Bouřky 2.6.2016

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2016.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ve čtvrtek 2. června bude nad střední Evropou nadále převažovat oblast nižšího přízemního tlaku vzduchu s teplým a vlhkým vzduchem. Zároveň se projeví i vliv výškové tlakové níže nad územím Rakouska.

Z tohoto důvodu je v Čechách (vyjma severovýchodních) a na krajním severu Slovenska očekávána vyšší pravděpodobnost výskytu bouřek (50 %), na ostatním území ČR/SR pak nižší (15 %). Přibližně na stejně vymezeném území vyšší pravděpodobností vzniku a existence bouřek se pak mohou objevit i intenzivnější doprovodné jevy, především přívalové srážky (Čechy vyjma SV / V polovina Slovenska).

Předpověď ESTOFEXu:

Obrázek

Textová předpověď: http://www.estofex.org/cgi-bin/polygon/ ... recast.xml

Ke sledování vývoje situace a sdílení informací vás všechny zveme (a žádáme o účast) na IRC kanál AMSos, na který se snadno a lehce dostanete kliknutím na následující odkaz: http://webchat.quakenet.org/?channels=amsos

Zaznamenáte-li projevy bouří o intenzitě překračující kritéria pro záznam do ESWD (http://www.essl.org/cms/wp-content/uplo ... iteria.pdf), můžete o nich informovat buď zde, na naší Facebookové stránce nebo na mailu info@amaterskameteorologie.cz. Případný výskyt tornáda či tromby hlaste na adresu report@tornada-cz.cz

Registrovaní uživatelé nechť zanesou svá případná pozorování na http://report.bourky.cz/

Do tématu na fóru přispívejte především shrnutím situace, popisem, fotografiemi, videi, případně odkazy týkajícími se řešené situace. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Přiznávám se bez mučení, poslední dva dny jsem úplně vypustil. Jednak už se mi doma hromadí práce, začínám bejt nachcípanej, jak furt někde moknu, a toho nahánění bouřek začínám mít dost ( v životě bych neřekl, že tohle vypustím z klávesnice :-D ). Včerejší odpoledne jsem strávil doděláváním "Bouřkařovo první pomoci" za občasného mrknutí z okna, dneska jsem sice vzal foťák, jenže jsem se po práci nechal zatáhnout do hospody a po příjezdu domů stejně jakoukoliv další akci zhatil déšť z bouřky u Slaného... Stejně nebylo moc o co stát, takových kongestů a cb jako včera ještě bude, arcusy a pod taky nic moc a veškerá el. aktivita se dá shrnout do pár zahřmění za oba dny a jednoho CG blesku za včerejší večer...
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
S-ChaserMR
Příspěvky: 105
Registrován: 20 srp 2011 10:54
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Zdravím!

Přímý zásah bouřkou jsme sice dostaly zde v Říčanech, ale byly to spíš stěny vody, respektive se tu neuvěřitelně dlouho držela taková chcípačka, vlastně spíš přeháňka, to trvalo snad 2 hodiny. Tam jsem udělal chybu že jsem vyrazil, takže nakonec naprosto promočený skrz na skrz a bouřka co valila za tím jen pás deště nic víc...Pak se to ale k večeru začalo radikálně obracet:

Bouřka jižně od nás, celkem zajímavá sníženina:
snizenina3.jpg
Pak pokus o takový zvláštně natrhaný shelf:
shelf33.jpg
Pak další bouřka taky celkem zajímavá základna co si pěkně přisávala vlhkost od lesů:
utvar.jpg
Uživatelský avatar
S-ChaserMR
Příspěvky: 105
Registrován: 20 srp 2011 10:54
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

A poslední překvapila na večer, už jsem se vracel domů, ale prostě mi to nedalo, nezdála se mi základna pod jedním cbčkem, tak jsem radši počkal a nakonec se z toho vyklubalo asi nejlepší za celý den, bouřka sice vzdálená ale šla pozorovat a s celkem brutální flanking line.

shelf:
shelf1.jpg
Základna cb, až "podezřele dynamická", tak to jsem prostě musel počkat co z toho vyleze:
formace1.jpg
A celkový pohled, který skutečně na pár okamžiků mě donutil se zamyslet nad tím co to vlastně mám před sebou...asi chápete na co narážím, jak to celkově mohlo i působit :D Ale takhle to vypadalo opravdu jen celkem krátce pak už se ten shelf normálně natáhnul a byla to klasika, pak už zmizel ve srážkách a zbyla jen řada rozpadajících se cumulů.
panor262016.jpg
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

I tenhle den stál za to. Přihnala se bouřka se zajímavou strukturou základny. Mně se to ale moc vyfotit nedařilo (narozdíl od Honzy). Posílám fotku aspoň té bouřky z větší vzdálenosti, když ještě nebyl takový kontrast světel na obloze.
Přílohy
_DSC1903.png
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2016“