Bouřky 16.9.

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2016.
Odpovědět
Yany1
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2015 08:12
Bydliště: Černíkovice Plzeň-sever

Zdravím
16. srpna navečer se k nám přihnala bouřka. Nevypadalo to na nic velkého. První záblesk jsem zpozoroval kolem 19 hodiny. Drobně pršelo. El. aktivitu jsem zprvu pozoroval z jihu, poté i jihovýchodně. Jelikož jsem byl marod, focení venku nepřipadalo v úvahu. Při četnosti blesků (1 záblesk za cca 4-5 min) jsem nechtěl foťák ani vyndavat. Po chvíli pozorování z okna přišel 3-letý syn, a ptal se, jestli fotím. Když jsem řekl že ne, odpověděl, že on může. Po chvíli přemlouvání, že to nemá cenu, jsem vyměkl a foťák připravil. Dostal do ruky dálkovou spoušť a cvakal. Na tu bídu co byla pár úlovků měl.
Bouřka trvala 1,5 hodiny, s mírným deštěm. zpozorovány 2 CG, pár CC, jinak vše v mracích nebo mimo zorné pole. Žádný blízký. Zdá se, že nás to minulo J-JV. Oblačnost bez struktury, jen deka.

Něco od malého lovce bouřek
Přílohy
16.9.2016-2.JPG
16.9.2016-1.jpg
Canon EOS 450 D, stativ
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Tady procházela odpoledne buňka mezi Rakovníkem a N. Strašecím směrem na jihozápad. Struktura žádná, dva hromy, blesky tři asi za dvacet minut, ale ty za to stály. Co blesk, to mohutný modrobílý CG-. Krátce potom se bouřka rozpadla. Sice bez fotek, ale i tak na konec sezóny pěkná tečka :)
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Ten den jsem považovala za poslední letošní příležitost spatřit bouřku a tak jsem byla odhodlána pro to udělat maximum. Odpoledne jsem nejprve vyrazila na Šestku, ale bouřky jako by tušily mou přítomnost, držely se zuby nehty na jihu a ku Praze posílaly pouze kovadliny :lol: . Uviděla jsem pouze pár vzádelných CG blesků a pak začalo pršet. Bylo mi jasné, že na Šestce už nic nevyfotím a tak jsem se přesunula na mé další oblíbené místo - krytý ochoz dispečinku na Strahově.
Zde jsem chvíli po příjezdu uviděla na JZ celkem komplikovaný CG blesk a zamířila tím směrem. Dlouho se ale nic nedělo, navíc blýsknout se mohlo prakticky všude. Čekání na další blesk mi svou přítomností zpříjemňoval místní zaměstnanec Martin, z kterého se vlastně vyklubal kolega. Nejenže byl v obraze, takže jsem nemusela vysvětlovat, cože to tam dělám, ale dokonce v minulosti přispíval i sem do fóra. :)
Nakonec jsem se dočkala i velmi pěkného CG blesku, který uhodil kamsi do Prokopského údolí a přesně do míst, kam jsem chvíli předtím přestala mířit, protože mě odlákalo pár slabších výbojů nad centrem. Asi by to byla krásná tečka za letošní sezónou, ale posezónním bleskům na kanál nekoukej :lol:, tak jsem se nakonec smířila i se dvěma "chudinkami" :) .
Přílohy
IMG_8884 copy.jpg
..prakticky ve stejnou chvíli jako zmiňovaný CG blesk, tudíž je možné, že je to jeho část.
..prakticky ve stejnou chvíli jako zmiňovaný CG blesk, tudíž je možné, že je to jeho část.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2016“