Bouřky 2.6.2016

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2016.
Odpovědět
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Ve čtvrtek 2. června bude nad střední Evropou nadále převažovat oblast nižšího přízemního tlaku vzduchu s teplým a vlhkým vzduchem. Zároveň se projeví i vliv výškové tlakové níže nad územím Rakouska.

Z tohoto důvodu je v Čechách (vyjma severovýchodních) a na krajním severu Slovenska očekávána vyšší pravděpodobnost výskytu bouřek (50 %), na ostatním území ČR/SR pak nižší (15 %). Přibližně na stejně vymezeném území vyšší pravděpodobností vzniku a existence bouřek se pak mohou objevit i intenzivnější doprovodné jevy, především přívalové srážky (Čechy vyjma SV / V polovina Slovenska).

Předpověď ESTOFEXu:

Obrázek

Textová předpověď: http://www.estofex.org/cgi-bin/polygon/ ... recast.xml

Ke sledování vývoje situace a sdílení informací vás všechny zveme (a žádáme o účast) na IRC kanál AMSos, na který se snadno a lehce dostanete kliknutím na následující odkaz: http://webchat.quakenet.org/?channels=amsos

Zaznamenáte-li projevy bouří o intenzitě překračující kritéria pro záznam do ESWD (http://www.essl.org/cms/wp-content/uplo ... iteria.pdf), můžete o nich informovat buď zde, na naší Facebookové stránce nebo na mailu info@amaterskameteorologie.cz. Případný výskyt tornáda či tromby hlaste na adresu report@tornada-cz.cz

Registrovaní uživatelé nechť zanesou svá případná pozorování na http://report.bourky.cz/

Do tématu na fóru přispívejte především shrnutím situace, popisem, fotografiemi, videi, případně odkazy týkajícími se řešené situace. Děkujeme.
Rosnič

Přiznávám se bez mučení, poslední dva dny jsem úplně vypustil. Jednak už se mi doma hromadí práce, začínám bejt nachcípanej, jak furt někde moknu, a toho nahánění bouřek začínám mít dost ( v životě bych neřekl, že tohle vypustím z klávesnice :-D ). Včerejší odpoledne jsem strávil doděláváním "Bouřkařovo první pomoci" za občasného mrknutí z okna, dneska jsem sice vzal foťák, jenže jsem se po práci nechal zatáhnout do hospody a po příjezdu domů stejně jakoukoliv další akci zhatil déšť z bouřky u Slaného... Stejně nebylo moc o co stát, takových kongestů a cb jako včera ještě bude, arcusy a pod taky nic moc a veškerá el. aktivita se dá shrnout do pár zahřmění za oba dny a jednoho CG blesku za včerejší večer...
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
S-ChaserMR
Kontaktovat uživatele:

Zdravím!

Přímý zásah bouřkou jsme sice dostaly zde v Říčanech, ale byly to spíš stěny vody, respektive se tu neuvěřitelně dlouho držela taková chcípačka, vlastně spíš přeháňka, to trvalo snad 2 hodiny. Tam jsem udělal chybu že jsem vyrazil, takže nakonec naprosto promočený skrz na skrz a bouřka co valila za tím jen pás deště nic víc...Pak se to ale k večeru začalo radikálně obracet:

Bouřka jižně od nás, celkem zajímavá sníženina:
snizenina3.jpg
Pak pokus o takový zvláštně natrhaný shelf:
shelf33.jpg
Pak další bouřka taky celkem zajímavá základna co si pěkně přisávala vlhkost od lesů:
utvar.jpg
S-ChaserMR
Kontaktovat uživatele:

A poslední překvapila na večer, už jsem se vracel domů, ale prostě mi to nedalo, nezdála se mi základna pod jedním cbčkem, tak jsem radši počkal a nakonec se z toho vyklubalo asi nejlepší za celý den, bouřka sice vzdálená ale šla pozorovat a s celkem brutální flanking line.

shelf:
shelf1.jpg
Základna cb, až "podezřele dynamická", tak to jsem prostě musel počkat co z toho vyleze:
formace1.jpg
A celkový pohled, který skutečně na pár okamžiků mě donutil se zamyslet nad tím co to vlastně mám před sebou...asi chápete na co narážím, jak to celkově mohlo i působit :D Ale takhle to vypadalo opravdu jen celkem krátce pak už se ten shelf normálně natáhnul a byla to klasika, pak už zmizel ve srážkách a zbyla jen řada rozpadajících se cumulů.
panor262016.jpg
Amerika

I tenhle den stál za to. Přihnala se bouřka se zajímavou strukturou základny. Mně se to ale moc vyfotit nedařilo (narozdíl od Honzy). Posílám fotku aspoň té bouřky z větší vzdálenosti, když ještě nebyl takový kontrast světel na obloze.
Přílohy
_DSC1903.png
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2016“