Stránka 1 z 1

Bouřky 13.5.2016

Napsal: 13 kvě 2016 18:26
od Rosnič
Dneska to vypadalo na první letošní výpek, nebejt bouřky, která se podivuhodně obnovovala někde nad Prahou - východem. Jediná přežila podvečerní zkázu, kdy bouřky jdoucí severem tradičně zdechly, a krátce před 18:00 SELČ mě konečně vylákala na pole kousek od Lán :-) Tam jsem vydržel asi půl hodiny, než bouřka začala ztrácet kontury (ale ne odrazivost) a zahalovat se do závoje altostratu.

P.S. Jak to, že ESTOFEX nevydal předpověď? Proč mi furt připadá, že pro ČR neplatí zdaleka to, co pro zbytek Evropy... |(

Re: Bouřky 13.5.

Napsal: 13 kvě 2016 21:50
od Dáša
Když jsem viděla modely na dnešní den, říkala jsem, že určitě bude v Praze bouřka, až budeme pryč. Samozřejmě jsem se nemýlila, některé věci fungují spolehlivě... :devil: Bouřka sice nebyla přímo v Praze, ale kdybysme zůstali doma, asi bysme trávili odpoledne na Mandavě.. :) . Takže tradičně pech :lol: .
Drhleny dnes držely spolehlivě oko, takže jsme zde mohli s podvečerem vidět jen nasvícenou kovadlinu s drobnými mammaty, která celkem připomínala konvekci spíš zimního typu. :)

Re: Bouřky 13.5.

Napsal: 14 kvě 2016 11:13
od S-ChaserMR
Zde v podvečer dorazily bouřky od východu/severovýhodu. Jediné co z toho všeho by stálo za zmínku byl jakýsi zvláštní útvar, který se nacházel na jihovýchodním obzoru, aby ho člověk mohl vyfotit, tak musel jet zoom prakticky na max, takže za cenu kvality...úpravě kontrastu jsem cosi vytáhl aby to bylo lépe viditelné viz. fotografie níže...Zajímavé bylo chování větru, které můžete pozorovat i na přiložené fotce, kde je vítr stočený k jihovýchodu. Já stál na severozápadě oproti místu focení.
Samotná bouře nás vzala pak od severovýchodu.

Třeba se někdo nacházel jihovýchodněji od Prahy a nafotil tu sníženinu lépe, kdyžtak přidejte fotografie.

Zde záběr na sníženinu, jihovýchodně a atypické stočení větru jihovýchodním směrem (předtím vál celou dobu spíš jižní vítr)
snizenina2.jpg
Celkový pohled na bouřku co pak dorazila od severovýchodu.
panor1.jpg

A zde poslední snímek, těsně před nástupem srážek:
strom.jpg

Re: Bouřky 13.5.2016

Napsal: 25 kvě 2016 15:34
od novotny
Zdravím, přidávám dvě fotky ze slabších bouřek na Žatecku, projevy nic extra.

Re: Bouřky 13.5.2016

Napsal: 05 říj 2016 08:49
od dobrmanek
Bohužel tato bouřka mě zastihla v práci a tak jsem nemohl vyjet před ní. Minula mě bokem a moc jsem toho litoval. Blesková aktivita byla slušná, ale žádný blízký blesk nebyl.