Bouřky 13.5.2016

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2016.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Dneska to vypadalo na první letošní výpek, nebejt bouřky, která se podivuhodně obnovovala někde nad Prahou - východem. Jediná přežila podvečerní zkázu, kdy bouřky jdoucí severem tradičně zdechly, a krátce před 18:00 SELČ mě konečně vylákala na pole kousek od Lán :-) Tam jsem vydržel asi půl hodiny, než bouřka začala ztrácet kontury (ale ne odrazivost) a zahalovat se do závoje altostratu.

P.S. Jak to, že ESTOFEX nevydal předpověď? Proč mi furt připadá, že pro ČR neplatí zdaleka to, co pro zbytek Evropy... |(
Přílohy
IMG_6126.JPG
IMG_6128.JPG
IMG_6132.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Když jsem viděla modely na dnešní den, říkala jsem, že určitě bude v Praze bouřka, až budeme pryč. Samozřejmě jsem se nemýlila, některé věci fungují spolehlivě... :devil: Bouřka sice nebyla přímo v Praze, ale kdybysme zůstali doma, asi bysme trávili odpoledne na Mandavě.. :) . Takže tradičně pech :lol: .
Drhleny dnes držely spolehlivě oko, takže jsme zde mohli s podvečerem vidět jen nasvícenou kovadlinu s drobnými mammaty, která celkem připomínala konvekci spíš zimního typu. :)
Přílohy
IMG_0968 copy.jpg
Uživatelský avatar
S-ChaserMR
Příspěvky: 105
Registrován: 20 srp 2011 10:54
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Zde v podvečer dorazily bouřky od východu/severovýhodu. Jediné co z toho všeho by stálo za zmínku byl jakýsi zvláštní útvar, který se nacházel na jihovýchodním obzoru, aby ho člověk mohl vyfotit, tak musel jet zoom prakticky na max, takže za cenu kvality...úpravě kontrastu jsem cosi vytáhl aby to bylo lépe viditelné viz. fotografie níže...Zajímavé bylo chování větru, které můžete pozorovat i na přiložené fotce, kde je vítr stočený k jihovýchodu. Já stál na severozápadě oproti místu focení.
Samotná bouře nás vzala pak od severovýchodu.

Třeba se někdo nacházel jihovýchodněji od Prahy a nafotil tu sníženinu lépe, kdyžtak přidejte fotografie.

Zde záběr na sníženinu, jihovýchodně a atypické stočení větru jihovýchodním směrem (předtím vál celou dobu spíš jižní vítr)
snizenina2.jpg
Celkový pohled na bouřku co pak dorazila od severovýchodu.
panor1.jpg

A zde poslední snímek, těsně před nástupem srážek:
strom.jpg
Uživatelský avatar
novotny
Příspěvky: 207
Registrován: 13 bře 2010 09:56
Bydliště: Nové Strašecí (okr. Rakovník)
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, přidávám dvě fotky ze slabších bouřek na Žatecku, projevy nic extra.
Přílohy
CG blesk u Svojetína
CG blesk u Svojetína
Bouřka u Žatce
Bouřka u Žatce
Mé nej fotky počasí, krajiny, přírody apod. - http://500px.com/TomNovi
Má videa na youtube - http://www.youtube.com/TomNovotny88
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Bohužel tato bouřka mě zastihla v práci a tak jsem nemohl vyjet před ní. Minula mě bokem a moc jsem toho litoval. Blesková aktivita byla slušná, ale žádný blízký blesk nebyl.
Přílohy
panorama.jpg
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2016“