Bouřky 23.7.2016

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2016.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Tak ještě jedna bouřka :-)

V podvečer se nakonec bouřky na Šumavě utrhly a vydaly se sem. Co do projevů průměr, až na výraznou bleskovou aktivitu, i když většina blesků byla schovaná ve srážkách, sem už holt "Jednička" nesahala, ale čelo bouřky to plně vyvážilo. Takovouhle kombinaci shelfu a výrazného srážkového pole jsem ještě neviděl. Jak já nadával, že jsem se ještě nenaučil focení panorámat...

Foceno z pole u Lán, jihovýchod až jihozápad, asi 18:00-18:30 SELČ.
Přílohy
IMG_6734.JPG
IMG_6721.JPG
IMG_6731.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
novotny
Příspěvky: 207
Registrován: 13 bře 2010 09:56
Bydliště: Nové Strašecí (okr. Rakovník)
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, na tento den jsem u nás s ničím moc nepočítal a málem jsem to propásnul, nakonec se z toho stala pro letošek nejlepší bouřka, která přímo zasáhla N. Strašecí, jinak nás ty pěkné doposud obloukem míjely. Na čele byl průměrný arcus navazující na východě na výrazné srážkové pole. Blesky však srážky opustit moc nechtěly, proto jich moc nemám.
Přílohy
CG blesk
CG blesk
pod arcusem s bleskem
pod arcusem s bleskem
arcus u N. Strašecí
arcus u N. Strašecí
Mé nej fotky počasí, krajiny, přírody apod. - http://500px.com/TomNovi
Má videa na youtube - http://www.youtube.com/TomNovotny88
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

U nás tahle bouřka strukturálně bohužel nic-moc. Dostaly se před to nějaké další buňky a hlavní část se dost rozpadala. Bylo to ale velice zajímavé po stránce srážkového úhrnu. Spadlo asi 15 mm a letošní sucho tento měsíc už po několikáté dostalo silně na frak. Srážkoměr stanice Slaný ale bohužel nefungoval, proto to ukázalo jenom nulu:-( Hromů bylo ale asi jen tak 10, naprostou většinou jen vzdálené.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2016“