Bouřky 31.7.2016

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2016.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak vzhledem k tomu, že to začínalo tak nějak u nás, tak bych začal já...
Dnešek, ač byl jednoznačně určený pro Moravu, tak ani u nás nezahálel. Píšu si 6. vydařený bouřkový den, což je koncem července u nás velmi příznivá situace.
V noci jsem naspal jen 2 hodiny, ráno jestě k tomu zmoknul, ale stálo to za to - nejprve od 2. hodiny ranní blýskavice na jihu (bez foto-výsledku), ale pak asi od půl páté krásné cumulonimby na jihu. Nakonec pak ranní bouřka jak se patří - včetně typické struktury základny ranních bouřek. Zbytek dne patřil Moravě, ale myslím že tento rok zaslouženě. Více bude v článku.
Přílohy
DSC_6116.png
DSC_6173.png
DSC_6247.png
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Tak to se tedy povedlo. Gratuluji. Aneb jak se dá i z mizérie vytřískat maximum...
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

V Praze mezi 6:00 a 11:00 hned tři bouřky, to taky nemáme každý den :)
5:50 - 6:20 Singlecela
http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=1988

8:15 - 9:30 shluk buněk s roll cloudem
http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=1989

10:00 - 11:25 to nejlepší - MCS
http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=1990
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak tady u nás zatím nejsilnější bouřka za letošek a taky za posledních nejméně 5 let. Vyznačovala se výraznou strukturou čela a velmi silnými projevy. Víc bude v článku :)

https://www.youtube.com/watch?v=cVhKkMkwTN0 zde video aspoň
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Zlej sen. Při posledních dvou "Jedničkách" se bouřky Stochovu vyhybaly, seč mohly a v neděli jsem pro změnu nástup bouřek prospal a z postele mě vytáhlo zahřmění až když bylo čelo pomalu na úrovni Prahy... Pár blesků, slabá přeháňka. To bych brečel. :doh: Co stálo za pozornost, byly ucházející mammaty na zadní straně systému v 10:20 SELČ.
Přílohy
IMG_6748.JPG
IMG_6751.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
DavidDizzer
Příspěvky: 66
Registrován: 11 srp 2011 13:51
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Neměl by, PROSÍM, někdo uložené radarové snímky z tohoto dne? Bohužel jsem měl zrovna málo času a dnes jsem konečně našel čas sednout k počítači a podívat se na snímky. Ovšem tento den se tam již nenachází.

Pomohl by mi, prosím, někdo a případně poslal? Děkuji MOC :)
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Tento den přinesl velmi zajímavou situaci, kterou jsem vyhodnotil špatně, ale díky tomu jsem mohl zachránit děti na výletě.
To, že se vytvoří, tak výrazná SQL, jsem opravdu nečekal a k tomu nečekaná propagace k východu. Čekal jsem, že bouře budou postupovat k sv a pozvolnou propagaci k východu. Vyjel jsem proto ke Svatoňovicím odkud jsem sledoval výraznou, ale vzdálenou bleskovou aktivitu v okolí Rýmařova a okolí. Měl jsem dojem, že by se mohlo jednat i o supercelu, základna se ji velmi podobala a k tomu ta úžasná blesková aktivita. Nakonec se na doppleru objevily v tu doby známky rotace, ale trvaly příliš krátce. Jak se jednotlivá bouřková jádra vyvíjela spojovala se do linie a já byl v tu chvíli na ne zcela vhodné pozici. Zamířil jsem k Čermné ve Slezsku, doufajíc, že se dostanu do o chlup lepší pozice vůči bouřce a následně jsem zamířil zkratkou do Nových Těchanovic. V půli cesty uprostřed lesa jsem potkal velkou skupinu dětí z tábora a po krátké debatě začal závod s časem. Na lov jsem v tu chvíli neměl ani pomyšlení. Hlavně dostat včas děti do bezpečí, což se nakonec povedlo. S dobrým pocitem jsem sledoval bleskovou aktivitu všude okolo mě, ale už nebyla šance si něco nalovit.
panorama.jpg
panorama 2.jpg
bourka.jpg
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2016“