Bouřky 2.7.2016

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2016.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Tak, protože samotná fronta už tady nic nepředvede, tak s dovolením založím téma pro dnešní den.

Už brzo dopoledne mě na radaru upoutaly bouřky nad Plzní, a když pak naskočily i na severu a zamířily sem, tak jsem se jim po 11:00 SELČ vydal naproti. Byl by to ideál. Včas na pozorovací místo u N. Strašecí u dálničního nájezdu, potom do místní hospody na dvě pivka (bouřka postupovala rychle) a za sucha se vrátit domů... :-) Jenže bouřka samotná ve všech směrech i když ne přímo zklamala, tak zdaleka nedosáhla očekávání. Za dvacet minut kdoví jestli tři CC blesky, pár zahřmění, srážkově taky nic moc, protože za chvíli byla zase suchá silnice a takhle bídnej arcus jsem fakt nečekal, na to, že to na radaru vypadalo na rychle postupující SQL. To nejlepší mě samozřejmě minulo jihem a zasáhlo Kladno. Tak snad příště.
Přílohy
IMG_6659.JPG
IMG_6658.JPG
IMG_6645.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,

no tak my jsme to s Dášou pěkně prokaučovali... spekulovali jsme, že jižní část systému se bude rozrůstat a bude aktivní, tak jsme se vydali k Mandavě... a byla to chyba. Když jsme cestou zjistili, že to nebyl dobrej nápad, tak jsme to otočili a chtěli dojet aspoň na Šestku, ale už jsme to nestíhali, tak jsme sjeli z okruhu u Lochkova a nakonec našli místečko na okraji Slivence, kde jsme vyfotili už jen whale's mouth na přecházející oblačnosti... Trochu fouklo, ale žádné blesky, nic hrozného...
IMG_8031b.jpg
IMG_8037c.jpg
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Ja akorad jeste pridavam fotky skod, z tehoz dne, ktere urcite stoji za to videt z lesa z meho blizkeho okoli, kde se vitr nejvice vyradil, tech mist bylo vice, ale tady to byla sila... Zrejmne microburst ci downburst? Co myslite?
http://impp.rajce.idnes.cz/Skody_v_lese ... _2.7.2016/
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2016“