Aktuální počasí z vaší obce.

Informujte nás, jaké počasí je právě u Vás.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Přesně tak, dneska se doplňovaly srážkové deficity v chudých lokalitách. Nevim jestli taky plavaly ulice, ale déšť mně vzbudil a myslim že musel nějakej ten milimetr napadnout. Jen škoda že z toho něco nebouchlo. Když jsem pustil ranní radar, myslel jsem že se mi to asi zdálo, ale když jsem listoval zpět, hned se to odhalilo.
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Dnes (5.6.2009) sa na severovýchode vyskytovali búrky. U mňa na juhu v Košických Oľšanoch sa tvorili kumulonimby (búrkové oblaky) a prichádzali od juhu, aj keď tam búrky neboli. Kumulonimby boli izolované. Ale prinášam Vám foto a video, na ktorom uvidíte oblak kumulus. Natočené a nafotené 5. júna 2009 v obci Košické Oľšany okolo 19.-tej hodiny. Video nájdete na mojej stránke - v úvode!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) meteo.estranky.sk dne 05 čer 2009 21:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Praha 6 - 6.6.09 9:30 :
oblačno až zateženo, beze srážek - dle radaru nás přešel srážkový pás se srážkami o intenzitě okolo 30mm/h.
Tak nevím, kde to sebrali :x
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

U nás zataženo šedou dekou, od rána beze srážek, teplota 16 °C. No na bouřku to tedy nevypadá, ale ráda se nechám překvapit 8-)
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Dáša píše:Praha 6 - 6.6.09 9:30 :
oblačno až zateženo, beze srážek - dle radaru nás přešel srážkový pás se srážkami o intenzitě okolo 30mm/h.
Tak nevím, kde to sebrali :x
dle jakého radaru :o
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

storm_ice píše:
Dáša píše:Praha 6 - 6.6.09 9:30 :
oblačno až zateženo, beze srážek - dle radaru nás přešel srážkový pás se srážkami o intenzitě okolo 30mm/h.
Tak nevím, kde to sebrali :x
dle jakého radaru :o
na blesky.com, tedy zdroj ČHMÚ, fakt nekecám. Taky jsem se divila. :o
Že by problémy s wifi?
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Dáša píše:na blesky.com, tedy zdroj ČHMÚ, fakt nekecám. Taky jsem se divila. :o
Že by problémy s wifi?
pořád tam nikde nic nevidim Obrázek
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

storm_ice píše:
Dáša píše:na blesky.com, tedy zdroj ČHMÚ, fakt nekecám. Taky jsem se divila. :o
Že by problémy s wifi?
pořád tam nikde nic nevidim Obrázek
Ty vogo.. :o , já tam teď taky v historii nic nevidím, ale dala bych na to krk, že ty údaje tam ráno vypadaly jinak :roll:
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Tak tady u nás na jihu se zatáhlo As-kovou oblačností a vypadá to na déšť (bouřku bych v tomhle hnusu snad ani nechtěl hledat :? ).Teplota je odhadem 25°C a vane mírný vítr od JZ.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

V Mexico city šplhají poslední tři dny teploty k 30°C, na obloze se obšas mihne cumulus.
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Tak dnes ráno slunečno pak bohatý nárust Cu(Cu hum. Cu med. i nějaký ten Cu con.) ale to bylo vše odpoledne se to zase protrhalo na skoro jasno teplota okolo +24C
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Rano teplota 13°C ted je tu 29.7°C pekny horko,obloha skoro bez mracku
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

