Bouřky 5.8.2016

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2016.
Odpovědět
Yany1
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2015 08:12
Bydliště: Černíkovice Plzeň-sever

Zdravím.
Podle informací vše začalo kolem půl druhé. Mě probudil hrom až kolem půl třetí. Oblohu křižovali blesky snad ze všech stran. Jelikož jsem měl jít ráno do práce, jen jsem si povzdechl a otočil se na druhý bok. Netrvalo půl hodiny a vzbudila mě přítelkyně, jestli ji odvezu do práce, že v tomhle nechce řídit. Venku to bylo maso. Několikrát jsem zkoušel počítat a do deseti vteřin se vešli 3 a více blesků. Pršelo docela hustě, ale nic extra. Když jsem se vracel, bylo vše jinak. El. aktivita se ještě zvýšila a lítalo to sakra blízko. Poslední 3 kilometry jsem musel jet krokem. Z oblohy padaly doslova provazy deště a světla bylo jako ve dne. Jeden záblesk střídal druhý. Po příjezdu domů jsem měl tendenci fotit, ale dát foťák na balkón, nebyl dobrej nápad a přes okno tam byly odrazy. Nešlo pořádně ani pozorovat, jelikož při každém záblesku dost bolely oči. Vše trvalo do páté hodiny. Poté už jen drobný déšť. Ráno při cestě do práce bylo v Kožlanech, ve spodní části obce, víko kanálu uprostřed silnice a opodál stál s autem nějaký nešťastník s utrženým zadním kolem. Za letošek zatim nejintenzivnější bouřka. Co do blesků, srážek i doby trvání. Bohužel neni ani jedna fotka.

Edit: srážkový úhrn cca. 37 mm
Canon EOS 450 D, stativ
Uživatelský avatar
Sheik
Příspěvky: 57
Registrován: 13 kvě 2012 11:09
Bydliště: Kladno

Ahoj,
Za mě po Benešovské SC druhý největší letošní bouřkový zážitek. Už to vypadalo, že letos se žádné pořádné blýskavice nedočkám. Konečně šla studená fronta v noci a navíc kolem nás :-)
To byla světelná šou, jak někde na diskotéce. Do patnácti vteřinové expozice se vešlo i 5 CG blesků. Jen škoda, že to nebylo o kousek blíž. Navíc dost silně foukalo, takže to trochu hýbalo se stativem. Mám i několikaminutové video, třeba tam bude něco vidět.

Přikládám pár fotek, které jsem narychlo stáhnul teď v práci
IMG_9343.JPG
IMG_9295.JPG
IMG_9332.JPG
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Ze Stochova hlasím podobnej masakr jako kolegové nade mnou :-) . Od 4:00, kdy jsem vstával, do 5:00 SELČ, kdy už se přestalo blýskat a jen pršelo.Jenže jsem se chystal do práce a foťák jsem stejně zrovna na potvoru půjčil bráchovi, tak to bylo jen příjemný zpestření.

Sheik> ty fotky jsou parádní!
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak na dnešek jsem spal dvě hodiny! Konečně přišly letos taky pravé noční bouřky - zároveň letošní nejlepší MCS.

Když jsem se někdy v půl třetí jen tak podíval z okna, jestli neuvidím nějaký z těch blesků, nestačil jsem se divit. Blýskavice co 5 vteřin. Vyrazil jsem do terénu a výsledkem bylo několik fotek vzdálené základny bouřky. Přímých blesků ale moc nebylo. Situaci u mně uškodily srážky, co se dostaly před čelo bouřky. Nakonec přešlo po sobě několik bouřek, přičemž ta první měla ve špičce pěkně silné srážky. Celkem to u nás bylo kolem 20 mm. Cení se i to, že systém narozdíl od jiných situací zasáhl i docela velkou souvislou plochu středu a západu Čech úhrny až 50 mm.
Přílohy
DSC_6333-3V.png
DSC_6346-3.png
DSC_6351-2.png
Uživatelský avatar
novotny
Příspěvky: 207
Registrován: 13 bře 2010 09:56
Bydliště: Nové Strašecí (okr. Rakovník)
Kontaktovat uživatele:

Gratulace Luboši za pěkné fotky.

Já měl trochu smůlu, najezdil jsem desítky kilometrů jen proto abych se snažil vyhnout srážkám padajícím před samotnou bouří, neúspěšně. Nakonec jsem skončil někde u Loun kde sem se snažil fotit z auta, výsledek je jen pár tuctovek vhodných tak na smazání. Nicméně podívaná to byla pěkná.
Přílohy
IMG_4012m.JPG
IMG_4007m.JPG
IMG_4001m.JPG
Mé nej fotky počasí, krajiny, přírody apod. - http://500px.com/TomNovi
Má videa na youtube - http://www.youtube.com/TomNovotny88
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Tak zpočátku to vypadalo na další fiasko. Chystal jsem se ke spánku, rozhodl jsem se ale ještě si prohlédnout radar. A udělal jsem dobře. Začalo to naskakovat na německé straně Šumavy, včetně jedné podezřelé buňky. Ze začátku se zdálo, že to bude o prosvícených nočních strukturách a CG bleskách. Potom se ale bouřky rozlily do komplexu, začalo pršet a situace byla kvůli hrozícím bleskům velmi nebezpečná. Ve vrcholném stádiu to byl takový menší systémek s několika vlnami silného deště a silnou bleskovou aktivitou, převážně však už v mracích. Modely to nakonec dle mého s tou labilitou podcenily, soudě podle toho, co bylo předpovídáno a pak podle výsledných sondážek.
https://www.youtube.com/watch?v=zxwz4lz-DZo

I když upřednostňuju spíše bouřky s viditelnou strukturou odpoledne a večer, tak podobná bouřka mi do šuplíku letošní sezóny opravdu chyběla. Byla to první taková typická noční bouřka letos. A možná rovnou poslední, když vidím ty mizerné výhledy...
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2016“