Bouřky 21.7.2016

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2016.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Dobře, tak zase já :-)

Včera kolem 19:00 SELČ se, nečekána, ohlásila hřměním právě vznikající bouřka u Nového Strašecí. Překvapila mě dokonale, sledování radaru jsem už dávno vzdal s tím, že to holt všechno zůstane na jihu. To, co tudy nakonec prošlo, bych si dovolil označit za zatím top bouřku sezóny včetně špičkových pozorovacích podmínek, kdy šlo jádro asi 10km severně, na Stochově spadlo jen pár kapek a přitom jsem měl ze Stochova - Honic celou bouřku jako na dlani. Dynamická základna, že to v první chvíli vypadalo, jako když tam vzniká wallcloud, po celou dobu pozorování z pole stoupající frakty a příděl mohutných a nádherných CG- blesků, kolem pěti kousků do minuty, z nichž jeden, krátce potom, co jsem vybalil nádobí, praštil přesně tam, kam jsem chtěl původně jet, tzn. opět do pole mezi Stochovem a Strašecím. Úplně mimo jádro, že by CG+? Fuj... Při dalším postupu bouřky vznikl na jih od ní další cb, opět s roztodivnou základnou, a pak ještě jeden, ale tomu už jsem nevěnoval pozoronost. Systém se za slábnoucí el. aktivity vzdaloval a já, ve vší spokojenosti (focení blesků jsem dokonale prokaučoval, ale stálo to za to) ukončil v 19:45 pozorování, abych pak doma zjistil, že bouřky při přechodu přes Kladno zanikly tak rychle, jako vznikly. Pěkně jsme si to vybrali 8-)
IMG_6688.JPG
IMG_6690.JPG
IMG_6705.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Taky mně ta bouřka překvalila - jak to před náma naskočilo. Hlavní byly samozřejmě ty blesky, kterých bylo požehnaně. Při pohybu na kole jsem proto také muse řešit bezpečnost. Pak to ale zesláblo a do Slanýho přišel už jen čerstvý déšť se slabšími hromy. Zajímavá byla také ranní vysoká oblačnost.
Přílohy
DSC_5622.JPG
DSC_5637.JPG
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2016“