozoroval v dálce na severu v 18:30. Vše bez větší struktury, jen šeď. Myslím, že jsem viděl i shelf, ale netrvalo dlouho a zmizel.
Když jsem se dostal na pozorovací stanoviště, kolem 19:45, začala se tvořit západně ode mne další buňka, která se nade mne dostala kolem 21:50. Po prvních nárazech větru a prvních kapkách bylo na čase zmizet. Jelikož to byla polní cesta a cestu, kterou jsem přijel, jsem nechtěl znovu absolvovat, musel jsem tedy odjíždět "naslepo". Než jsem se dostal na vhodnější místo, byla buňka téměř nade mnou a z focení toho moc nebylo.
Provázeno chvilkovým nárazem větru a mírným deštěm po celou dobu (4 mm). nepočítaně CC i CG (10 sek./1 ks). Celé to přes nás přešlo v 22:15 a nastal čas na výjezd za odcházející blýskavicí na jihu.
To byla třešnička na dortu. Parádní výhled, nade mnou hvězdy a Měsíc, v dáli blýskavice přes celý obzor. Ke konci jsem už ani nefotil, jen se kochal a mlsně čekal na další CG v dálce. Opravdu paráda.
Konec pozorování kolem 0:30

Re: Bouřky 7.7.2017

Napsal: 09 črc 2017 11:39
od Amerika
Dneska se u nás moc nedařilo. Že byl nějaký supercell-outbreak tady etda vůbec nebylo poznat. Bouřky se jakoby vůbec nemohly rozeběhnout, sotva to trochu naskočilo, hned se to zase roztrhalo. A takto celý den. V poctivé vzdálenosti na severu, a také na východě bylo vidět, že jsou podmínky úplně jiné... Podle masivních kovadlin.
Tady je pár trochu povedených fotek, byla i jedna malinká tromba, kterou jsem z toho dostal až po razantním "prohnání" počítačem.

Re: Bouřky 7.7.2017

Napsal: 10 črc 2017 12:24
od Instabiliter
Sice to v Toužimi vypadalo zpočátku marně. Bouřky, včetně jedné supercely ověřené ČHMÚ, přecházející zrovna přes Doupov, nás míjely. Nakonec se ale poštěstilo a jedna z posledních bouřek ve večerním "vláčku" přešla přímo přes nás. Strukturově zpočátku nic moc. Pak se ale ve slabém dešti vyřítil tvarově neforemný, ale "těžký" shelf cloud. Za ním následovala stěna srážek. To nejlepší nás sice kousek minulo jihozápadně, ale i u nás byl déšť hodně silný a spadlo i pár menších krup. I tato bouře, jak jsem se později dozvěděl, měla na své jihozápadní části slabší mezocyklónu. Po jejím přechodu pak šlo pozorovat blýskavici z různých směrů.

https://www.youtube.com/watch?v=F6N9i5UBX74
Čelo přicházející bouře
Čelo přicházející bouře

Re: Bouřky 7.7.2017

Napsal: 18 črc 2017 23:29
od michal
Taky přidávám jeden bleskový úlovek z centra Brna. V Gimpu jsem upravil jas, aby bylo lépe vidět.

Michal

Re: Bouřky 7.7.2017

Napsal: 03 srp 2017 15:58
od Sheik
Zdravím,tento den jsem trávil na chalupě, když se severně od nás hnala bouře produkující převážně CG blesky, posléze jsem vyrazil k Rokycanům, abych se pokusil odchytit bouřky jdoucí kolem Plzně, což byla ve finále ne moc šťastná volba.
Více bude v článku
slozenina 2.jpg
_MG_3890.JPG