ahoj, u nás dnes k ránu dost silně pršelo, na chodnících byla ráno slušná vrstvička vody. Teplota je 21,8 °C, slabě fouká a je neuvěřitelný dusno a pocitově mi přijde jakoby bylo tak 28 °C. Na obloze vrstva stratu, ale vidím přes ní sem tam nějakou kupovitou oblačnost.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Dnes během dopoledne déšt který trvá doteď zatím tu máme 14mm...
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Po 24h dešti to dalo 32.7mm takže povedený na déšť aktuální teplota +15C a je zataženo...
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tak se mi to potvrdilo! Normálně skandál: na profistanici ČHMÚ v Mošnově mají už asi týden Cu, jen s odlišnou výškou základny. :D Zajímavé, jak by se teď pod těmi As mohly tvořit Cu - širokodaleko nic takového nevidím. Mrzí mě to, jelikož se podle toho často učím druhy mraků (při stabilních situacích). :(
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, tak zde slušně fouká, vítr :)
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Dnes zataženo od 14h s trvalým deštěm zatím napršelo 10 mm
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

U nás tak od 12 hod. nepřetržitě leje a fouká docela silný vítr. Ráno bylo 9,3 °C, přes den se to pohybuje kolem 13°C. Fuj to je hnus, fakt jak podzim a ne léto. Už mi to začíná lézt krkem :x
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Já jsem většinu dnešního dne trávil Praze Troji na výstavě kaktusů a jsem docela rád, že se nějaké dlouhotrvající deště nekonaly. Dokonce i po poledni chvíli hezky svítilo sluníčko. Nakonec jsem pozoroval jednu pžeháňku, která byla někde na jihu či JZ od Prahy.
Do této chvíle zatím nebyla zdaleka dosažena ani spodní hranice předpovídaného srážkového úhrnu (5 mm), ale ještě to může přijít.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Na to, že nad Ramzovou nebyly za den prakticky žádné radar. odrazy, je těch 39 mm od rána fakt dost. Návětří se pozná. :) V následujících hodinách se navíc přiženou intenzivnější srážky. Dneska jsem namísto školy vyrazil do terénu na průzkum pramenů, no a kromě jejich velkého počtu - na pahorkatinu opravdu dost - jsou i pěkně nasycené. No, uvidíme...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

Při podobných situacích to vždycky vypadá takhle. Je tam trvalý déšť 1-2 mm/h, ovšem na radaru buď není nic, nebo jen slabounký odrazy - místní orografický srážky prostě neumí zobrazit. Ale zatím teda napršelo od dost víc v Novohradkách a části pošumaví, po nočním dešti jsou hodně mokrý hřebeny Krkonoš. Jsem hrozně zvědavej jak to bude vypadat dnes, hlavně při pohledu na Aladina (GFS tohle samozřejmě nezobrazí), kterej na Jesenicko hází docela nepříjemný kvanta vody. Jsem docela rád že už nebydlím v Jesu kousek od Bělé :tmi:
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
djwiktor
Příspěvky: 130
Registrován: 16 čer 2009 15:05
Bydliště: Šaľa - Slovenská Republika
Kontaktovat uživatele:

Aktualne u nas v Galante roztrusena oblacnost prevazne zlozena z Cu striedavo Ns - v smere z JJV , , vytrvaly dazd, vietor do 5m/s, teplota aktualne 13.7 stupna
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

U nás dnes zcela beze srážek a od východu zatím nic zajímavýho a ostatní srážky jdou od severovýchodu a to tu nejde oproti včerejšku nulový přírustek na srážkoměru ....Teplota dnes do +20C a je celkem větrno.Ta severní dráha srážek se mě vůbec nelíbí pro místo kde bydlím dokonalý srážkový stín před Brnem se to vždycky pěkně dotrhá severním situacím tu neholdujem...Jinak při pohledu na srážkové úhrny u nás i jinde v okolních státech bych řekl že už to stačí s deštěm.....
ing.richard kubala
Příspěvky: 8
Registrován: 26 čer 2009 20:18
Bydliště: Bratislava Dolne hony
Kontaktovat uživatele:

V Bratislave po búrke ale smerom na zapad v poslednom svetle po zapade slnka je obrovsak búrka , husto sa tam blíska a ma tvar kovadliny
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí z Vašeho kraje“